stalpin8145

Smoczki czy poidełka

Polecane posty

Gibus    1

i najlepiej jak byscie gdzies podgrzewali wodę dla małych prosiąt :) puscic w posadzce pod gnojem albo gnojowicą rury i odzyskiwac ciepło do ogrzania wody!!!:D mniejsze zachorowania na płuca(prosięta):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Panowie, chciałbym was ostrzec przed zakupem poideł z POLNET-U

 

3 lata temu zamontowałem w nowej chlewni poidła ze "stali nierdzewnej"

02100r1c4.jpg

 

Miały być wieczne. Pierwsze po 2 miesiącach zaczęły pękać sprężynki. Wymieniłem więc wszystkie smoczki na te z zaworem grzybkowym. Od 3 lat żaden smoczek nie uległ awarii. Teraz od kilku tygodni co parę dni zaczęło zalewać mi kojce. Okazało się, że obudowa smoczka w tym poidle wykonana jest ze zwykłego aluminium, i dokładnie po 3 latach korozja przeżera je na wylot w miejscu styku z garnkiem poidła. Woda od razu tryska szerokim strumieniem. To fatalny szajs. Szkoda pieniedzy i nerwów na to badziewie. Celowo produkują byle co, by za jakiś czas wymieniać wszystko na nowe. Wytrzymały równo 3 lata.

 

Omijajcie te poidła z POLNET-U szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

panowie sprzedam autokarmniki z tworzywa trzy komorowe z syczkami szt 5 i jeden dwu komorowy,wszystko zakończone redukcją na wąż 1/2 cala,w bardzo dobrym stanie,trzy lata uzywane,poidła dla tuczników szt 12 zakończone rurką 1m.i końcówka na wąż 1/2,deski do przeganiania szt 3.Oraz urządzenie do dezynfekcji,sterowane cisnieniem wody,bardzo przydatne do wykonywania dezynfekcji środkami np rapicyd,rapidol.cena do uzgodnienia.pilne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Podepinam pod ten temat żeby nie robic nowego.

 

Zainwestowałem dla mojej chodowli (całe 4 sztuki :D) w poidło smoczkowe. Mógłby mi ktoś napisac na jakiej wysokości montować to poidełko i którą stroną dac do góry tak jak na zdięciu czy odwrócic o 180' tą częścią ruchoma do dołu

 

http://geneu.home.pl/pl/p/Smoczek-12/207

 

A i jeszcze jaki kąd od ściany powinien być? Trzeba prosiaki uczyc z tego pić jakoś bo do tej pory zawsze do korytka dawałem wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Dzięki. Mocowania sobie sam porobiłem. powoli zaczynają z tego pić. Wysokość dobrałem tak że ma głowe lekko do góry jak pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Chciałbym wiedzieć, na jakiej wysokości zamontować poidła miskowe, aby i warchlak, i tucznik mogły się z niego napić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

15-20cm. Proponuje zamontować jedynie żeliwne poidła dla warchlaków, tucznik pije z nich bez kłopotów i nie wychlapuje wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Odświeżę temat. Dostałem porade, żeby nie stosować poideł miseczkowych tylko smoczkowe, bo w moim przypadku gdzie chów odbywa się na ściółce miseczkowe będą wiecznie zapchane słomą i wszystkim co tylko da się do ryja wziąć. Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym przypadku?

Chciałbym ojcu zamontować w chlewni poidła ale nie bardzo chce się godzić na smoczkowe bo boi sie że duzo więcej wody pójdzie niż przy podawaniu do koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

smoczkowe na ściółce to masakra. Ja mam na prosiakach smoczkowe a na reszcie miseczkowe. Z miseczkowych nie wylewają nic a ze smoczkowych dużo leci obok ryja.

Nic ci w poidła nie będą pchały ani słomy ani obornika bo wiedzą że tam jest źródło wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No jak czasami przy niektórych miotach widze koryta przed karmieniem to nie jestem tego taki pewien, ledwo łopatą można wyczyścić. Ale dzięki za odpowiedź, moze jak będzie stałe źródło wody to rzeczywiście inaczej do tego podejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Powiem tak, świnie są czystsze niż np bydło. U mnie cielak prędzej narobi do poidła niż prosię lub warchlak, one zawsze zrobią w jedno miejsce. Podstawa by w porę wyrzucić, jeśli jest za dużo. Nie mam doświadczenia ze smoczkowymi, ale na ściółce nie jest z nimi źle.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zamontowałem w praktycznie całej chlewni smoczki oraz na próbę dwa poidła. Powiem szczerze, że gdyby nie znacznie wyższa cena poideł brałbym je do wszystkich kojców i chlewików. Jeden jest na porodówce a drugi w kojcu dla warchlaków/tuczników i już przy pierwszym próbnym miocie, który zaczynał właśnie od tej porodówki stwierdzam, że opłaca się je montować. Czasem wrzucą trochę słomy ale ogólnie minimalne straty wody i wygoda dla świń przemawiają za nimi. Ze smoczkami niestety jest tak jak mówicie, dużo wody leci obok ryja nawet jeśli świnia ustawi się prawidłowo. Jedyne słuszne zastosowanie jakie moge polecić dla smoczków to zamontowanie ich w jarzmówkach nad korytami, starsze maciory mają łatwiej sie nauczyć bo na początku napuszczają sobie wody do koryta i nie ma mowy o jakichkolwiek stratach wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Wie ktoś może, gdzie można kupić obudowę smoczka do poidła? Chodzi o tą gwintowaną rurę z uchwytem do poidła, w którą wkręca się smoczek. U mnie w sklepach są tylko w komplecie ze smoczkiem i to za prawie 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaś03    0

ja mam miseczki na porodówce ale prosiaczki bardzo późno uczą się z nich pić . A w starej chlewni mam smoczki to prędzej się uczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrobello    1

Poidła są bardziej wydajne niż smoczki i marnuje się mniej wody. Przy poidłach - obsada 15 szt / poidło, przy smoczkach 10 szt / poidło. No i jak wspomniałem - marnuje się sporo mniej wody Przy poidłach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poidła są bardziej wydajne niż smoczki i marnuje się mniej wody. Przy poidłach - obsada 15 szt / poidło, przy smoczkach 10 szt / poidło. No i jak wspomniałem - marnuje się sporo mniej wody Przy poidłach. 

 

Guzik prawda poidła zabrudzą i nie piją tylko stale napuszczają najlepiej zraszacze w karmnikach i dodatkowo jakiś smoczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Cześć potrzebuje podawać mleko prosiakom i czy dostanę gdzieś wiadro że smoczkami coś takiego jak dla cielat tylko na kilka smoczkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj