Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#101 Share piotrek999

piotrek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 11:15

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony OK Wielkie dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 04:39
  •  

#102 Share slawekl98

slawekl98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 09:31

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Tylko nie skracaj nigdy łańcucha bo nie będzie zgadzać się liczba ogniw i rozwalisz prase :)

to znaczy? bo musiałem skrócic o 2 oczka

#103 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 22:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tego łancucha się nie skraca on ma wyliczoną liczbę ogniw bo musi się synchronizować tłok z tyłem tj aparaty i igły. Fabryka przewidziała tyle ogniw i tyle musi być możesz jedyne co dobrego zrobić to podspawać cos pod napinacz żeby mocniej naciągnąć albo wymienic łańcuch
Mój Wladimirec podbija świat

#104 Share awox

awox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 07:54

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam.
Mam taki problem moja prasa sipma z224/1
raz na jakiś czas robi bale w kształcie księżyca jak by z jednej strony był bardziej ubity. Zaznaczam że nie rozwiązuje.
Co może być przyczyna?? dzięki za odpowiedz.

Edytowany przez awox, 25 sierpień 2011 - 07:54.

#105 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 15:50

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony To ustawiasz śrubą na widłach nagarniających w zaleznosci w ktorą stronę wygina kostki skracasz lub wydłużasz.

#106 Share awox

awox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 06:49

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Ok dzięki za podpowiedź.

#107 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:to i owo

Napisany 26 luty 2012 - 09:15

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam mam taki problem z swoją sipma z224/1 gdy przyspieszę na prasowaniu to się zrywa się sznurek albo owija się na palcu taki kłębek co jest? chcę to poprawić teraz dopóki jest czas a może znacie jakiegoś mechesa z okolic płocka żeby zerknoł na to i poustawiał?

#108 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:31

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Podnieś aparat do góry i puknij młotkiem w dźwignie nożowom tak aby ocierała się lekko o palec , jak masz duży luz na dźwigni to wymień sworzeń na nowy .Daleko do Ciebie ja z Bielaw Kiedyś był jakiś Gość na LWÓWKU

#109 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:50

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony który ten stworzeń bo z tego co ja wiem to tarcz supłacza prowadzi dżwignie nożową ona ociera o palec dosyć mocno a ten stworzeń w którym jest miejscy bo nie wiem?

#110 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:31

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Do niego przykręcony jest dźwignia nożowa na klucz 17 znajduje się w korpusie aparatu . Wyjmuje się go z góry po zdjęciu Sergiera Z .Jaki jest supełek na sznurku z długimi czy krótkimi końcówkami dwoma .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 luty 2012 - 10:12

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony raczej z długim supełkiem i trochę postrzepiony ale nuż jest ostry.

#112 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2012 - 14:20

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Może naciąg sznurka jest zły.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#113 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:24

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony to czyli za słabo trzyma sznurek?

#114 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:21

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Zobacz te ceramiczne przelotki w której prowadzony jest sznurek ,może masz wytarte bruzdy i zacina sznurek . Jak som to odwróć na gadkom powierzchnie

#115 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:25

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony drobne bruzdy są postaram się to zrobić.

#116 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:15

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony w tym temacie myślę że będzie to jeden z nielicznych postów :P otóż tę prasę posiadam od nowości od 1995 roku, wczesniej miałem dwie jeszcze, dla mało doświadczonego mechanika nie mówiąć o rolnikach prosta regulacja to jeszcze nie wyzwanie ale jak po pewnym czasie wyeksploatjują się elementy to musi byc naprawdę dobry mechanik żeby to naprawił, niestety mechanizmy wiążące są tu trudne i luz na poszczególnych emlementach powoduje że nie raz regulujemy błędnie. NIestety jakość nawet oryginalnych części do sipmy pozostawia wiele do życzenia to te elementy nawet po wymianie nie wytrzymują tyle co oryginał, ba wytrzumują niejednokrotnie smiesznie krótko. Aktulanie moja prasa jest na sprzedaż ponieważ kostek już nie robię, info na priv foto w galerii. Dla wielu kolegów zaznaczam że ceramiczne przelotki sznurka bez rowków to podstawa
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#117 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:43

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony @kamil to prawda wszystko się zużywa i na bierząco trzeba sipmę doregulowywać, regulacja dźwigni nożowej pisze ci na daszku aparatów, pokrywie schowka sznurków a szczegółowo w instrukcji.
Podpowiem Ci że wszystkie twoje te problemy rozwiąże doregulowanie dźwigni względem palca, krawęź ma się ocierać o palec, gdy podniesiemy aparat do góry i powoli opuszczamy na dół powinien zatrzymać się gdy dźwignia dotknie palca supłacza a po lekkim pchnięcio-dotknięciu powinien spaść na dół, jeżeli nie zatrzymuje się to dźwignia do dogięcia.
Następne pierdoły jakie u ciebie widze masz zbytnio dociśnięty dociskacz palca supłacza, zużywa się rolka itd. popuść nakrętkę 13mm o 1/3, 1/2 obrotu palec nie otwiera się dostatecznie i pozostaje na palcu, te twoje owinięte kłębki, powodem gubienia sznurka jest zbyt słabo naprężony sznurkotrzymacz długie 2 sznureczki od supła to potwierdzają śruba 17mm dokręć o 1/2obrotu lub sznurkotrzymacz do regulacji, ślimak trzeba przestawić.
Następny problem to sznurek, na prasie pisze "używać sznurka 2300-3000tex" sznurek 400m/kg ma 2000lub 2100 tex i ledwo normy spełnia i na nim chodzi, jest grubszy i krawędź łatwiej go zciąga z palca.
Sznurek 500m/kg nie jest do pras wysokiego zgniotu tylko rolujących, nie spełnia żadnych standardów, pracują dobrze tylko na nim sipmy czy inne fahrowskie prasy z nowym lub niewytartym dociskaczem hamulca sznurka, więc jeżeli wasze prasy robią fochy na sznurki ten element jest do wymiany.
W razie pytań pisać na pw odpisze kiedyś tam wieczorem lub tu na forum.

Edytowany przez bobytempelton, 01 marzec 2012 - 20:45.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#118 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 16:59

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam widzę że ostatni wpis to fachowo napisany pomoże może komuś ,też mam kostke sam sobie tam ustawiam reguluję coś wymienię i powiem tak jest to niby prosty mechanizm ale niekiedy potrafi popsuc nerwy dzisiaj presuję cały dzien puści kilka razy góra albo nic jutro jedziesz i nie wiadomo czemu są kłopoty puszcza co chwila regulujesz to tamto i uda sie i jest ok ,na ogół jest to regulacja bez wymiany częsci ,pamietam jakos pierwsze lata wstyd było jechac w pole co chwile puściła ale jakos potem mi sie dotarło ja doregulowałem i robiłem po całej okolicy u ludzi czysta przyjemność różne sznurki kazdy inne i powiązałem sobie kłębki i praktycznie nie puściło ani jednego mokra sucha słoma bez znaczenia ,ostatnio jeden aparat puszczał nie kiedy miałem kupiony nowy od dawna założyliśmu z mechanikiem i tez puszczał ,Jest kilka regulacji w niej według wygladu supełka co zna sie dojdzie co pokrecić odkrecic na forum koledzy juz to opisali przejrzeć napisac sobie na kartke i nie długo w sionokosy sprawdzić

#119 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 13:15

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony dzięki za wasze porady na pewno z nich skorzystam. Mam jeszcze jedno prożbe w sprawie zapłonu próbowałem go sprawdzić władając w otwór z lewej strony co pracuje tłok i tłok dochodzi do śrubokręta a widły nagarniające nie są prosto i co z tym zrobić nie wiem jak to przestawić czy to tak zostawici.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 21:13

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Wiadomo nim( grubszy ) sznurek tym lepiej prasa wiozę lepiej nawet na mokrym .Z własnej praktyki powiem że niekiedy som cyrki , wymieniasz nowe części i d...pa s..ra , klient patrzy na Ciebie i wymaga. Trzeba niekiedy tak kombinować ,żeby stare prasa więzła .Wszystkiego idzie się nauczyć. Jest na AF dużo fajnych ludzi.