Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Winda do worków ze zbożem

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:27

Witam!

zboże mam na chlewni i żeby coś ześrutować trzeba to znosić wiadrami po drabinie na dół do śrutownika, co jest bardzo męczące i niewygodne, nie mówiąc tu już o zagrożeniu życia. :mellow:
A gdzieś słyszałem ze jakiś gospodarz ma taką właśnie jakby windę i to jakoś działa na silnik i może transportować zbożne w workach do góry i na dół.
u mnie wysokość to 3 metry, mam silnik 2,2kW od brukiewnika- może dało by się go wykorzystać?? trochę metalu tez się znajdzie a czego nie będzie to się kupi.
A może ktoś z was ma coś takiego?

pomóżcie mi coś takiego zaprojektować :lol:
  • 0

#2 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:36

Winda do worków ze zbożem a nie lepiej gdzieś jakąś tanio winde budowlaną kupić. A nie myślałeś żeby jakiś lej do góry zrobić a przez strop rure i do śrutownika żeby leciało?
  • 0
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#3 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:48

Winda do worków ze zbożem to jest tak ze zboże mam na chlewni a śrutownik w stodole,, i z tym lejem to raczej nie wypali.. a o tej budowlanej to nie myslałem jeszcze... pomyśle
piszcie co wam przychodzi do głowy.. albo jak to zrobić!
  • 0

#4 jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • 12783876

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:30

Winda do worków ze zbożem zrób zsyp przez strop z zasuwą na dole i bedzie samo lecialo prosto do worków i sobie worki przeniesiesz z chlewu do stodoły. ja mam tak nad garażem i zsypuje tak juz pare lat
  • 0

#5 mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1965 postów
  • 49574812
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:32

Winda do worków ze zbożem Albo rynne i po niej bedziesz zsuwał worki na dół :mellow:
  • 0

#6 jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • 12783876

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:35

Winda do worków ze zbożem zsyp według mnie jest lepszym rozwiązaniem bo do workowania zboża na górze potrzeba 2 osoby (chyba ze masz stojak jakis do czepiania worków), a ze zsypu sam szybko napełnisz. Jak Ci nie pasuje w środku chlewa to mozesz go wyprowadzić na zewnątrz i sypać nawet na jaką taczkę albo wózek.
  • 0

#7 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:37

Winda do worków ze zbożem Jak nie wymyślicie czegoś innego to skłonie się raczej na ten zsyp. rury może od dmuchawy bym wziął, zamontował jakoś sztywno, ale żeby na żniwa móc to zdjąć i chyba będzie, jeszcze tylko muszę pomyśleć z czego i jak zrobić jakiś kosz zasypowy do tego i tą zasuwę na dole i wtedy spokojnie 1 osoba może sie tym posługiwać.
Ale jestem otwarty na nowe propozycje! :mellow:
  • 0

#8 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:49

Winda do worków ze zbożem Kosz można zrobić na bazie leja z dmuchawy, zasuwę można zrobić wzorując się np: na zasuwie rozsiewacza lejkowego.
  • 0

#9 wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 297005

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:36

Winda do worków ze zbożem jeśli chodzi o zasuwę to można wykorzystać ze starej maszyny do młócenia zboża. jest ona w komplecie z workownicą - przyczepiasz worek, idziesz na góre wsypać 5 wiaderek zboża, schodzisz, zawiązujesz worek i gitara. możesz też zrobić duży kosz, zamykasz zasuwę, zasypujesz całą rurę i kosz zbożem, schodzisz na dół, i szyberkiem nasypujesz sobie worek, dwa albo ile ci potrzeba.
  • 0
hoduję króliki

#10 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 20:57

Winda do worków ze zbożem masz jakieś blachy i trochę kątowników gdzieś to możesz sobie pospawać jak masz czym i umiesz. a rure to możesz też wziąść blache i gdzieś podjechać co mają giętarke do rur i Ci wygną za drobną opłatą myśle że 1 lub 1,5mm blacha starczy i na lej i na rure pod warunkiem że lej trochę wzmocnisz wspomnianymi kątownikami i stópki w narożnikach zrobisz z kształtownika 20x20 nawet kątownik też by mogł być bo przecież nie będziesz tam sypał niewidomo ile kg na raz ale te spokojnie 200-300 kg powinno wytrzymać
  • 0
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#11 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5066 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:04

Winda do worków ze zbożem Kurczę-takie coś to mój wujek ma już jakieś 30 lat-nie jesteś z podlaskiego może ?-to mógłbyś podjechać i obejrzeć-no chyba że znajdę chwilę czasu aby porobić fotki-ale z pewnością nie w najbliższym tygodniu.
  • 0

#12 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:50

Winda do worków ze zbożem Jestem z Kujawsko-pomorskiego.. juz wiem na 90% jak to zrobić, a te 10 % to samo wpadnie podczas roboty- mam nadzieje..
jaro jak możesz to wstaw fotki w miare szybko jak to mozliwe.. dzieki
  • 0

#13 darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:18

Winda do worków ze zbożem Jaki masz śrutownik? Może zamast workowania z zsypu sypać na dole do wózka. Robią teraz takie z plastikową paką koło 180-200l pojemności bardzo lekko się takim jeździ. Jeśli na górze możesz usypać kupkę zboża to zsyp da się tanio i szybko zrobić z rur PCV a zatrzymywać zboże 70cm kawałkim elastycznego węża na dole rury, podnosisz koniec i już nie leci. Mam takie coś do śruty granulowanej do zbiornika na stropie
  • 0
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#14 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 17 czerwiec 2009 - 21:34

Winda do worków ze zbożem Mam śrutownik typu Bąk. na dole z zsypu chyba podstawię jakieś większe wiadro i tyle, potem do śrutownika i wiadro ładnie puste, a znowu z wózka trzeba by zmiatać itp.
  • 0

#15 jajkobs

jajkobs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 październik 2012 - 18:20

ja mam takom windę ale zamiast worków mam takom beczkę. bende mógł zrobić kilka zdjęc

• 0

Google AgroFoto Ads Winda do worków ze zbożem

• Reklama google
Dzisiaj, 13:12
  •  

#16 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:22

Winda do worków ze zbożem aleś kotleta wygrzebał...
  • 0
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s