Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#221 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 maj 2014 - 10:03

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Jesli jest problem z grybym sznurkiem,to musisz trzymacz sznurka poluzowac.(oczywiscie minimalnie)
Z mojego doswiadczenia powiem Ci ze wystarczy minimalne cwierć obrotu srubki a to moze byc za duzo zeby cos elegancko wyregulowac w aparatach. dobrze gdybys mial instrukcje obslugi i regulacji, sa opisy nazwy dane, skopiuj od sasiada lub kogos kto ma prase ;) ,sam tak zrobilem

Tej prasie jesli swiezy akup zrob przeglad, takiego wes co sie zna, bo 10 lat temu tez kupilismy,i w pole a to igla zgiela sie, a to aparat pekl,wogule od tamtej pory jedyna rzecza ktora nie rozebralem to pobierak :lol: i tak duzo nie prasowala.Przedewszystkim musisz wykasowac luzy i wyregulowac

U siebie tylko TYTAN, z tymi cienkimi to sznurek nieraz peka po calosci

Edytowany przez karol210, 26 maj 2014 - 10:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 16:03
  •  

#222 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:02

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam ponownie
Dzisiaj probowałem wlaczyc z tym problemem ale dalej prasuje 5,6 kostek i pusci jedna i tak w koło, kreciłem sta sruba na 17 klucz i kicha, na sznurku nie ma zadnego supełka ani z jednej strony ani z drugiej poprostu jest uciety dzwignia nozowa lekko ociera o palec i odległośc wynosi cos koło 11mm Co jeszce mam posprawdzac, a i jeszcze zauwazyłem ze na tej iglicy co nie wiaze jest ta tulejka do prowadzenia sznurka troche wytarta i szczelina miedzy tulejka a iglica co powoduje ze jak sznurek wejdzie miedzy to go urwie Mozna jakos wymienic ta sama tulejke w oczku iglicy \*zeliwna

#223 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:08

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony W żeliwnej z tego co pamiętam to w żeliwnej jest nakładka nabijana.

#224 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 maj 2014 - 09:11

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Ok iglica dobra wiem ale z tym obcinaniem sznurka co moge jeszcze podregulowac i na co zwrócić uwagę

#225 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 27 maj 2014 - 11:43

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Prztrzymywacz... i chwytacz.Ogolnie musisz ja wyregulowac. Prase kostkujaca ustawia sie wzgledem predkosci prasowania. w zaleznosci ustawien u siebie musze zmieniac ustawienia aparatow pod wzgledem siana czy slomy jesli chce zeby dobrze wiazalo.Wes kogos kto to zobaczy i sie zna...Jak pisales po zmianie sznurka zaczelo rwac przy grubszym musisz poluzowac17.Te talerzyki chwytacza tez moga byc wina je tez sie reguluje.

Ps: jak cos zepsujesz to sie nauczysz :D

Dobra regulacja to nie krecenie srub tylko delikatne minimalne nastawy

#226 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:48

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Po nabiciu nowej nakładki na iglicę aby nie rwało sznurka zawsze zaklejam te boki klejem szybkoschnącym distal albo podobnymi i mam pewność że nigdy nie zerwie sznurka .Sianokosy zrobiłem 1 klocek puściła na ok 150 związanych nie sprawdzałem niestety który aparat puszczał aby dojść co jeszcze jest nie doregulowane, miałem sezony gdzie na kilka tyś klocków nie puściła żadnego a prasa już ma ponad 20 lat właściwie bardzo mało wymioniono części odpowiednia regulacja to podstawa docisk palca ,przytrzymywacz ,półksiężyce ustawione i docisk odpowiedni wyjścia sznurka z kłębków jak to zgrasz to prasowanie sama przyjemność

#227 Share illart

illart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:51

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam.
Posiadam prasę JD 224T, i ostatnio coś zaczęła się robić problemy.
W lewym aparacie przestał byś związywany sznurek. Supełek jest na dalszej części kostki, natomiast od strony bliższej aparatowi sznurek jest przeciągany przez supełek, ale nie zawiązywany.
Wygląda to tak jakby z palca zsuwał się jeden sznurek, i tylko drugi był związywany. Ustanawianie sprasowania, hamulca, docisku palca (13'stka), docisk sznurka, suchy materiał, wilgotny, duże/małe kostki, nie zmieniają niczego. Cały czas występuje ten sam problem.
Tutaj zdjęcia aparatu, mam nadzieję że dosyć dokładne:
http://tinypic.com/a/36l49/1
Z góry dzięki za uwagę :]

Edytowany przez illart, 15 czerwiec 2014 - 11:55.

#228 Share rexkap

rexkap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:44

Nie sznurek jest dobrze podawany, ślimak się nie ślizga. Dodam, że prasa wiąże, ąle przy dużym naporze masy nie wiąże.Dopiero jak małe porcje idą to wiąże, czyżby wyrywało sznurek z chwytacza, ale jak podkręciłem śrubę to rwało oba końce. A czy dźwignia nożowa może mieć luz i latać sobie lekko, czy ma być na sztywno?

spróbuj obniżyć chwytacz to znaczy młotkiem pukaj w ośkę z tym trybem tylko nie za mocno jak to pomoże na krótko to spróbuj podłożyć podkłatkę międz chwytacz a korpus aparatu tak żeby obniżyć chwytacz mi to pomogło

#229 Share mandragora310

mandragora310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 08:27

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony a ja mam problem z tym iż kiedy włączą się aparaty i igły są ciągnięte do aparatów potrafią się zatrzymać w połowie i już dalej nic i po igłach, zapłon jest prawidłowy i młot też prawidłowo też jest ustawiony

#230 Share DrakeR

DrakeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 22:43

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam.Mam problem z prasą Sipma z224\1.Puszcza belkiz lewej strony aparatu(sznurek jest praktycznie cały poszarpany) możliwe,że zrobiło się to przez zmianę sznurka niby taki sam, ale możliwe że trochę inny.Zdarza się, że nie zwiąże do końca belki i pod nożykiem nie przeskoczy supeł i zaczyna się ciągnąć 2 szurki ,a nawet 3.te kolejne zrywa i możliwe, że przez to jest poszarpany sznurek bo palec nie puszcza kolejnych sznurków, a był poluzowywany.Dodam, że sznurek był zmieniany na inny i tociągle to samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 21:58

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Jak masz poszarpany cały sznurek to obróć te porcelanowe prowadnice sznurka na dole albo wymień na nowe a co do ciągnących się 2 lub 3 sznurków to podegnij prowadnicę noża tak żeby ciasno obcierała się o palec

#232 Share marcus72

marcus72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 20:38

Witam,

mam problem z sipmą, prawy aparat nie wiąże co kilka-kilkanaście kostek, brak w ogóle węzła na sznurku, sznurek obejmuje całą kostkę. Końcówki sznurka chyba nieco postrzępione. Pozdrawiam.

#233 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 08:03

Na każdej 224 jest na klapie instrukcja . Przyjrzyj się i reguluj .

ZETOR TEAM

#234 Share marcus72

marcus72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 12:11

Niestety na tym rysunku niewiele widać, ale znalazłem zdjęcie z instrukcją w internecie :-)

#235 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 07:44

Kolego nic nie szukaj dognij dzwignie nozowa zeby obcierała o palec i pomoze ja tak miałem i tez nie wiedziałem co jest i nozyk podostrz najlepiej na osełce tylko czasem nie na szlifierce

Edytowany przez squah, 16 czerwiec 2015 - 07:46.

#236 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 20:37

Kolego racji nie masz, jeśli nie robi w ogóle węzła to jest luźny lub pęknięty ślimak na aparacie ,jest on na stożku i sie co jakiś czas ślizgnie a pękniecie jest niezauważalne .Co do postrzępionego sznurka to racja tępe noże .

Edytowany przez Tomasz78, 16 czerwiec 2015 - 20:40.

#237 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 09:35

Kolego racji nie masz, jeśli nie robi w ogóle węzła to jest luźny lub pęknięty ślimak na aparacie ,jest on na stożku i sie co jakiś czas ślizgnie a pękniecie jest niezauważalne .Co do postrzępionego sznurka to racja tępe noże .

Witam

Nie chce sie  przezbywac z Toba, ale ja to samo miałem rok temu na prawym aparacie w tym roku na lewym

Wystarczyło podgiac dzwignie nozowa zeby zaczeła obcierac o palec, Inne rady na rorum były nie przydatne

#238 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 07:47

Panowie w mojej z224 jeden aparat wiąże tak że ten sznurek co idzie od tyłu do supła przechodzi przez supeł i za supeł wystaje końcówka 5-10 cm i po pociągnięciu za sznurek koniec ten wychodzi rozwiązuje się belka. dzieje się chyba tak przez to że sznurek czasem zaczepia za dźwignie nożową i widać go jak jest na tych śrubkach od nożyka.

#239 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 10:10

Czyli masz luz na dzwigni zgarniacza ,sprawdz rolkę prowadzącą ,może sie nie kręcić i jest wytarta ,przez co nie podaje sznurka dokładnie

sqłah zgadzam się z tym co piszesz ,bo zgarniacz musi obcierac lekko o supłacz ,ale to co pisze kolega to brak supła czyli trzymacz nie obraca ,lub sznurek się z niego wyślizguje  i trzeba dokręcić lub popuścić  śrubę 10tkę tą z boku aparatu  w zależniści od grubości sznurka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 18:05

koledzy czego może być wina wyrwania mocowania korpusu supłacza i pękniecia tarczy krzywkowej podczas prasowania