stalpin8145

Smoczki czy poidełka

Polecane posty

andrzej2110    535

Ja miałem smoczki. Miałem bo już nie mam świń ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dobrze. Łatwe w montażu. Wystarczy kawałek rurki wygiętej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0
A jak sie sprawowały

Ja radził bym poidła bo w smoczkach to sobie świnie zęby płuczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam smoczki a jak jest z poidełkami to nie wiem bo nie mam ale nie raz zdarzyło mi się że w smoczku pękła sprężyna i pół kojca zalało :D


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi nigdy nie pękło nic w smoczku :D Kiedyś zalało ale to dlatego ze pękła opaska na wężu (przerdzewiała)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja posiadam smoczki i nawet jest git, mój wuj posiada poidełka to bym ci lepiej polecił, bo jak pisał wcześniej kolega wody się dużo rozleje, a w poidełkach jak jest to się nie rozlewa tak bardzo woda :D


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Radze ci żebyś założył poidła bo kiedyś miałem smoczki to codziennie tyle wody w kojcu a teraz kiedy mam poidła to zero wody :D chyba ze się smoczek zatnie to wody pół kojca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bo pewno odkręciłeś wodę na maksa. U mnie było odkręcone tak aby nie leciało za dużo wody gdy piły. Nie było zalanych kojcy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

U mnie trzeba na maxa odkręcać wodę żeby dalko wodę popchnęło i było ciśnienie ale czasami jakiś paproch wejdzie pod ten oring i już sama woda leci ale teraz mało kiedy mi się to zdarza bo mam mocno skręcone smoczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Mam parę smoczków i nie narzekam ale polecam poidła :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidziel3    0

Ja mam poidełka i nie narzekam. Tylko rzadko piją bo daje im mleko bo nie mam co z nim robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Witam!!

W porodówkach dla prosiaków polecam miseczkowe, gdyż 5 dniowe prosięta nie będą potrafiły pić ze smoczka, a tak to wystarczy podejść puścić trochę wody do miseczki , wtedy prosiak napije się i nauczy korzystać z poidełka. Dla warchlaków, tuczników i loch najlepsze są poidła smoczkowe.

Pozdrawiam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem z są poidła ze smoczkami w kształcie grzybka. Mając zwykłe smoczki w tygodniu pękało 1-4 sprężynki przy obsadzie 1000szt, odkąd wymieniłem smoczki na grzybki od pól roku mam święty spokój B) Grzybek ma skok 2mm i sprężynka nie jest ściskana i wykręcana we wszystkie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Panowie, nie mam podciągniętej wody do chlewni, uzupełniam poziom w zbiornikach co 2-3 dni i wlewam do koryt. Chce zrobić coś takiego: beczka okolo 100l umocować do ściany w każdym kojcu, do tego jakiś zaworek, poidło/smoczek i mam z głowy wodę :huh: Co sądzicie? Jak się do tego zabrać? Moze ktoś z was robił coś takiego?

Nie zrobię na stale wody, bo nie mam takiej możliwości, a nie chce pchać się w niepotrzebne koszta, bo nie wiem tak naprawdę czy świnki będą trzymane jeszcze przez kilkanaście miesięcy czy parę lat, a myślę ze takie doraźne rozwiązanie byłoby i tanie i w miarę skuteczne :)

pozdr!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

Ja mam smoczki dobry to jest pomysł tylko że w lato jak gorąco to umnie robiły doł w oborniku i wlewały wodę i się pluskały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ty masz ciekawe świnie. U meni tak nie robiły ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

do poidełek prosiaki czy to w warchlakarniach czy tuczarni walą moczem albo kałem. Więc spór raczej rozstrzygniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Higiena przemawia za smoczkami, ale drugiej strony nie jest to aż tak wielki problem. Świnie czasem brudzą poidła, bo tam jest mokro, ale szybko przenoszą się z w "odpowiednie miejsce". Instalując smoczki, niestety musisz się liczyć ze zwiększonym zużyciem wody, sięgającym nawet 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj