Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

pawel321654    0
ja by jąw bagno wyrzucił najął lub rolke kupił bo kostka sie za dużo psuje

 

no tak alem nie każdemu może pasuje rolka, jak ktoś ma np. małą oborę i nie ma gdzie belek kłaść, a poza tym wcale nie prawda że się kostka dużo psuje, u nas jak narazie chodzi bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
ja by ją w bagno wyrzucił najął lub rolke kupił bo kostka sie za dużo psuje

 

Tak tak, sam się wrzuć. Moja prasa ma 20 lat i przez 19 chodziła bez problemów, w 1 sezon ojciec ja odrobił a w drugi już zarobił na nową przyczepę i kupił, a później tylko zarobek i z roku na rok co raz mniej ludzi prasuje bo likwidują bydło i praktycznie tylko dla siebie się prasuje i z 5-10 godz zarobku na rok.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Także posiadam takową prasę robimy nią siano dla krów na porodówce, prasa jest z 1998 roku. W mojej także wystąpił problem z aparatem wiążącym, przyjeżdżali nawet "specjaliści" z Sipmotu (właściciel Sipma), i nic nie wskórali, dopiero w tym roku ojciec wykonał podcięcie na palcu w miejscu prowadzenia sznurka i problem z puszczaniem kostek miną (w sumie zrobiliśmy tylko 2 ha więc ciężko porównywać, jednak puściła tylko jedna). Nie wiem czy to komuś pomorze u mnie pomogło.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

MOja robi tak od nowości i uwarzam że dopuki wiąże i supły trzymają to nie ma co kręcić bo to nic nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dokręć docisk palca. Śruba ze sprężyną na kluczyk 13


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

Dobra mam kolejne pytanie odnosnie wiazania w sipmie, a ze jest juz jeden temat to postanowilem nie zakladac nowego i napisac juz w istniejacym...;]

 

No wiec tak: Wjezdzam na pole, prasa prasuje, wiaze w miare ok. ale trafiaja sie kostki niezwiazane. Wyglada to mniej wiecej tak, ze koncowka wezla na pierwszej kostce dowiazywana jest do wezla drugiej kostki, sznurek sie rozrywa i wychodzi jeden niezwiazany, a drugi za nim z dowiazanym sznurkiem do supla wczesniejszego snopka. Wyglada to tak: sznurek-->wezelek-->troszke przerwy (cos kolo 1-2cm)-->supel na calej kostce, ladnie zwiazanej. Co jest tego przyczyna? Supel nie zdarzy spasc z palca? Dodam, ze aparaty czasaem robia petelki w supelku, czasem nie, zalezy. Pomozecie? Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

dżwignia nożowa ociera się o palec?? jeśli nie to dognij, żeby się ocierała LEKKO

poostrz nożyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

dzwignia ociera o palec, nawet dosc mocno, ale gosciu, ktory tak ustwil (obydwie) powiedzil, ze bez problemu moze tak byc (kilkanascie lat naprawial prasy w SKR, wiec wie to i tamto). Ustawil dzwignie tak, ze ocieraj dosc mocno na obydwu aparatach, z tym ze na lewym jest ok, a prawy robi od czasu do czasu tak jak opisalem.

Nozyki poostrzylem wczoraj i narazie nie ma gdzie tego sprawdzic (pogoda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

zobacz czy niemasz zadry na suplaczu bo wtedy przytrzymuje sznurek i palec zgarniajacy go niezdejmie i robi sie koltun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

no i jak tam panowie, nikt nie potrafi troche przyblizyc co moze byc przyczyna takiego wiazania? Prasa przeprasowala zniwa, ale wiekszosc niezwiazanych balikow zwiazana byla wlasnie z tym. Przytrzymywacz sie mija ze sznurkiem czy ten nie zostanie uchwycony przez trzymacz? Na suplach nie ma zadnych koltunow itd. trafiaja sie tylko petelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Chodzi ci o naklejkę na klapie?taką skrótową instrukcję obsługi tak?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam widzę że tutaj jest najnowszy wpis a może podpowiecie jaka jest cena godz nasza sipmą kostka bo mam jechać do siana a ostatnio dwa lata nie jechałem w usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam widzę że tutaj jest najnowszy wpis a może podpowiecie jaka jest cena godz nasza sipmą kostka bo mam jechać do siana a ostatnio dwa lata nie jechałem w usługi

W centrum usługa na godz 160 -170 bez sznurka wołaj dużo posprzedawali kostki niech płacom remontuje prase gościowi aparaty itp ceny czenści kosmiczne a gdzie zarobek amortyzacja w rolce mniejsze koszty dłużej chodzi bez remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

To rzemiosło czenści dobre ale na krótko a potem trzeba wymieniać drugi ras koszty wieksze ja kłade tylko czenśći SIPMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Nie zdziwił bym się że tylko kolor inny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Znajomy sprowadził sobie prasę z Niemiec podobna do naszej Z-224 ma fajną opcje licznik kostek ja mam prasę z 90 roku czy może nasi potem robili z licznikiem ,albo jest do dokupienia taka część gdzieś w sklepie int .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj