Skocz do zawartości

Zdjęcie

Smoczki czy poidełka

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 08 czerwiec 2013 - 23:56

Smoczki czy poidełka Zamontowałem w praktycznie całej chlewni smoczki oraz na próbę dwa poidła. Powiem szczerze, że gdyby nie znacznie wyższa cena poideł brałbym je do wszystkich kojców i chlewików. Jeden jest na porodówce a drugi w kojcu dla warchlaków/tuczników i już przy pierwszym próbnym miocie, który zaczynał właśnie od tej porodówki stwierdzam, że opłaca się je montować. Czasem wrzucą trochę słomy ale ogólnie minimalne straty wody i wygoda dla świń przemawiają za nimi. Ze smoczkami niestety jest tak jak mówicie, dużo wody leci obok ryja nawet jeśli świnia ustawi się prawidłowo. Jedyne słuszne zastosowanie jakie moge polecić dla smoczków to zamontowanie ich w jarzmówkach nad korytami, starsze maciory mają łatwiej sie nauczyć bo na początku napuszczają sobie wody do koryta i nie ma mowy o jakichkolwiek stratach wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Smoczki czy poidełka Dzisiaj, 01:30
  •  

#42 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:43

Smoczki czy poidełka Wie ktoś może, gdzie można kupić obudowę smoczka do poidła? Chodzi o tą gwintowaną rurę z uchwytem do poidła, w którą wkręca się smoczek. U mnie w sklepach są tylko w komplecie ze smoczkiem i to za prawie 40zł.

#43 Share Adaś03

Adaś03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 17:17

Smoczki czy poidełka ja mam miseczki na porodówce ale prosiaczki bardzo późno uczą się z nich pić . A w starej chlewni mam smoczki to prędzej się uczą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Wrobello

Wrobello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 maj 2017 - 17:15

Smoczki czy poidełka

Poidła są bardziej wydajne niż smoczki i marnuje się mniej wody. Przy poidłach - obsada 15 szt / poidło, przy smoczkach 10 szt / poidło. No i jak wspomniałem - marnuje się sporo mniej wody Przy poidłach. 

#45 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 26 maj 2017 - 19:45

Smoczki czy poidełka

Nie nie, chodzi mi o poidła dla trzody chlewnej. W takim poidle: http://www.sklep-gre...1604-020330.jpg
zamiast oryginalnego smoczka, montuję ten: http://www.sklep-gre...1610-035975.jpg
Bezawaryjność gwarantowana

To które są te smoczki w kształcie grzybka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2214 postów

Napisany 29 maj 2017 - 10:00

Smoczki czy poidełka

Poidła są bardziej wydajne niż smoczki i marnuje się mniej wody. Przy poidłach - obsada 15 szt / poidło, przy smoczkach 10 szt / poidło. No i jak wspomniałem - marnuje się sporo mniej wody Przy poidłach. 

Guzik prawda poidła zabrudzą i nie piją tylko stale napuszczają najlepiej zraszacze w karmnikach i dodatkowo jakiś smoczek