Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#141 Share BKarras

BKarras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:43

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Podłączę się pod temat bo widzę, że osoby które się trochę znają tu się wypowiadają. Mianowicie, mam prasę John Deere 342 i mam problem z rozwiązującymi się supełkami. Supełek jest zawiązany prawidłowo, ale nie zaciśnięty, a zanim kostka wyjdzie z prasy często zdarza się że supełek zdąży się rozwiązać. Jak temu zaradzić? Noże są naostrzone, dźwignia nożowa ociera się delikatnie o palec.
Macie jakieś pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 03:57
  •  

#142 Share mlodyZ0

mlodyZ0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, zwierzęta, siłownia

Napisany 21 czerwiec 2012 - 15:58

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Hej chłopaki mam problem w prasie z224 zgielo mi igly. tlok je zgial myslalem ze to lancuch przeskoczyl ale znajomy mowil ze to nie musi byc lancuch, co moze byc tego przyczyna zauwazylem ze gdy igly wracaja juz po zwiazaniu jest taki moment ze staja i dalej ida doslownie setne sekundy ... Poradzicie cos?? POZDRAWIAM

#143 Share LPD85

LPD85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 18:05

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony widze ze z pras ten temat jest nahczesciej odwiedzany wiec zapytam tutaj - czy ktos wie o prasie średniego zgniotu do sprzedania na terenie Małopolski - Podkarpacia????

Ogłoszenia to na giełdzie

Edytowany przez milanreal1, 21 czerwiec 2012 - 18:31.

#144 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 19:04

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony młodyZo wymień tarcze krzywkowom i rolkę włącznika sprawdzić zapłon i w pole powodzenia .

#145 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 28 lipiec 2012 - 14:17

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam, mam taki problem moja 224/2 przecina sznurek zaraz za pętelką patrząc od tyłu prasy. . Musze wolno jeździć żeby tego często nie robiła, jak robię troszkę szybciej to od razu sznurek jest przecięty. Za uwarzyłem ze palec supłacza z tej strony co nie wiąże (lewa strona) strasznie ciężko chodzi praktycznie się nie odchyla, ale nie wiem czy tka ma być czy nie ponieważ prasę posiadam od niedawna.
Jakaś podpowiedz co morze być?

#146 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 08:35

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam ja mam taki problem jesli jest mało słomy i jezdze powoli to wiaze idealnie a jak nabieze wiecwj to z jednej stronyprzepuszcza a ten sznurek co powinien byc w pierwszym to jest w tym cowychodzi przed nim co robic

#147 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 11:31

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony ja własnie wrociłem z testów w polu, ja podejrzewam igłe ze się wygina. Mam to samo jak kolega wyżej chociaż u mnie jest jeszcze tak jak zmieniam biegi.

#148 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:49

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony igla raczej nie ale chyba serduszka sa zle ustawione ja tak podejrzewam bo z drogiej strony jest ok a serduszka sa inaczej przykrecone i nie trzyma dobrze sznurka i jak pojdzie duzo slomy to on wylatuje

#149 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:to i owo

Napisany 29 lipiec 2012 - 19:57

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam mój problem polega na tym że na nowym aparacie przepuszcza mi sznurek wiąże supełek na jednej stronie sznurka od strony komory prasowania dodam że na starym aparacie było to samo a dzieje się to przy wyższych obrotach co może być ??????????? proszę o odpowiedz.

#150 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 20:11

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony przerwane masz zaraz za supłem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 20:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony nie normalnie odcięte

#152 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:46

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Może napisz czy to od tyłu prasy, od przodu prasy jest wolny sznurek... to ogromna różnica, supełek ten pojedynczy krótki, normalny, poszarpany....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#153 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 07:08

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony od tyłu prasy jest wolny sznurek a od przodu jest supełek i nie jest poszarpany ładnie opcienty

#154 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 07:29

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony a może błąd jest gdzieś w nagarniaczach sznurka? Myślę o półksiężycach.

#155 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:37

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony jak to by były półksiężyce to by supełek był z drugiej strony

#156 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:53

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Mylisz się to własnie błąd złego dopchnięcia sznurka przez te przytrzymywacze-półksiężyce, nie łapia sznurka, lub go nie dopychają do palca supłacza, musisz włączyć aparat, kręcić aż wierzchołki igły dojdą do wysokości tych półksiężyców, i ustawić ich tak jak na obrazku na klapie w schowku na sznurki, tam jest wszystko narysowane.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#157 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 21:49

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony szkoda tylko ze nie zawsze się sprawdza. Ja mam ustawione idealnie tylko, że moje półksiężyce maja chyba za duży luz, śruby które je przetrzymują są chyba wyrobione bo półksiężyc lata do przodu i do tyłu, a to chyba nie jest normalne. Niestety nie wiem jak powinno być bo nie mam gdzie sprawdzić ,a prasy nie mam niestety od nowości.

#158 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:20

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Chłopie codziennie spotykam nietuzinkowych ludzi ale ty jestes gwiazdorem tygodnia :lol:
Przeczytaj uważnie swój powyższy post, piszesz że masz ustawione idealnie, a dalej piszesz że niestety nie wiesz jak ma być bo nie masz gdzie sprawdzić :D to jak to w końcu :D

Ja te cięgna nadspawuje i szlifuje i działa dalej, jutro może wrzuce zdjęcie tego jak i co.

#159 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 01:19

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony uff doszedlem co bylo, moze i post glupkowato wczesniejszy wyszedl ale nie ważne,
po 1. Igła, okazalo się ze przy wiekszej ilosci materialu lekko bo lekko odginala się, po drugie suplacz, miał wyrobiony dzwignie nożową. Jak była mała ilość materiału to bylo oki, jak była większa ilośc dzwignia się wychylała i niestety trącala 2 sznurki.

Po tych poprawkach sprasowane 4 hektary i zero rozwalonych pęczków.

Edytowany przez MichalP, 01 sierpień 2012 - 01:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share awox

awox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 06:05

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

uff doszedlem co bylo, moze i post glupkowato wczesniejszy wyszedl ale nie ważne,
po 1. Igła, okazalo się ze przy wiekszej ilosci materialu lekko bo lekko odginala się, po drugie suplacz, miał wyrobiony dzwignie nożową. Jak była mała ilość materiału to bylo oki, jak była większa ilośc dzwignia się wychylała i niestety trącala 2 sznurki.

Po tych poprawkach sprasowane 4 hektary i zero rozwalonych pęczków.

co zrobiłes zeby igła sie nie odginała??
mam ten sam problem