Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#61 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 15:50

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Może po prostu ścięło ci bezpiecznik na cięgle od igieł i igły nie cofnęły sie i tłok zrobił łup. Niestety to się zdarza mi raz na jednej łące 3 bezpieczniki ścięło :o ale zauważyłem w porę także nie było połamania igieł. Od teraz to 2 razy w sezonie wymieniam bezpiecznik tak dla pewności. kiedys ojciec wpadł w dołek po psie i od wstrząsu ucięło go
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 07:34
  •  

#62 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 17:12

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony to też prawda nie wziołem tego pod uwagę, pasiu ściety masz bezpiecznik?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#63 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:06

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony mokra sloma to nic :blink: to sprobuj ja sprasowac
u nas to glowna przyczyna giecia igiel
jesli lancuch przeskoczylby o jedno ogniwo to nic sie nie stanie

Polska B

#64 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:42

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Ciekawe bo ja chyba zawsze połamałem igły na suchej słomie. A prasowałem i mokro i to nie raz...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#65 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:55

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dokładnie andrzeju ja też tak mam, najczęstszą przyna to tak jak wyżej napisałem, a z nich największą jest zepsuty włącznik czyli pościerane zapadki i wytarte progi, ja ich nadspawuje i ładnie wyszlifuje tak aby były kanty, ale teraz muszę go kupić bo tryby te z zewnątrz są zjedzone
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#66 Share kamil221

kamil221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 19:40

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam mam pytanie jak zdemontować aparat w sipmie

#67 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 19:48

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tulejke w korpusie masz wydartom co jest sworzeń noża nowy komplet dzwigni tulejke tylko sprawdz na sucho ocieranie noża nowego o palec

#68 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 22:12

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam,
mam pytanko odnosnie z-224. Co zrobic, zeby koncowki sznurka, po wiazaniu byly dluzsze?

#69 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 22:57

mokra sloma to nic :blink: to sprobuj ja sprasowac
u nas to glowna przyczyna giecia igiel
jesli lancuch przeskoczylby o jedno ogniwo to nic sie nie stanie

Jeśli łańcuch jest stary to jedno ogniwo i igły pójdą się kochać. A po za tym suche czy mokre na igły wpływu nie może mieć bo igły idą we wnękach tłoka gdy tłok zaczyna ściskać mase wtedy igły ruszaja w specjalnych wnękach tłoka. Dużo ludzi u nas ze ździwieniem stawierdza. Czemu igły mi się zgięły suche prasowałem bo nie wiedzą że igły idą w ściśle określonym czasie w ściśle określonym miejscu tłoka tylko myśla że jak zapadka spadnie to igły idą przez prasowana masę.

#70 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 07:41

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam jeszcze raz zapytam się widzę tutaj dużo speców od prasy co muszę popuścić albo dokręcić aby pętelki były prawidłowe u mnie są mocno ściągnięte a w lewym aparacie jedna końcówka sznurka jest wyciągnięta prawidłowo a druga zawsze zostaje w pętelku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 czerwiec 2011 - 08:36

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzięki chłopaki za rady. Przyczyną był przestawiony łańcuch a co za tym idzie rozrząd. Na znakach było ok ale tłok był w złym położeniu. Ustawiliśmy wszystko tak jak należy i naciągnęliśmy łańcuch mam nadzieje że już będzie ok :)

#72 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:38

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tylko nie skracaj nigdy łańcucha bo nie będzie zgadzać się liczba ogniw i rozwalisz prase :)

#73 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:45

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A sam naciąg wystarczy? Czy pasowało by nowy łańcuch kupić?

#74 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:52

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tak naciąg wystarczy. Napinacz od korpusu prasy powinien być tak 0,5cm. Jak zabraknie dizurek to dwa wyjścia są takie domowe to cos podspawać a drugie profesjonalniejsze nowy łańcuch

#75 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:17

Witam jeszcze raz zapytam się widzę tutaj dużo speców od prasy co muszę popuścić albo dokręcić aby pętelki były prawidłowe u mnie są mocno ściągnięte a w lewym aparacie jedna końcówka sznurka jest wyciągnięta prawidłowo a druga zawsze zostaje w pętelku

żeby supły były luźniejsze to odkręcić lekko śrubę 13stke , ale z któtej strony masz przewleczony ten sznurek przez supełek, z przodu czy z tyłu beli, bo to 2 różne błędy.
@grzegorz2507 (to data urodzenia bo mam taką samą) nie da się przedłużyć końcówek sznurka, choć domyślam się że możesz mieć za luźne supełki a bela wychodząc sciąga supeł i skraca końcówki jednocześnie
@kamil221 z prawej strony aparatów trzeba zdjąc zabezpieczenie zegera z wału, pozdejmować talerz włącznika, następnie tryb włącznika(zwróć uwagę na znak) i są tam 3 śruby chyba na imbus 8 o ile pamietam i trzeba ich odkręcić, a z lewej strony tylko demontujesz klocki hamulca i też 3 śrubki 13 i wyjmujesz i zsuwasz z wału po kolei elementy. Zwróć uwagę na podkładki i dystanse między aparatami a talerzami.

#76 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:38

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzięki boby jeszcze raz wytłumaczę klocek jest związany puści może jeden na 100 ale coś jest nie tak po wyjściu z palca supeł jedną końcówkę odciętą ma prawidłową i jest luzna a druga koncówka jest w suple według mnie palca nie będę dociągać bo supeł jest za mocno ściągnięty i tak już

#77 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:46

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony chodzi ci o to że jedna końcówka wystaje normalnie a druga jest spowrotem wpleciona w supeł tj. przysłowiowa kokartka?

#78 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:53

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony no chyba wiesz o co mi biega masz jakiś pomysł aby supeł był lużniejszy a koncówki lużne obie

#79 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:16

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Jeżeli wpuszcza końcówki sznurka z powrotem w supełek i wygląda to właśnie jak supełek z małymi kokardkami , to znaczy że dźwignia nożowa nie wychyla się 10-12 mm za czubek palca supłacza, tzn. gdy aparat włączy się i na końcu pracy dźwignia zaczyna się przesuwać to ma się wychylić o 10-12mmza czubek końcówkę palca, czyli może tylko są wytarte te rolki na dżwigni nożowej, może bieżnia na talerzu ta co po niej toczy się rolka i ntrzeba wyjąć dźwignię i rozkrzywić ją trochę tzn. tę odnogę co jest na niej rolka. Ale to jest nieszkodliwe wiąże z tym dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:34

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony bobytempelton nie do końca tak z aparatami jest bo łożysko wału supłacza ma taki kołnierz który z prawej strony jest wciśnięty w stół aparatów ;[ I ciężko przez to dziadostwo wyciagnać trzęba lekko rozszerzyc stół. Ja musze wyciagnać aparaty bo łozysko wału jest wyrobione i tarcz krzywkowa lata jak stara ku*wa a za nic nie idzie a nie pamiętam jak majster rok temu wyciągał je no ale jakoś musi iść