Denis

Nawożenie kukurydzy Mocznikiem połównie

Polecane posty

Denis    0

Witam

Mam pytanie chciałbym nawożić kukurydzę mocznikiem pogłównie ,nie wiem ale ile podać na hektar? oraz ile wody dodać do mocznika?.Najważniejsze pytanie czy to bezpieczne?[czy nie spali kukurydzy?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Z tego co wiem mocznik nie spali kukurydzy jeżeli będzie odpowiednie jego stężenie, zaleca się stężenie ok 6 %(6 kg mocznika 100 l wody) w fazie 7 rozwiniętych liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

ile na hektar to dokładnie nie wiem możliwe, że 300l starczy chodziło mi tylko żeby stężenie całego roztworu wynosiło 6% wtedy się nie poparzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ja daję 17 kg. na 300litrów wody dawka na hektar. Ważna uwaga roztwór przygotowuje rano tak żeby opryskiwacz z cieczą ogrzał się przez cały dzień. Kiedyś pojechałem bezpośrednio z lodowatą mieszaniną i poparzyłem brzegi liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam daje tez 15 kg na ha i 300 litrow wody i nie ma mozliwosci zeby poparzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

18kg na 300l:) Dobry efekt brak jakichkolwiek poparzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Zależało mi na szybkim efekcie była mała żółta miejscami a miejscami miała czerwone przebarwienia. Opryskałem w piątek i już widać że zadziałało, może i przez to że sie troche ociepliło. Chcę jeszcze dać w tym tyg. mocznik z rozsiewacza i tak zastanawiam się jaką max. dawke dać. Dostała 200kg soli potasowej pod uprawe, a w podsiewacz 100 kg soli potasowej 150kg fosforanu amonu i 100 kg mocznika. Stanowisko jest słabe bez obornika, myślę dać 200 kg mocznika na suche roślinki przed deszczem, co wy na to, ile można dać mocznika pogłównie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

30-40cm. Niestety nie mam aplikatora. W innych latach dawałem po 150 kg mocznika i była troche kukurydza poparzona ale to w miare szybko przechodziło. W tym roku więcej pada i chciałem dać troche więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Jaki stężenie mocznika powinno być na 300 l wody?

A) 6% AZOTU

:) 6% mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Daj na 10kg mocznika/ha w 200-300litrach wody. Im wody wiecej tym bezpieczniej. Najlepiej nie przekraczać 10kg mocznika/ha ale i 15kg jak dasz to nic nie powinno się stać, ale ja wychodzę z założenia że lepiej dwa razy dać mniej niż raz a za dużo.

Woda powina być ciepła bo mocznik ja schładza, więc rano nalej wody i wieczorem dodaj mocznik i przyskaj albo trzymaj wodę w zbiornikach do nagrzania żeby nietracić czasu (ja trzymam w czarnych plastikowych 1000l zbiornikach ustawionych na słońcu i w razie potrzeby z nich biorę ciepłą wodę, w nich dodatkowo magazynuję wodę na wypadek suszy bo wodę biorę ze studni żeby nie płacić i za wodę i za scieki, a na opryski rocznie zużywam 60 000l wiec taka rezerwa się przydaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze inaczej: im mniej mocznika z odpowiednia proporcja wody tym lepiej. NA 10kg to zdecydowanie powyżej 300litrów wody i taki podział powinien być w porządku. Woda moze być właśnie ciepła lub letnia,nigdy nie gorąca.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Panowie, czy stosuje ktos Kristalon żółty na kukurydze?? Mozna go mieszać z mocznikiem? Jeśli tak to w jakim stężeniu???


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Moze troche za wczesnie odkopałem ten temat ale meczy mnie jedna sprawa. Mianowicie w zeszłym roku w dokarmianiu dolistnym stosowałem 12,5kg mocznika na 400l wody i tą ilością wody pryskam 2ha. I teraz nie wiem czy w kolejnym roku mam zwiekszyc dawke i dac np: 20kg mocznika na 400l wody i na 2ha czy zostac przy tych 12,5kg?

 

Dodam jeszcze ze w tych 400l/2ha mieszam 12,5kg mocznika+ 6kg Siarczanu magnezu siedmiowodnego + 6l odżywki mikroelementowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taka ilość azotu jaka dostarczasz dolistnie to śladowe ilości. Poza tym ilość N jaka można dostarczyć dolistnie zależy od fazy rozwojowej rośliny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja prysnołem 10% roztworem mocznika ( tzn. 40 kg/ 400l wody / 1,5 ha) chyba trochę przesadziłem, bo widać na liściach poparzenia, oprócz tego rośliny są zabarwione jasno zielono od środka i ciemnieją ku końcom liści- co może być przyczyną?? czy miał ktoś podobny przypadek??

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

dzis posiane 350kg mocznika na ha. kukurydza na oborniku zaden nawoz wczesniej nie byl dawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

dajecie jakieś odżywki dolistne? ja dzis będę pryskał Kristalonem żółtym i mam zamiar dodać do niego moczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj