Skocz do zawartości

Zdjęcie

Greenland Vicon RV 187

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Dużo by wymieniać...

Napisany 06 lipiec 2009 - 22:18

Greenland Vicon RV 187 http://www.fotosik.p...435eec5316.html
http://www.fotosik.p...0537e8bcee.html

Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Greenland Vicon RV 187 Dzisiaj, 09:51
  •  

#22 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 06:42

Greenland Vicon RV 187 Z tabel wynika, że prasownie odbywać się powinno z ciśnieniem z przedziału 140-170bar. U mnie ustawione jest na 190bar i z siedmioma nożami 80-cio konny agroplus nie miał większych problemów. Środek belki był zbity jak po pasówce. Pewnie prasa wcześniej w słomie pracowała. Będę musiał zmniejszyć ciśnienie według tabeli bo można w ten sposób w kiszonce prasę zepsuć.

#23 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 20:27

Greenland Vicon RV 187 a w jaki stanie jest w twojej prasie podbierak ? bo w mojej to był w opłakanym - raczej napewno pracowała wczesniej z aplikatorem do konserwantów (pozatym własciciel komisu ten młody mówił ze prasy w norwegi w większosci są w niego wyposazone), ale ze miałem ją juz od grudnia wienc miałem troche czasu aby doprowadzic go do przyzwoitego stanu, twoja ma aparat do sznurka czy tak jak u mnie tylko na siatkę jest ?

#24 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 21:35

Greenland Vicon RV 187 Moja owija tylko siatką. Też miałem aplikator do zakiszacza ale zaraz go zdemontowałem. Podbierak jest zdrowy tylko te żeberka są jakoś tak poprzeginane. Ogólnie to prasa jest w bardzo dobrym stanie. Na walcach mam jeszcze tu i ówdzie ślady oryginalnej farby.
Widziałem dzisiaj na składnicy folie o szerokości 1230mm do owijania balotów zamiast siatki.
Czy ktoś już używał takiej foli? Jak to się sprawuje w praktyce?

#25 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 21:44

Greenland Vicon RV 187 ta twoja jest z przegętym stopniem do wchodzenia i pomaranczowym zbiornikem czy to nie ta ?

#26 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 09:28

Greenland Vicon RV 187 Tak. Stopień już wyprostowałem, a aplikator zdjąłem. Czemu pytasz? Oglądałeś ją wcześniej?

#27 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 11:46

Greenland Vicon RV 187 tak tylko z ciekawosci, jak brałem swoją to tej jeszcze nie było ale nie dawno na allegro ją widziałem. Bezawaryjnej pracy życze :D

#28 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 16:30

Greenland Vicon RV 187 Dzięki. Myślę, że jeżeli nie będzie przeciążana to jeszcze długo powinna posłużyć.

#29 Share rrobaszek

rrobaszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:59

Greenland Vicon RV 187

wrzuć na fotosik albo inna podobną stronkę i wklej potem linka tutaj

Witam,
mam pewien problem z prasą VICON RV1901 - mianowicie chodzi o to, że po zamknięciu klapy, po jakimś czasie puszczają siłowniki te od podnoszenia klapy i zarazem otwierają się haki, który trzymają klapę i piszczy strownik.
Jeden ze siłowników miał przejście między jedną i drugą sekcją, więc go zregenerowałem, ale to nie pomogło.
Bardzo proszę o pomoc.
Może ma ktoś schemat instalacji hydraulicznej do tej prasy - byłbym wdzięczny.

#30 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 20:35

Greenland Vicon RV 187 Czy lambo 96 KM poradzi sobie z prasą deutz-fahr MP130 w pracy z wszystkimi nożami ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radecki

radecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 07:44

Greenland Vicon RV 187 Witam. Mam taki problem z prasą belującą Greenland RF 130 (jest to odpowiednik MP 130). Problem polega na tym, że przy włączaniu owijania sznurkiem aparat lekko rusza ale po ok. 10 cm zatrzymuje się i po kilkunastu sekundach wraca do punktu wyjścia. Ruch który wykonuje jest zbyt mały aby załapało sznurki. Nie wiem gdzie leży przyczyna- czy po stronie sterownika, może to wina silniczka napędzającego aparat sznurkowy lub problem tkwi gdzie indziej.Sterownik mam taki jaki jest pokazany w tym temacie. Kolejny problemem z jakim się spotkałem w swojej prasie jest owijanie siatką a konkretnie przy załanczaniu siatki siłownik od napinacza paska klinowego, który napędza rolki wciągające siatkę rusza po czym po ok. 3 sek. powraca do punktu wyjścia. Siatkę wciągneło ale zamiast owijać bele to owineło mi ją wokół wałka. Poza tym jak prasuję na automacie i na siatkę to na sterowniku cały czas mam sygnał dzwiękowy i komunikat "Open". Może przyczyna tkwi w tym że ostatnio rozebrałem silniczek od napinacza rolek wciągających siatkę i ręcznie złożyłem siłownik. Możee dlatego teraz wyświetla się błąd.
Jeśli ktoś spotkał się z podobnymi problemami w to proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

radek

#32 Share Daniel43

Daniel43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 16:28

Greenland Vicon RV 187 Miałem podobny problem z Viconem jak u Ciebie, także pokazywał mi się komunikat "open", który informuje, aby otworzyć klapę. Prawdopodobnie winą są czujniki przy klapie, albo ten z prawej strony albo ten u góry bynajmniej u mnie tak było. Najlepiej przeczyść je, a jak to nic nie da to możesz jeszcze tak jak ja poregulować tym magnesem koło czujnika, bo tam masz trochę regulacji. U mnie to do wymiany był ten z prawej strony, który kosztował ok.600zł i sprowadzony był z Francji. Co do owijania sznurkiem i siatką to nie mam pojęcia, ale jak coś tam się dowiem to napisze na forum;)

#33 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 15:44

Greenland Vicon RV 187 Witam!
Była kiedyś w tym temacie rozmowa na temat sterownika do prasy MP/RF 130. Ja już rozgryzłem prawie cały sterownik wiec jeśli ktoś czegoś nie wie to śmiało może pytać:)
PRAWIE cały, ponieważ nie rozumiem jednej funkcji. Mianowicie: wciskamy przycisk PROG, a następnie przycisk z rysunkiem noża. Pojawia się na wyświetlaczu CUT 0, a po następnym naciśnięciu noża CUT 1. I tak w kółko. Problem polega na tym że nie wiem do czego służy ta funkcja.. Może ktoś z Was już to rozpracował?

#34 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 15:45

Greenland Vicon RV 187 Prasa vicon rf130 czy jest wart zakup tej prasy. czytałem że są problemy z owijaniem się na rotarze - jak z tym jest. Czy jest regulacja stopnia zgniotu? Ma może ktoś instrukcje lub jakiś skany od tej prasy bądz od MP 130 bo to chyba odpowiednik.

#35 Share Strzalka

Strzalka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 15:49

Greenland Vicon RV 187 Witam czy ktos moglby mi powiedziec jak wlaczyc noze w prasie Deutz-fachr MP130? co trzeba wcisnac na sterowniku i czy sa jakies zabezpieczenia przy nozach?

#36 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:11

Greenland Vicon RV 187 Witam. Prasa rf130 na sterowniku pojawia się błąd E04 co to jest? A tak wogóle to może ktoś opisać błędy?

#37 Share szandrzej

szandrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 08:07

Greenland Vicon RV 187 Witam mam pytanie odnośnie owijania siatką w prasie Vicon RV 187 mam problemy z owijaniem nieraz wcale nie owinie a jak owinie to z jednej strony jakieś 10 cm jest nie owinięte rozciągałem siatkę ale dalej się ściąga może ktoś ma na to rade co prawda dopiero kupiłem i zrobiłem z 10 balotów a może po prostu ma się obetrzeć ,proszę o doradę

Edytowany przez szandrzej, 29 lipiec 2012 - 08:10.

#38 Share leszko

leszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:24

Greenland Vicon RV 187

mam problem z moim vicusiem mianowicie wszystko ładnie owija liczy obroty ale nie zatrzymuje ani nie odcina siatki tylko cały czas owija, co moze byc przyczyną? prĄd JEST 13,6A czy to jest dobry?

#39 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 18:13

Greenland Vicon RV 187

siłownik cofa ale non stop owija niw włańcza nożWitaj czy możesz mi opisać jak w mp 130 ustawia się ilość owinięć siatki ,w mojej nie działa wyśfietlacz ale funkcje działają siatke załańcza a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zasimex

zasimex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 22:15

Greenland Vicon RV 187

Cześć,

Jeżeli ktoś potrzebuje mogę umieścić instrukcję w języku polskim i katalog części do Deutz Fahr MP 130 / Vicon RF 130/ Greenland RF 130.