Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#201 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:09

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Zwróć uwagę czy sznurek dzobrze jest podawany do chwytacza ,czy przed związaniem dokładnie leży w rowku wzdłuż blaszek ,kiedyś miałem podobny problem regulacja nie pomagała ,a przyczyną był pęknięty ślimak ten na wierzchu aparatu ,on jest na stożku więc może się ślizga i nie ustawia chwytaka w prawidłowej pozycji.

Nie sznurek jest dobrze podawany, ślimak się nie ślizga. Dodam, że prasa wiąże, ąle przy dużym naporze masy nie wiąże.Dopiero jak małe porcje idą to wiąże, czyżby wyrywało sznurek z chwytacza, ale jak podkręciłem śrubę to rwało oba końce. A czy dźwignia nożowa może mieć luz i latać sobie lekko, czy ma być na sztywno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 05:44
  •  

#202 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 20:30

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony .Dzwignia powinna być sztywna ,jeżeli ma luzy to stosuje się rozwiercanie i komplet naprawczy ,lub jak wyżej pisałem podkładki dystansowe pod seegr ,ale to rozwiązanie na krótko ,(choć nie zawsze ja wiążę już dwa sezony na podkładkach i robię ok,60ha) a wracając do ślimaka to jesteś pewien na 100% ,bo u mnie kilka wiązało a puszczała właśnie jak dostała dużo masy.

#203 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 15:27

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A co zrobic jezeli mi na aparacie tam gdzie odcina sznurek ida mi po dwa albo po trzy sznurki i robi sie kulka jak usunac ta awarie.

#204 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 16:08

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Ale te sznurki dodatkowe skąd się biorą? To sznurek z niezwiązanej belki?

#205 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 18:16

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Popuścić śrubę napinająca palec supłacza, lub dogiąć ściągacz tak by z lekkim!! oporem śłizgał się po supłaczu, lub zmniejszyć prędkość jazdy.

#206 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 19:59

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam, mam taką prase http://www.agrofoto..../325411-mtz-82/ Garnier 340 i mam z nią problem. Otóż na jednym aparacie, nie może zrzucić pętelki z palca. Dźwignia nozowa ociera cię o palec i śruba która dociska palec popuszczona a dalej pętelka zostaje na palcu. Nie zawsze bo pare jej się uda zawiązać dobrze ale to nie robota. Najpierw drugi aparat tak robił, ale z nim jakos sie udało. Co to moze być ?
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#207 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 22:37

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Obejrzyj dokładnie palec supłacza jak i jego rolkę.

#208 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 03:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Nie ma on żadnych rowków ani nic podobnego.
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#209 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 08:55

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A przytrzymywacze dobrze wyregulowane ?

#210 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 11:02

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Proponuję lekko podpiłować (zaokrąglić)ten wystający język na palcu.Mi pomagało.
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share manox4

manox4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 14:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Cześć, podepne sie pod temat a o to moj problem http://iv.pl/images/...83775695042.jpg i nastepna kostka wychodzi nie zwiazana wlasnie przez to. prosze o wyrozumialosc bo mam ta prase od roku i to pierwszy taki problem. Prosze o pomoc

#212 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:51

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tak na obydwu sznurkach czy tylko jednym? Później niezwiązany sznurek jest jeden czy obydwa?

#213 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:18

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony monox4 po pierwsze sprawdź ustawienie igieł, najlepiej jest to robić na pusto jak jedna osoba powoli kręci za koło zamachowe a druga stoi z tyłu i uważnie obserwuje co się dzieje wtedy dobrze widać co dolega i co brak poprawić
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#214 Share manox4

manox4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 10:11

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Niewiazacy jest normalnie jeden i tak siew dzeje na jednym i nie za kazdym razem tylko co jakies 5 kostek i to jest tak ze wyjdzie wlasnie taka kostka z dwoma wezłami na jedny sznurku a na nastapnej kostce nie ma wogole sznurka z tej prawej strony wlasnie

Edytowany przez manox4, 25 czerwiec 2013 - 10:16.

#215 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 12:12

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Panowie którą śrubkę muszę podkręcić lub odkręcić żeby robiło dłuższe końcówki na kostce ? Tą na dociskaczy palca ?
Pozdrawiam

#216 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:02

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Coraz krótsze końcówki robi w miarę zużywania się sznorkotrzymacza, niczym tego nie zrobisz, wymiana dociskacza, przy okazji miną fochy prasy na gatunki sznurka.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#217 Share siewnik123

siewnik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:58

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony posiadam prasę sipma 224/1 97r. w tym roku miałem poważną awarie a dokładniej 1 z aparatow wraz z tarczą która go napędzała sie połamały

wszystkie potrzebne rzeczy wymienilem (jakość części pozostawia wiele do życzenia, nawet te orginalne z sipmy) w tym 1 z igieł ponieważ stara była zbyt pokrzywiona i nie dało sie jej ustawić i prasa znowu zaczęła pracować, ale od tej awarii mam problem z krzywymi kostkami (czasem coś puści ale tragedii nie ma)
przestawiałem zęby na nagarniaczu (tego cięgna na nagarniaczu nie ruszałem bo jest ustawione tak jak w fabryce) niestety nie pomogło
próbowałem z regulacją zgniotu, też nic
próbowałem szybciej jechać lub wolniej w czasie pracy, też nic

z prawej strony od tyłu patrząc sznurek jest dłuższy (na oko jakieś 10-15 cm) od tego z lewej
wiadomo że nie wymagam zeby byly dokładnie takiej samej długości ale chodzi głownie o to zeby nie rozwalały się w czasie ich przenoszenia czy też rzucania

dodam na koniec że największy problem jest ze słomą (sznurki sie z niej wyślizgują) z sianem da sie przeżyć bo sznurki sie wrzynają i nie ma z nimi takiego problemu (ale też różnica w długości sznurków jest)

P.S wiem że temat dotyczy o problemie wiązania sznurka aczkolwiek w jakimś stopniu mój problem tez dotyczy sznurka a nie chciałem zakładać nowego tematu

2 P.S kilkanaście minut temu oglądałem kostki słomy i zauważyłem ze zawsze nie równy jest początek kostki (gdy zaczyna tłok ubijać następną) a koniec po wejściu iglic jest o dziwo raczej prosty

Edytowany przez siewnik123, 18 grudzień 2013 - 20:11.

#218 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:08

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Pewności nie mam ale wydaje mi się że jest to wina źle ustawionego chwytaka sznurka, jak coś źle piszę to mnie poprawcie. Spójrz jak to jest ustawione w drugim aparacie.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#219 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:35

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Chwytak nie ma tu nic do rzeczy,wina tkwi w docisku sznurka przy wyjściu ze skrzyni od kłębków jest w nim rowek wycięty przez sznurek co powoduje że jest slabo napięty i przez to różnica w długości,dokręć motylek lub wstaw nową blaszkę dociskową ,albo wspawaj zużyte powierzchnie tak aby były gładkie a problem zniknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share squah

squah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 maj 2014 - 09:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam
Nie zakładam nowego tematu wiec wybaczcie jezeli cos zle robie.

Mam problem ze swoja zakupiona prasa Z224/1 tzn wczesniej owa prasa wiazała na cienkim sznurku takim 2000metrów cokolwiek to znaczy a abecnie sprzedawca powiedział żebym kupił sobie tytan 400 taki grubszy ponoc miała pewniej wiazac na tym sznurku. I jest problem z prawym aparatem(od tyłu patrzac)bo wiaze ze 4 snopki i przepuści jednego i znowu 4 i przepusci 1. Na sznurku nie ma w ogole guza , jest równo z dwóch końców. Co to moze być , czy moze trzeba popuścić ta srube na klucz 17? czy co innego. Zaznaczam ze wymagam łopatologicznego wytłumaczenia a bo dopiero zaczołem przygody z ta prasa. Pozdrawiam