Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:38

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Hej,
chłopaki i dziewczyny.
Ile średnio mocy traci ciągnik po włączeniu klimatyzacji?
Ile trzeba sobie wziąść zapasu właśnie na klime i inne wynalazki elektroniczne w nowym sprzecie.
Nie piszcie tylko ze nic nie traci bo w to nie uwierze jeżdżąc swoim 105km autem jak włączam klime to auto ewidentnie staje się bardziej mułowate, przy malutkim gazie potrafi nawet zgasnąć.
Jeździłem troche służbowym mondeo z silnikiem 140km i jak włączyło się klimę to tez potrafił zagrac na zaworach lub całkiem zgasnąć.
Tak więc pytanie jest ile trzeba dołożyć mocy aby zrównoważyć tą stratę?
Czy ciagnik 115km bez klimy bedzie szedł tak jak 127 z załączoną klimą?
Różnica w cenie ciągnika niby 9tyś, ale może warto by się było skusić na owe 127 a nie na 116?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:41

Czy ciagnik 115km bez klimy bedzie szedł tak jak 127 z załączoną klimą?

jak straci 2 KM to wszystko :mellow:

szczerze jezdzac siostry megane ktory ma dieslowskie 80 KM nie czuje jakiejkolwiek roznicy przy jezdzie z wlaczana lub wylaczona klima. moim zdaniem sprawa nie warta uwagi, a w ciagniku to juz w ogole.

tyle udalo mi sie znalezc:

Klimatyzacje samochodowe mają moce rzędu 5-7KW

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:51

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika MF 4455-101KM obroty wynoszą 800/min-bez klimy a po załączaniu klimy spadają do 750obr/min.
Słyszałem żę klima zżera 4KM no i spalanie wzrasta 1l/Mtg
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika ale za równo moje bravo jtd, jak i ten mondeo tdci 2.0 ewidentnie stają się mniej zwawe
w którejś z gazet - nie pamietam teraz której był artykuł ze kolo kupił claasa 78km czy jakoś tak i po włączeniu szmerów bajerów stał się słabszy od mtzta 82km

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika W Nh nie odczuwam żadnego spadku mocy, tylko przy rozruchu na wysokich obrotach czasem pasek lubi zapiszczeć.

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:52

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika @yacenty moze warto by bylo u kogos sprawdzic organoleptycznie :mellow:
na pewno jakis znajomy ma ciagnik o mocy ok. 100 KM z klimatyzacja. klimatyzacja tylko przez 3-5 minut od wlaczenia pracuje na maxa, moze wtedy odczules jakis spadek mocy w wspomnianych autach, pozniej moim zdaniem to nieodczuwalne.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4468 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:56

ale za równo moje bravo jtd, jak i ten mondeo tdci 2.0 ewidentnie stają się mniej zwawe
w którejś z gazet - nie pamietam teraz której był artykuł ze kolo kupił claasa 78km czy jakoś tak i po włączeniu szmerów bajerów stał się słabszy od mtzta 82km

wiesz 78km i 82km to juz jest róznica i claas jest słabszy :mellow:

w samochodzie moze i jest udczuwalny spadek mocy ale w ciagniku? pierwsze słyszę i raczej mało realne.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 22:00

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika poczekam az sasiad przyprowadzi nh6070 to go podpytam, albo moze bardziej zainteresuję się ciagnikiem demo nh - co prawda jest to zupełnie inna baja niż to na czym mi zalezy no ale to ta sama seria, ale za to 30km wiecej i silnik już a CR, ale i klima by była do przetestowania i amortyzowana oś

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 22:02

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Po załączeniu klimy obroty ciągnika 100KM spadają o 50obr/min
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 22:05

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika po zalaczeniu, a po jakims czasie patrzyles tez na obroty na biegu jalowym??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 22:07

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika brzozak2: ale przecież to zawsze jest jakaś sprężarka na pasku która wymaga ileś tam pracy, a skad się ta praca ma wziaść? musi ją dostarczyć główny motor ciągnika więc wtedy ma już mniej mocy na skrzyni

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 22:11

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika tak na pewno obroty nie wzrosną :mellow: chodzi mi tylko o to czy po wychlodzeniu wnetrza obroty sa nadal mniejsze o 50, czy np. o 20

#13 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 22:20

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Z tego co wiem to przy zaduszającym się silniku z włączoną klimą jak się ją wyłączy to ciągnik odżywa , poprostu odzyskuje tam jakąś moc. Silnik perkins 74 KM Farmtrack.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 23:18

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika W ciągniku nie odczuwam różnicy ale spróbuje sie pobawić, z tym że może nie być to miarodajne bo sprężarka nie zawsze pracuje ciągle, jedynie przy pełnym wydatku, a tak sprzegiełko sie rozłącza co jakiś czas. U mnie włączenie klimy na jałowych nie powoduje spadku obrotów.

Wspomniane było o samochodach, auto z wtryskiem sterowanym elektronicznie nie powinno zgasnąć po włączeniu klimatyzacji. U mnie w małej benzynie na jałowych obrotach moge właczyć jednocześnie klime, ogrzewanie tylnej szyby i jeszcze przywalić po heblach żeby serwo pociągneło podciśnienie - motor nie zgaśnie, silniczek krokowy szybko podniesie spadające obroty do ustalonych. W dieslach też jest jakieś ustrojstwo za to odpowiedzialne. Jeśli gaśnie to chyba coś jest nie tak :mellow:

Pamiętam wykres z hamowni jakiejś hondy, zrobione dwa pomiary, jeden z klimą, drugi bez, różnica to bodajże 1,6 KM przy szczytowej mocy.

Kiedyś zrzuce pasek, włącze klime i obadam czy to sie ciężko kręci :lol:

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 23:31

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika u mnie w MF wskazówka się cofa o jakieś 50 rpm po włączeniu się klimatyzacji, ale to tylko MF... :mellow:

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2009 - 05:33

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Ja patrzyłem na sprężarce od klimy w DF to trzeba było sporej siły, żeby koło obrócić. :lol: Pracownik kiedyś orał i włączył klimę na maksa, ale otworzył drzwi. Fakt, że go trochę przeciążał, ale wtedy ciągnik dużo spalił. :D Następnego dnia jeździł już z normalnie ustawioną klimatyzacją i spalanie było w normie. :mellow:

#17 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 640 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 08:07

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Bawi mnie takie pieprzenie.
Użytkuję klimę w samochodzie, kombajnie i ciągniku. Kompresor od sprężarki pracuje okresowo. Jeśli się załączy to pobieraok 1kM mocy. Więcej bieże zwykły wentylator chłodnicy 3-5 kM- chyba że ktoś ma ciągnik z wentylatoerm załączanym sprzęgłem wiskotycznym (lepkościowym). Zużycie paliwa to ok. 0,1 -0,2 l/godz, sprawdzałem to w samochodzie w którym mam koputer pokazujący wszystkie parametry pracy.
Pozdr

#18 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 15 czerwiec 2009 - 08:18

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika Jakby klimatyzacja pochłaniała jakieś ogromne ilości mocy, to nie motnowano by jej w ciągnikach 30KM.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#19 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 763 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 15 czerwiec 2009 - 09:15

Nie piszcie tylko ze nic nie traci bo w to nie uwierze jeżdżąc swoim 105km autem jak włączam klime to auto ewidentnie staje się bardziej mułowate, przy malutkim gazie potrafi nawet zgasnąć.
Jeździłem troche służbowym mondeo z silnikiem 140km i jak włączyło się klimę to tez potrafił zagrac na zaworach lub całkiem zgasnąć.

Takie duszenie silnika występuje w samochodzie bo przy włączeniu sprężarki 1-1,5KM włącza się jeden lub dwa wentylatory 0,5-1KM i spadek napięcia włącza alternator na maxa. Jest wtedy chwilowe obciążenie które może spowodować przygaśnięcie silnika samochodu który na dodatek na biegu jałowym nie ma zbyt dużej mocy i momentu obrotowego w porównaniu do traktora. Climatronik natomiast włącza sprężarkę i wentylatory z pewnym poślizgiem czasowym aby uniknąć duszenia silnika. W aucie jadąc z pewną prędkością wentylatory już nie pracują a sama sprężarka nie spowoduje większego zużycia paliwa przy wychłodzonym wnętrzu niż otwarte okna czy szyberdach. W Forterze włączając klimę obroty nie spadają, tu i tak wentylator pracuje cały czas a sprężarka nie weźmie więcej jak 1KM
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 15:58

Klima a spadek efektywnej mocy ciągnika moje auto mimo iż nie ma "komputera pokładowego" ma klimatronik i jeżdząc z klimą spala ok 0.5l na 100km wiecej - z 5.2 rośnie mi na jakies 5.7l/100

Dodaj odpowiedź