Skocz do zawartości

Zdjęcie

Smoczki czy poidełka

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 08:05

Smoczki czy poidełka Panowie, nie mam podciągniętej wody do chlewni, uzupełniam poziom w zbiornikach co 2-3 dni i wlewam do koryt. Chce zrobić coś takiego: beczka okolo 100l umocować do ściany w każdym kojcu, do tego jakiś zaworek, poidło/smoczek i mam z głowy wodę :huh: Co sądzicie? Jak się do tego zabrać? Moze ktoś z was robił coś takiego?
Nie zrobię na stale wody, bo nie mam takiej możliwości, a nie chce pchać się w niepotrzebne koszta, bo nie wiem tak naprawdę czy świnki będą trzymane jeszcze przez kilkanaście miesięcy czy parę lat, a myślę ze takie doraźne rozwiązanie byłoby i tanie i w miarę skuteczne :)
pozdr!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Smoczki czy poidełka Dzisiaj, 15:38
  •  

#22 Share xXPronarXx

xXPronarXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 13:15

Smoczki czy poidełka Ja mam smoczki dobry to jest pomysł tylko że w lato jak gorąco to umnie robiły doł w oborniku i wlewały wodę i się pluskały ;)

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 13:44

Smoczki czy poidełka To ty masz ciekawe świnie. U meni tak nie robiły ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share Jarpo16x

Jarpo16x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:26

Smoczki czy poidełka do poidełek prosiaki czy to w warchlakarniach czy tuczarni walą moczem albo kałem. Więc spór raczej rozstrzygniety

#25 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 12:16

Smoczki czy poidełka Higiena przemawia za smoczkami, ale drugiej strony nie jest to aż tak wielki problem. Świnie czasem brudzą poidła, bo tam jest mokro, ale szybko przenoszą się z w "odpowiednie miejsce". Instalując smoczki, niestety musisz się liczyć ze zwiększonym zużyciem wody, sięgającym nawet 40%.

#26 Share Gibus

Gibus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:53

Smoczki czy poidełka i najlepiej jak byscie gdzies podgrzewali wodę dla małych prosiąt :) puscic w posadzce pod gnojem albo gnojowicą rury i odzyskiwac ciepło do ogrzania wody!!!:D mniejsze zachorowania na płuca(prosięta):)

#27 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:30

Smoczki czy poidełka na moje troche przekombinowane chociazby na koszty

#28 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 22:42

Smoczki czy poidełka Panowie, chciałbym was ostrzec przed zakupem poideł z POLNET-U

3 lata temu zamontowałem w nowej chlewni poidła ze "stali nierdzewnej"
Dodany obrazek

Miały być wieczne. Pierwsze po 2 miesiącach zaczęły pękać sprężynki. Wymieniłem więc wszystkie smoczki na te z zaworem grzybkowym. Od 3 lat żaden smoczek nie uległ awarii. Teraz od kilku tygodni co parę dni zaczęło zalewać mi kojce. Okazało się, że obudowa smoczka w tym poidle wykonana jest ze zwykłego aluminium, i dokładnie po 3 latach korozja przeżera je na wylot w miejscu styku z garnkiem poidła. Woda od razu tryska szerokim strumieniem. To fatalny szajs. Szkoda pieniedzy i nerwów na to badziewie. Celowo produkują byle co, by za jakiś czas wymieniać wszystko na nowe. Wytrzymały równo 3 lata.

Omijajcie te poidła z POLNET-U szerokim łukiem.

#29 Share Traktorzysta334

Traktorzysta334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 11 maj 2012 - 18:01

Smoczki czy poidełka pawelec, pomysł dobry, sam kiedyś nad czymś podobnym myślałem.
Może ciut gorzej byłoby z trwłałością :P

#30 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 maj 2012 - 08:33

Smoczki czy poidełka panowie sprzedam autokarmniki z tworzywa trzy komorowe z syczkami szt 5 i jeden dwu komorowy,wszystko zakończone redukcją na wąż 1/2 cala,w bardzo dobrym stanie,trzy lata uzywane,poidła dla tuczników szt 12 zakończone rurką 1m.i końcówka na wąż 1/2,deski do przeganiania szt 3.Oraz urządzenie do dezynfekcji,sterowane cisnieniem wody,bardzo przydatne do wykonywania dezynfekcji środkami np rapicyd,rapidol.cena do uzgodnienia.pilne..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 07:22

Smoczki czy poidełka Podepinam pod ten temat żeby nie robic nowego.

Zainwestowałem dla mojej chodowli (całe 4 sztuki :D) w poidło smoczkowe. Mógłby mi ktoś napisac na jakiej wysokości montować to poidełko i którą stroną dac do góry tak jak na zdięciu czy odwrócic o 180' tą częścią ruchoma do dołu

http://geneu.home.pl.../Smoczek-12/207

A i jeszcze jaki kąd od ściany powinien być? Trzeba prosiaki uczyc z tego pić jakoś bo do tej pory zawsze do korytka dawałem wode.

#32 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 17:30

Smoczki czy poidełka Wysokość zależy jakie duże są świnie inna jest dla prosiaków, inna dla tucznikow. dajesz tak jak na zdjeciu ruchoma czescią od góry.
Do poidła musisz mieć jeszcze uchwyt ścienny coś jak w linku
http://www.sklep-gre...oducts_id/16727
Szkoda że nie kupiłeś sobie miskowych bo z tych będą duzo wylewać.

#33 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 18:46

Smoczki czy poidełka Dzięki. Mocowania sobie sam porobiłem. powoli zaczynają z tego pić. Wysokość dobrałem tak że ma głowe lekko do góry jak pije

#34 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 09 październik 2012 - 19:14

Smoczki czy poidełka Witam. Chciałbym wiedzieć, na jakiej wysokości zamontować poidła miskowe, aby i warchlak, i tucznik mogły się z niego napić.

#35 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 październik 2012 - 23:22

Smoczki czy poidełka 15-20cm. Proponuje zamontować jedynie żeliwne poidła dla warchlaków, tucznik pije z nich bez kłopotów i nie wychlapuje wody.

#36 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 maj 2013 - 13:17

Smoczki czy poidełka Odświeżę temat. Dostałem porade, żeby nie stosować poideł miseczkowych tylko smoczkowe, bo w moim przypadku gdzie chów odbywa się na ściółce miseczkowe będą wiecznie zapchane słomą i wszystkim co tylko da się do ryja wziąć. Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym przypadku?
Chciałbym ojcu zamontować w chlewni poidła ale nie bardzo chce się godzić na smoczkowe bo boi sie że duzo więcej wody pójdzie niż przy podawaniu do koryta.

#37 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 maj 2013 - 20:46

Smoczki czy poidełka smoczkowe na ściółce to masakra. Ja mam na prosiakach smoczkowe a na reszcie miseczkowe. Z miseczkowych nie wylewają nic a ze smoczkowych dużo leci obok ryja.
Nic ci w poidła nie będą pchały ani słomy ani obornika bo wiedzą że tam jest źródło wody

#38 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 maj 2013 - 22:45

Smoczki czy poidełka No jak czasami przy niektórych miotach widze koryta przed karmieniem to nie jestem tego taki pewien, ledwo łopatą można wyczyścić. Ale dzięki za odpowiedź, moze jak będzie stałe źródło wody to rzeczywiście inaczej do tego podejdą.

#39 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 14 maj 2013 - 23:11

Smoczki czy poidełka Powiem tak, świnie są czystsze niż np bydło. U mnie cielak prędzej narobi do poidła niż prosię lub warchlak, one zawsze zrobią w jedno miejsce. Podstawa by w porę wyrzucić, jeśli jest za dużo. Nie mam doświadczenia ze smoczkowymi, ale na ściółce nie jest z nimi źle.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów