Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

338 odpowiedzi na ten temat

#81 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:52

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Rzeczywiście lekko to to góry nie wychodzi, trzeba szarpnąć , albo rozszeżyć
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 07:54
  •  

#82 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 14:27

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony prasa wiaze niby normalnie (sloma, w sianie bylo wmiare ok) ale dosc czesto zdarza sie jej przepuscic w ten sposob ze puszcza odrazu 2 snopki. Sznurek ma po obu koncach supelki i dlugoscia odpowiada 2 normalnym. Co jest tego przyczyna? polksiezyc nie lapie sznurka czy jak?
Ogolnie mam ciagle problemy z lewym aparatem,aaaa koncowki sznurka sa bardzo krotkie? dokrecic doscisk palca moze czy co?

dobra, znowu inny problem. Prasa wiaze suply na koncu sznurkow, koncowki sa bardzo krotkie, suply zsuwaja sie. Srubke na klucz 13 dokrecalem i odkrecalem we wszystkie strony i nie bylo roznicy, co to moze byc? prawa aparat wiaze ok, koncowki sa odpowiedniej dlugosci, lewy zostawia te koncowki strasznie krotkie, sznurek jest jakos poprzekladany, przez supel, masakra...

Edytowany przez Grzegorz2507, 17 lipiec 2011 - 17:48.

#83 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 708 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 20:59

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Wymień kompletnom dzwignie nożowom ze sworzniem a potem zobacz na sucho oćieranie o palec nie doginaj tamtem nóz masz bardzo potkrzywiony do palca
ucina krutko

#84 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 21:45

Wymień kompletnom dzwignie nożowom ze sworzniem a potem zobacz na sucho oćieranie o palec nie doginaj tamtem nóz masz bardzo potkrzywiony do palca
ucina krutko

wlasnie zmienilem dzwignie i tak na sucho krecac recznie i trzymajac sznurek w dloniach jest duzo lepiej, jak pogoda sie nie zmieni to jutro zobaczymy czy pomoze. Wielkie dzieki za porade.

#85 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 lipiec 2011 - 06:53

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Mieliśmy taki sam problem,ustawialiśmy przekręcaliśmy robiliśmy cuda nie widy,i pokosiliśmy pszenżyto i zadzwoniliśmy po faceta z agromy w której była kupiona prasa i prasowałem dotąd aż w końcu ją ustawił i teraz nic nie przepuszcza B)

#86 Share robo112

robo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 16:54

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony mam problem z sipma z-224/1 źle założyłem sznurek. nie przeżylem sznurka który przymocowalem do starego i rozlegolowala się. nie wiem co mam zrobic. nie wiąże mocno supel jest ale za szybko odcina i nie zdąży zawiązać. może być to wina tego palca.

Dodany obrazek

Edytowany przez robo112, 04 sierpień 2011 - 17:04.

#87 Share Denzel16

Denzel16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 19:01

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam posiadam następujący problem z moja prasą. A mianowicie proces wiązania odbywa się niby poprawnie. Gdy słoma jest słaba lub jadę powoli. Lecz gdy słoma jest mocna zaczyna przepuszczać. To lewy raz a raz prawy aparat. Lecz nie dzieje się tak z każdym snopkiem. Sa to pojedyncze albo podwójne nie związania.Zdarza się to na tyle często że praca na większym biegu jest nie możliwa. Wielu mechaników ją oglądało wielu mówiło ze będzie wiązać a problem nadal jest bez zmian. Proszę o pomoc.

#88 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 13:00

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Mam pytanie do znawców tematu odnośnie błędu wiązania polegającego na tym że na jednym końcu jest tylko węzeł pojedynczy. Według instrukcji muszę wyregulować półksiężyc. I teraz moje pytanie czy mam go przysunąć bliżej igły bo być może nie zawsze ten księżyc zgarnie sznurek podawany przez igłę i tylko jeden trafia do chwytacza? Czy moze muszę go przysunąć bliżej aparatów bo może niewystarczająco blisko podaje do chwytacza i ten z kolei łapie tylko jeden sznurek. Błąd pojawia się raz na 100-200 kostek. Gdy grubszy pokos i duży stopień zgniotu to częściej. Wada występuje tylko na jednym aparacie mimo że obydwa półksiężyce są ta samo ustawione?
z góry dzięki za odpowiedź

#89 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 13:33

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A skąd mamy wiedziec , poprostu włącz aparaty ,gdy otwór igły będzie w tej luce zatrzymaj , i wtedy ustaw od 3-5mm przód tyl i 48-52 lewo-prawo, masz rysunek na klapie z tyłu, możliwe że juz masz duże luzy na cięgnach to lekko nadspawaj i przyszlifuj
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#90 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 17:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Igły mają byc 3 mm od talezyka aparatu! To bardzo wazne.
Jezeli talezyk niełapie sznurka, to wydłuz te ramionko od talezyka sróbą regulacyjną. Jedz w pole i sprawdz jezeli bedzie poprawa, ale i tak czasem przepusci to wydłuz jeszcze troche. UWAZAJ zeby nie zamocno, bo talezyk udezy w igłe i bedzie lipa. Najlepiej niech ktos kręci za koło, załącz zapatke, i sprawdz odległosc taleza od igły, podczas wiązania :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 12:25

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Panowie a umnie jest taki problem że po założeniu nowego kompletnego aparatu wiąże prawie idealnie czasami tylko coś przepuści tylko koło aparatu leżą strzępy sznurka tzn takie kawałki po 2-3cm poucinane i powiem szczerze że nie wiem od czego to może być :( Pomożecie???

#92 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 12:54

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony U mnie tak jest normalnie chyba też, dawno tam nie zaglądałem ;) Tymi kawałkami sznurka się nie przejmuj

#93 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 15:01

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Te kawałki to jest normalna sprawa, kazda tak ma, i musi tak byc :)
To ze czasem ci przepusci, mają wine własnie te kawałki, chwytak poprostu czasem nie wypluje tego ucinka. :)

#94 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 19:21

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Oki dzięki panowie za wyjaśnienie ;) Byłem przekonany że jest coś nie tak. W takim razie ten typ tak ma :)

#95 Share piotrek999

piotrek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 11:30

A skąd mamy wiedziec , poprostu włącz aparaty ,gdy otwór igły będzie w tej luce zatrzymaj , i wtedy ustaw od 3-5mm przód tyl i 48-52 lewo-prawo, masz rysunek na klapie z tyłu, możliwe że juz masz duże luzy na cięgnach to lekko nadspawaj i przyszlifuj

W którym miejscu cięgien nadspawać i oszlifować, bo mam podobny problem ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Edytowany przez piotrek999, 13 sierpień 2011 - 11:32.

#96 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 00:20

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tam gdzie jest zużyte piotrku999 , bedziesz widział gdzie jest wyciete

#97 Share piotrek999

piotrek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 08:51

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony U mnie są luzy na cięgnach z przodu i z tyłu i sam przytrzymywacz jest bardzo luźno na śrubie, na której się obraca. Wszędzie tam można nadspawać i trochę zmniejszyć te luzy?

#98 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 09:37

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Cięgno tylko nadspawaj, i doszlifuj tak aby nie miały luzów w otworach i ma hulać

#99 Share piotrek999

piotrek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:25

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Sorry że tak pytam. Cięgno nadspawać tylko od strony wałka przytrzymywacza (tu, gdzie jest zagięte) a od strony oczka ( z gwintem ) luz zostawić? Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 10:33

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Tak dokładnie tylko na tym zgięciu