Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#181 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:33

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Masz luz na tulejce sworznia dźwigni nożowej wymień cały zestaw, tulejka sworzeń i dźwignia nożowa.Masz wygiętą starom dźwignie i ociera się o chwytacz . Trudno starom dopracować.Po założeniu nowego zestawu zrób próbę na sucho kręcono ręcznie . Jm dalsza odległość od chwytacza tym bardziej dłuższe końcówki nie wyplontujom się przed zaciśnięciem od drugiej belki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 11:40
  •  

#182 Share damian00

damian00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:09

Jeśli łańcuch jest stary to jedno ogniwo i igły pójdą się kochać. A po za tym suche czy mokre na igły wpływu nie może mieć bo igły idą we wnękach tłoka gdy tłok zaczyna ściskać mase wtedy igły ruszaja w specjalnych wnękach tłoka. Dużo ludzi u nas ze ździwieniem stawierdza. Czemu igły mi się zgięły suche prasowałem bo nie wiedzą że igły idą w ściśle określonym czasie w ściśle określonym miejscu tłoka tylko myśla że jak zapadka spadnie to igły idą przez prasowana masę.

Koledzy chciałem zapytać odnośnie głównego łańcucha.
Jeśli go skróciłem z oryginalnej długości o bodajże 2 ogniwa (bo o jedno chyba się nie da, już nie pamiętam) i nie przestawiałem go po skróceniu na żadnym kole to nie będzie żadnych komplikacji?
Szczerze to skracałem go już ze 3 lata temu i w tym czasie to raz mi poszły obie igły bo prawdopodobną przyczyną było wytarcie się w środku tarczy krzywkowej.
I po tym skróceniu znowu zaczyna mi brakować możliwości napięcia łańcucha, więc jeśli założę nowy to czy muszę coś przestawiać skoro wcześniej po skróceniu nic nie przestawiałem?
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak po skróceniu przestawić i na którym kole?
Jaka jest zasada wymiany łańcucha na nowy? Jak wy u siebie to robiliście?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#183 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:49

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Teoretycznie nie wolno skracac lancucha, bo po skroceniu zmieniaja sie wszystkie ustawienia. Po wymianie na nowy...ustawiasz wszystko wg instrukcji lub nalepki na klapie.

#184 Share damian00

damian00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 06:43

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem. A jeśli założę nowy to muszę coś przestawiać po starym skróconym?
Sprawdzałem te wymiary według książki i wymiar B- 70mm, C- 90 stopni, D- 60-75mm zgadzają się.
Natomiast wymiar A- 180-190mm nie zgadza mi się, mam około 200mm. Czyżby po tym skróceniu jest coś nie halo?
I powiedzcie mi jeszcze jak zmierzyć ten wymiar E- 70-100mm igły do tłoka. Bo czytam te książkę i nie mogę zrozumieć, nic mi nie wychodzi? Ani tak ani siak nie wiem gdzie to mierzyć :mellow:

#185 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:57

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Ja na swój rozum to odbieram to tak ,igły muszą podać sznurek po końcowym ,zwrotnym suwie pracy tłoka ,by w następnym suwie nie było igieł.Jak skróciłeś pierwszy raz o dwa ogniwa ,to czapka ci nie spadnie ,kiedyś nie produkowali pół ogniw 1 calowych ,a teraz są dostępne.Są w sprzedaży kompletne zmierzone ilościom ogniwek łańcuch ,tylko za Polski trzeba zabulić.A te E 70 -100 to długość wysuwu igły , tym się nie przejmuj ..Prawidłowe ustawienie igieł ,powinno być takie ,zęby moc pod spodem przewlec sznurek w igłę widząc oczko ,nie zachowane w tych ochronnych blaszkach ochronnych ,co wchodzi igła.

#186 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 21:02

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam w zesłym sezonie prasa wiązala mi bez zastrzezeń dziś odpaliłem ja pierwszy raz prasa była cała malowana poza aparatami dziś wyjechałem w pole i okazalo się ze nie wiaze na obu aparatach z tyłu robi po supelku jak temu zaradzić ?

#187 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 21:24

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A sprężyna obrotowa cała lub nie zacieły się przytrzymywacze sznurka w pozycji dosuniętej?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#188 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 16:31

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dokładnie jak kolega wyżej pisze ,lub zmieniłeś sznurek na innej grubości więc trzeba doregulować chwytacze sznurka jeśli cięki to dokręć pół obrotu śróbę 10tkę z boku aparatu.

#189 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 21:23

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony panowie tak jak piszecie przytrzymywacze sznurka mialy wine dzięki i pozdrawiam :)

#190 Share damian00

damian00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 23:11

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Koledzy co należy zrobić aby mieć odstęp dźwigni nożowej od palca 10-12mm tak jak książka piszę?
Na jednym aparacie mam 9mm i wiąże jeszcze dobrze, obie końcówki wyciąga.
Natomiast na drugim aparacie odstęp jest 5-6mm i nie wyciąga do końca tzn. jedną końcówkę wyciąga a druga jest nie wyciągnięta do końca.
Zmieniłem kompletną dźwignie nożową i nadal to samo, już mi ręce opadają:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 12:36

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Zemin ,na nowy chwytacz i ugniatacz ,porostu ucina wcześniej jeden koniec sznurka wcześniej i nie przewiązuje się dobrze na palcu

#192 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:36

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Zmień i zmień tylko, do odpowiedniego wysunięcia dźwigni nożowej musi być dobra rolka na dźwigni nożowej i niezbyt zużyta krzywka na tarczy krzywkowej która prowadzi rolkę, czyli rolkę wyrzucić, ale tarczę ja napawam na prasie migomatem bez wyjmowania tarczy, i szlifuje na gładko szlifierką czołową, co nie dochodzi tak jak trzeba młotek i dogiąć dźwignie na wymiar jak mnie nauczył mistrz Remigiusz :D
Ja nigdy jeszcze dźwigni nożowej nie zmieniłem z powodu skrzywienia, nawet na instrukcji jest narysowany młotek :D

@janczak chwytacz i ugniatacz to se można zmienić jak prasa fochy stroi po zmianie sznurka, lub nie toleruje sznurka 500m/kg, tu chodzi o zaciąganie węzłów, odpowiedni wysuw dźwigni na 10-12mm zaciąga supeł i zciąga cały supeł z palca supłacza.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#193 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:50

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A swoją drogą jak by każdy zajrzał i przesmarował trochę te rolki przed sezonem to nie było by problemu z wycieraniem jak stanie ,poza tym może być wyrobiony sworzeń zgarniacza i też nie będzie działać poprawnie ale tam można poratować podkładkami dystansowymi pod seger.

#194 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:22

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Podkładki działają na krótką metę, sworzeń jest stopniowany, i ma taki wymiar że bez podkładek nie powinien mieć luzu góra dół, chyba że jest już zużyty i otwór w korpusie aparatu również. Jeżeli sworzeń ma luz na boki to podkładki dają rade na kilka hektarów i znów to samo, z resztą luźny sworzeń daje objaw niezciągania supła z palca suplacza ponieważ odchodzi dalej na bok bo ma luz i powstaje zbyt duża szczelina między dźwignią a palcem, nie ma zbytnio nic do wychyłu dźwigni nożowej, coś tam ma ale pomijająco mało.

#195 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony @bobytempeltona Nie chodzi o, wymieniaj wymieniaj, porostu jak naostrzą się niektóre krawędzie chwytaka ,to nie będzie ładnego supła. Jeden supeł ładny ,trzy brzydkie ,a wręcz nie związane. Można pokombinować tą szczelinom oczka chwytacza ,zmniejszyć lub zwiększyć ,czasami pomaga.W prasach to jest magia np stara rozd..up, prasa z luzami wiąże ,a kupę młodsza na polu obok bez luzów na aparatach ,wygląd cacy sr,,a jak głupia ,nawet znachorzy drapią się po głowie.

#196 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 15:44

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A u mnie pojawił się taki problem. Dziś prasowałem siano i jeden aparat mi nie wiązał. Gdy jechałem powoli (1 polową c 360/1600obr)to jako tako szło, ale gdy tylko więcej masy przypadło na skok tłoka to już nie wiązało. próbowałem regulować aparat, ale nic to nie dało nawet jeszcze gorzej, więc wróciłem to pierwotnych ustawień oraz komorę popuściłem na minimalny zgniot. Dodam, że supełek był od strony tłoka, a po dokręceniu śruby to oba końce były rwane.Nie wiem czy to wina chwytacza, wygląda, że przy większym naporze masy palec nie łapie jednego sznurka.

#197 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 22:22

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Nie wiązało czyli jak wyglądał sznurek? Oba końce równe, jeden z pętelka, poszarpane?
Co regulowałeś w aparatach?
Po dokręceniu której śruby zaczęło rwać sznurek?
Opisuj dokładniej bo ciężko się domyśleć, a źle zrozumieć łatwo.

#198 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 07:00

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony czego moży być wina ze supeł na sznurku na kostce 1iglicy nie jest w równym ze suplem na sznurku drugiej iglico 2 kostka wychodzi równa a różnica to 3cm i czy spupeł na sznurku ma byc równy na obu sznurkach

#199 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:07

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Nierówny ,to trochę trzeba podregulować na docisku ugniatacza sznurka klucz 17 (obrót na dokręcenie) .Z długościom końcówek sznurka to wina dźwigni nożowej ,zbyt podgięta (nożyk blisko chwytacza),lub wyrobiona tulejka w korpusie aparatu ,w którym mieści się sworzeń dźwigni nożowej ,Wymienić kompletem wybić starom tulejkę ,wyczyścić , i wbić nową ,oraz nowy sworzeń .Powinien lekko w tulejce się obracać,trzeba to dopracować .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:09

A u mnie pojawił się taki problem. Dziś prasowałem siano i jeden aparat mi nie wiązał. Gdy jechałem powoli (1 polową c 360/1600obr)to jako tako szło, ale gdy tylko więcej masy przypadło na skok tłoka to już nie wiązało. próbowałem regulować aparat, ale nic to nie dało nawet jeszcze gorzej, więc wróciłem to pierwotnych ustawień oraz komorę popuściłem na minimalny zgniot. Dodam, że supełek był od strony tłoka, a po dokręceniu śruby to oba końce były rwane.Nie wiem czy to wina chwytacza, wygląda, że przy większym naporze masy palec nie łapie jednego sznurka.

Zwróć uwagę czy sznurek dzobrze jest podawany do chwytacza ,czy przed związaniem dokładnie leży w rowku wzdłuż blaszek ,kiedyś miałem podobny problem regulacja nie pomagała ,a przyczyną był pęknięty ślimak ten na wierzchu aparatu ,on jest na stożku więc może się ślizga i nie ustawia chwytaka w prawidłowej pozycji.