Skocz do zawartości

Reklama

Winda do worków ze zbożem

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:27

Witam!

zboże mam na chlewni i żeby coś ześrutować trzeba to znosić wiadrami po drabinie na dół do śrutownika, co jest bardzo męczące i niewygodne, nie mówiąc tu już o zagrożeniu życia.   :mellow:
A gdzieś słyszałem ze jakiś gospodarz ma taką właśnie jakby windę i to jakoś działa na silnik i może transportować zbożne  w workach do góry i na dół.
u mnie wysokość to 3 metry, mam silnik 2,2kW od brukiewnika- może dało by się go wykorzystać?? trochę metalu tez się znajdzie a czego nie będzie to się kupi.
A może ktoś z was ma coś takiego?

pomóżcie mi coś takiego zaprojektować :lol:

#2 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:36

a nie lepiej gdzieś jakąś tanio winde budowlaną kupić. A nie myślałeś żeby jakiś lej do góry zrobić a przez strop rure i do śrutownika żeby leciało?
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#3 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:48

to jest tak ze zboże mam na chlewni a śrutownik w stodole,, i z tym lejem to raczej nie wypali.. a o tej budowlanej to nie myslałem jeszcze... pomyśle
piszcie co wam przychodzi do głowy.. albo jak to zrobić!

#4 jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • 12783876

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:30

zrób zsyp przez strop z zasuwą na dole i bedzie samo lecialo prosto do worków i sobie worki przeniesiesz z chlewu do stodoły. ja mam tak nad garażem i zsypuje tak juz pare lat

#5 mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1960 postów
  • 49574812
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:32

Albo rynne i  po niej bedziesz zsuwał worki na dół :mellow:

#6 jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • 12783876

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:35

zsyp według mnie jest lepszym rozwiązaniem bo do workowania zboża na górze potrzeba 2 osoby (chyba ze masz stojak jakis do czepiania worków), a ze zsypu sam szybko napełnisz. Jak Ci nie pasuje w środku chlewa to mozesz go wyprowadzić na zewnątrz i sypać nawet na jaką taczkę albo wózek.

#7 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:37

Jak nie wymyślicie czegoś innego to skłonie się raczej na ten zsyp. rury może od dmuchawy bym wziął, zamontował jakoś sztywno, ale żeby na żniwa móc to zdjąć i chyba będzie, jeszcze tylko muszę pomyśleć z czego i jak zrobić jakiś kosz zasypowy do tego i tą zasuwę na dole i wtedy spokojnie 1 osoba może sie tym posługiwać.
Ale jestem otwarty na nowe propozycje!  :mellow:

#8 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:49

Kosz można zrobić na bazie leja z dmuchawy, zasuwę można zrobić wzorując się np: na zasuwie rozsiewacza lejkowego.

#9 wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 297005

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:36

jeśli chodzi o zasuwę to można wykorzystać ze starej maszyny do młócenia zboża. jest ona w komplecie z workownicą - przyczepiasz worek, idziesz na góre wsypać 5 wiaderek zboża, schodzisz, zawiązujesz worek i gitara. możesz też zrobić duży kosz, zamykasz zasuwę, zasypujesz całą rurę i kosz zbożem, schodzisz na dół, i szyberkiem nasypujesz sobie worek, dwa albo ile ci potrzeba.
hoduję króliki

#10 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 20:57

masz jakieś blachy i trochę kątowników gdzieś to możesz sobie pospawać jak masz czym i umiesz. a rure to możesz też wziąść blache i gdzieś podjechać co mają giętarke do rur i Ci wygną za drobną opłatą myśle że 1 lub 1,5mm blacha starczy i na lej i na rure pod warunkiem że lej trochę wzmocnisz wspomnianymi kątownikami i stópki w narożnikach zrobisz z kształtownika 20x20 nawet kątownik też by mogł być bo przecież nie będziesz tam sypał niewidomo ile kg na raz ale te spokojnie 200-300 kg powinno wytrzymać
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#11 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5056 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:04

Kurczę-takie coś to mój wujek ma już jakieś 30 lat-nie jesteś z podlaskiego może ?-to mógłbyś podjechać i obejrzeć-no chyba że znajdę chwilę czasu aby porobić fotki-ale z pewnością nie w najbliższym tygodniu.

#12 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:50

Jestem z Kujawsko-pomorskiego.. juz wiem na 90% jak to zrobić, a te 10 % to samo wpadnie podczas roboty- mam nadzieje..
jaro jak możesz to wstaw fotki w miare szybko jak to mozliwe.. dzieki

#13 darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:18

Jaki masz śrutownik? Może zamast workowania z zsypu sypać na dole do wózka. Robią teraz takie z plastikową paką koło 180-200l pojemności bardzo lekko się takim jeździ. Jeśli na górze możesz usypać kupkę zboża to zsyp da się tanio i    szybko zrobić z rur PCV a zatrzymywać zboże 70cm kawałkim elastycznego węża na dole rury, podnosisz koniec i już nie leci. Mam takie coś do śruty granulowanej do zbiornika na stropie
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube:  http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii:   http://www.agrofoto....-user11856.html

#14 begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • 7687625

Napisany 17 czerwiec 2009 - 21:34

Mam śrutownik typu Bąk. na dole z zsypu chyba podstawię jakieś większe wiadro i tyle, potem do śrutownika i wiadro ładnie puste, a znowu z wózka trzeba by zmiatać itp.

#15 jajkobs

jajkobs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 październik 2012 - 18:20

ja mam takom windę ale zamiast worków mam takom beczkę. bende mógł   zrobić kilka zdjęc

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#16 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:22

aleś kotleta wygrzebał...
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Zobacz także