Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

bobytempelton    161

W jaki sposób dociągnąłeś ten półksiężyc? oprócz tego że zmienia się kąt ustawienia cięgnem, to jeszcze przybliża się go do igły, ma niemal ocierać się o igłę, jężeli jest spora luka nie złapie i nie dociśnie sznurka.

Wiązanie supła na kokardkę związane jest z nieściąganiem supła przez dźwignię nożową z palca, i niedociągnięciem supła przez dźwignię, trzeba ją doregulować młotkiem, o ile rolka jest cała, w lekkich problemach z dźwignią pomaga sznurek 400m/kg, ten grubszy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek_b83    0

Dzięki za podpowiedz, już mam przyczynę (rolka na palcu jest już zużyta ) napawałem prowadzenie rolki i problem rozwiązany.

 

Dzięki za podpowiedz, już mam przyczynę (rolka na palcu jest już zużyta ) napawałem prowadzenie rolki i problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

ja wiąże cienkim sznurkiem 3000m i wszystkie wychodzą związane, podstawa to instrukcja obsługi, najpierw trzeba ją cała przeczytać a później regulować tak jak ja zrobiłem, troche czasu mnie to kosztowało ale teraz mam spokój. Zrób zdjęcia całego aparatu wiążącego, jeśli cały aparat jest jeszcze oryginalny to dużo rzeczy może być wyrobionych. Mógłbyś zrobić zdjęcie kostki jak wygląda nie związana kostka chodzi mi o końce sznurka na kostce.

 

 

zgadzam sie z kolegą instrukcja to podstawa moja wiąże 1000/1000 i jeżdżę c-330 w średniej słomie 4

 

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

ustawienia z instrukcji nadaja sie do zupelnie nowych aparatow...po latach pracy niestety nie sprawdzaja sie, ale sa jakims tam punktem odniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotre16    0

Witam kolegów.

Mój problem polega na tym iż z jednej strony dźwignia nożowa wychyla się bardziej za palec supłacza (czy można wyregulować wychylenie dźwigni nożowej?) i ciężej ociera się o niego (w jaki sposób można bezpiecznie odgiąć dźwignie od palca?), supełki początkowo mają długie końce ale węzełek jest bardzo luźny i na końcu wiązka potrafi się rozwiązać (dodam, że te węzełki mają różną długość a czasami są za krótkie i potrafią się rozwiązać, szczególnie przy dużym naporze słomy) . Problem pojawił się po naostrzeniu nożyków (nożyki ostre jak brzytwa a i tak końce sznurka troszkę powystrzępiane czy to normalne?). W czym może być problem? Wszystkiego próbowałem, dociskałem i luzowałem docisk palca (śruba 13 mm) ale to nic nie pomaga, trochę pomogło ustawienie napięcia sznurka. Półksiężyc jest trochę wytarty w miejscu trzymania sznurka i ma trochę luz, w dźwigni nożowej też jest delikatny rowek od sznurka (te rowki w półksiężycu i dźwigni nożowej są na obuch aparatach). Czy sworzeń dźwigni może tu coś pomóc? Śruby mocujące nożyk delikatnie ocierają o trzymacz sznurka, dźwignia ma luzy góra dół i na boki aż zatrzyma się na obudowie z prawej strony bądź w lewo na rolce (rolki wyglądają ok). Proszę o pomoc pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Masz luz na tulejce sworznia dźwigni nożowej wymień cały zestaw, tulejka sworzeń i dźwignia nożowa.Masz wygiętą starom dźwignie i ociera się o chwytacz . Trudno starom dopracować.Po założeniu nowego zestawu zrób próbę na sucho kręcono ręcznie . Jm dalsza odległość od chwytacza tym bardziej dłuższe końcówki nie wyplontujom się przed zaciśnięciem od drugiej belki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Jeśli łańcuch jest stary to jedno ogniwo i igły pójdą się kochać. A po za tym suche czy mokre na igły wpływu nie może mieć bo igły idą we wnękach tłoka gdy tłok zaczyna ściskać mase wtedy igły ruszaja w specjalnych wnękach tłoka. Dużo ludzi u nas ze ździwieniem stawierdza. Czemu igły mi się zgięły suche prasowałem bo nie wiedzą że igły idą w ściśle określonym czasie w ściśle określonym miejscu tłoka tylko myśla że jak zapadka spadnie to igły idą przez prasowana masę.

Koledzy chciałem zapytać odnośnie głównego łańcucha.

Jeśli go skróciłem z oryginalnej długości o bodajże 2 ogniwa (bo o jedno chyba się nie da, już nie pamiętam) i nie przestawiałem go po skróceniu na żadnym kole to nie będzie żadnych komplikacji?

Szczerze to skracałem go już ze 3 lata temu i w tym czasie to raz mi poszły obie igły bo prawdopodobną przyczyną było wytarcie się w środku tarczy krzywkowej.

I po tym skróceniu znowu zaczyna mi brakować możliwości napięcia łańcucha, więc jeśli założę nowy to czy muszę coś przestawiać skoro wcześniej po skróceniu nic nie przestawiałem?

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak po skróceniu przestawić i na którym kole?

Jaka jest zasada wymiany łańcucha na nowy? Jak wy u siebie to robiliście?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

Teoretycznie nie wolno skracac lancucha, bo po skroceniu zmieniaja sie wszystkie ustawienia. Po wymianie na nowy...ustawiasz wszystko wg instrukcji lub nalepki na klapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem. A jeśli założę nowy to muszę coś przestawiać po starym skróconym?

Sprawdzałem te wymiary według książki i wymiar B- 70mm, C- 90 stopni, D- 60-75mm zgadzają się.

Natomiast wymiar A- 180-190mm nie zgadza mi się, mam około 200mm. Czyżby po tym skróceniu jest coś nie halo?

I powiedzcie mi jeszcze jak zmierzyć ten wymiar E- 70-100mm igły do tłoka. Bo czytam te książkę i nie mogę zrozumieć, nic mi nie wychodzi? Ani tak ani siak nie wiem gdzie to mierzyć :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Ja na swój rozum to odbieram to tak ,igły muszą podać sznurek po końcowym ,zwrotnym suwie pracy tłoka ,by w następnym suwie nie było igieł.Jak skróciłeś pierwszy raz o dwa ogniwa ,to czapka ci nie spadnie ,kiedyś nie produkowali pół ogniw 1 calowych ,a teraz są dostępne.Są w sprzedaży kompletne zmierzone ilościom ogniwek łańcuch ,tylko za Polski trzeba zabulić.A te E 70 -100 to długość wysuwu igły , tym się nie przejmuj ..Prawidłowe ustawienie igieł ,powinno być takie ,zęby moc pod spodem przewlec sznurek w igłę widząc oczko ,nie zachowane w tych ochronnych blaszkach ochronnych ,co wchodzi igła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam w zesłym sezonie prasa wiązala mi bez zastrzezeń dziś odpaliłem ja pierwszy raz prasa była cała malowana poza aparatami dziś wyjechałem w pole i okazalo się ze nie wiaze na obu aparatach z tyłu robi po supelku jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A sprężyna obrotowa cała lub nie zacieły się przytrzymywacze sznurka w pozycji dosuniętej?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dokładnie jak kolega wyżej pisze ,lub zmieniłeś sznurek na innej grubości więc trzeba doregulować chwytacze sznurka jeśli cięki to dokręć pół obrotu śróbę 10tkę z boku aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Koledzy co należy zrobić aby mieć odstęp dźwigni nożowej od palca 10-12mm tak jak książka piszę?

Na jednym aparacie mam 9mm i wiąże jeszcze dobrze, obie końcówki wyciąga.

Natomiast na drugim aparacie odstęp jest 5-6mm i nie wyciąga do końca tzn. jedną końcówkę wyciąga a druga jest nie wyciągnięta do końca.

Zmieniłem kompletną dźwignie nożową i nadal to samo, już mi ręce opadają:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Zemin ,na nowy chwytacz i ugniatacz ,porostu ucina wcześniej jeden koniec sznurka wcześniej i nie przewiązuje się dobrze na palcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zmień i zmień tylko, do odpowiedniego wysunięcia dźwigni nożowej musi być dobra rolka na dźwigni nożowej i niezbyt zużyta krzywka na tarczy krzywkowej która prowadzi rolkę, czyli rolkę wyrzucić, ale tarczę ja napawam na prasie migomatem bez wyjmowania tarczy, i szlifuje na gładko szlifierką czołową, co nie dochodzi tak jak trzeba młotek i dogiąć dźwignie na wymiar jak mnie nauczył mistrz Remigiusz :D

Ja nigdy jeszcze dźwigni nożowej nie zmieniłem z powodu skrzywienia, nawet na instrukcji jest narysowany młotek :D

 

@janczak chwytacz i ugniatacz to se można zmienić jak prasa fochy stroi po zmianie sznurka, lub nie toleruje sznurka 500m/kg, tu chodzi o zaciąganie węzłów, odpowiedni wysuw dźwigni na 10-12mm zaciąga supeł i zciąga cały supeł z palca supłacza.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A swoją drogą jak by każdy zajrzał i przesmarował trochę te rolki przed sezonem to nie było by problemu z wycieraniem jak stanie ,poza tym może być wyrobiony sworzeń zgarniacza i też nie będzie działać poprawnie ale tam można poratować podkładkami dystansowymi pod seger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Podkładki działają na krótką metę, sworzeń jest stopniowany, i ma taki wymiar że bez podkładek nie powinien mieć luzu góra dół, chyba że jest już zużyty i otwór w korpusie aparatu również. Jeżeli sworzeń ma luz na boki to podkładki dają rade na kilka hektarów i znów to samo, z resztą luźny sworzeń daje objaw niezciągania supła z palca suplacza ponieważ odchodzi dalej na bok bo ma luz i powstaje zbyt duża szczelina między dźwignią a palcem, nie ma zbytnio nic do wychyłu dźwigni nożowej, coś tam ma ale pomijająco mało.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

@bobytempeltona Nie chodzi o, wymieniaj wymieniaj, porostu jak naostrzą się niektóre krawędzie chwytaka ,to nie będzie ładnego supła. Jeden supeł ładny ,trzy brzydkie ,a wręcz nie związane. Można pokombinować tą szczelinom oczka chwytacza ,zmniejszyć lub zwiększyć ,czasami pomaga.W prasach to jest magia np stara rozd..up, prasa z luzami wiąże ,a kupę młodsza na polu obok bez luzów na aparatach ,wygląd cacy sr,,a jak głupia ,nawet znachorzy drapią się po głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie pojawił się taki problem. Dziś prasowałem siano i jeden aparat mi nie wiązał. Gdy jechałem powoli (1 polową c 360/1600obr)to jako tako szło, ale gdy tylko więcej masy przypadło na skok tłoka to już nie wiązało. próbowałem regulować aparat, ale nic to nie dało nawet jeszcze gorzej, więc wróciłem to pierwotnych ustawień oraz komorę popuściłem na minimalny zgniot. Dodam, że supełek był od strony tłoka, a po dokręceniu śruby to oba końce były rwane.Nie wiem czy to wina chwytacza, wygląda, że przy większym naporze masy palec nie łapie jednego sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wiązało czyli jak wyglądał sznurek? Oba końce równe, jeden z pętelka, poszarpane?

Co regulowałeś w aparatach?

Po dokręceniu której śruby zaczęło rwać sznurek?

Opisuj dokładniej bo ciężko się domyśleć, a źle zrozumieć łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czego moży być wina ze supeł na sznurku na kostce 1iglicy nie jest w równym ze suplem na sznurku drugiej iglico 2 kostka wychodzi równa a różnica to 3cm i czy spupeł na sznurku ma byc równy na obu sznurkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Nierówny ,to trochę trzeba podregulować na docisku ugniatacza sznurka klucz 17 (obrót na dokręcenie) .Z długościom końcówek sznurka to wina dźwigni nożowej ,zbyt podgięta (nożyk blisko chwytacza),lub wyrobiona tulejka w korpusie aparatu ,w którym mieści się sworzeń dźwigni nożowej ,Wymienić kompletem wybić starom tulejkę ,wyczyścić , i wbić nową ,oraz nowy sworzeń .Powinien lekko w tulejce się obracać,trzeba to dopracować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A u mnie pojawił się taki problem. Dziś prasowałem siano i jeden aparat mi nie wiązał. Gdy jechałem powoli (1 polową c 360/1600obr)to jako tako szło, ale gdy tylko więcej masy przypadło na skok tłoka to już nie wiązało. próbowałem regulować aparat, ale nic to nie dało nawet jeszcze gorzej, więc wróciłem to pierwotnych ustawień oraz komorę popuściłem na minimalny zgniot. Dodam, że supełek był od strony tłoka, a po dokręceniu śruby to oba końce były rwane.Nie wiem czy to wina chwytacza, wygląda, że przy większym naporze masy palec nie łapie jednego sznurka.

Zwróć uwagę czy sznurek dzobrze jest podawany do chwytacza ,czy przed związaniem dokładnie leży w rowku wzdłuż blaszek ,kiedyś miałem podobny problem regulacja nie pomagała ,a przyczyną był pęknięty ślimak ten na wierzchu aparatu ,on jest na stożku więc może się ślizga i nie ustawia chwytaka w prawidłowej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj