Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:14

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Jakie masz budynki oraz sprzęt, bo jak ktoś Ci napisze np malinę to i tak nic Ci to nie da. Na 15ha to z 25 opasów powinieneś utrzymać, siejąc QQ, lucerną i zboża na kiszonki oraz paszę.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Dzisiaj, 16:16
  •  

#62 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:24

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Sprzęt to Ursus c330 + maszyny do niego.Budynki to mam Chlew przystosowany do bydła i trzody oraz stodoła przystosowana do trzymania bydła

#63 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:31

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Kosiarkę, przewracarkę/zgrabiarkę, przyczepę, rozrzutnik i beczkę zakładam, że masz? Przydał by się jakiś ciągnik około 60-80KM, do Orkana chyba, że ma ktoś w okolicy sieczkarnię do QQ. Jeśli miałbyś ten sprzęt to możesz trzymać bydło.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:23

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Przymierzam się do odkupienia od znajomych c360. A owce się nie opłacają?

#65 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:32

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Owce raz w życiu widziałem w Krynicy, więc nie wiem czy się opłacają.

#66 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:48

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Mój znajomy ma 20 stada podstawowego i 10 młodzieży no to chyba się opłaca.CZekam na inne propozycje

Edytowany przez Ziomek1994, 26 styczeń 2010 - 12:40.

#67 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 26 styczeń 2010 - 14:07

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie A więc tak. Mnie też kiedyś "króle" ruszyły, ale już mi przeszło. Też jestem z podlaskiego. I ja znalazłem zbyt.
http://www.e-monki.p...opic.php?t=4360 i nie tylko ten. Kilka ogłoszeń w necie i prywatni ludzie do mnie pisali.

edit: nie chcę Ciebie zniechęcać ale jak sobie koszty podliczyłem to w takiej ilości jaką zaplanowałem marne grosze mi wyszły...
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#68 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 14:26

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie mszk8 a czemu duże koszta? Pasze tak drogie są?A ten gosc z tego forum przyjezdzal po krole czy ty musialem mu dowozic?

#69 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:33

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Nie tyle co pasze, ale ja z takiej ilości jaką sobie założyłem miałem nadzieję na więcej $ bardziej przy takiej samej ilości wg mnie opłacają się nioski.

PS: A do gościa dzwoniłeś?
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#70 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 07:13

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Nie w ciągu kilku dni zadzwonię bo teraz inne interesy załatwiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 05:43

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Moje plany uległy zmianie wiec szukam hodowli która byłaby opłacalna. Hodowla zajmowałbym się ja gdyż niedługo przejmuje gospodarstwo i zaczynam je rozwijać wiec proszę o inne propozycje

#72 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 14 marzec 2010 - 13:20

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Albo hoduj świnie gdzieś że 100szt i może z 10 opasów. Pola ci by starczyło a QQ nie polecam już lepsza jest kiszonka z liści buraczanych.

#73 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 13:53

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Tylko nikt w okolicy nie sieje buraków. Centrali nasiennej nie ma w okolicy jedynie nasiona przez neta mogę zamówić ;/. A czemu kiszonka z liści buraczanych jest lepsza od qq?

#74 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:29

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie agro973 co za bzdury wypisujesz na forum jeszcze ktoś w to uwierzy!!! Liście buraczane lepsze od QQ
W sumie jak byś miał z 3ha to już ok by było, z 1 uchowasz z 10 byków + łąki które masz nawet 35-40 byków do 600kg możesz chować
Mój wuja na 19 ma 18 krów+30młodzierzy i wychowa i to na słabych ziemiach, ale słomę z 30ha od znajomych zbiera dodatkowo

#75 Share ArekNH

ArekNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 15:15

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Świnie by się opłacało albo indyki :D

#76 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 13:53

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Arek daj jakieś argumenty że opłacało by się hodować świnie lub indyki

#77 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 06:53

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Kup sobie cielaków po dobrej cenie, tak z 10 sztuk i możesz hodowlę zakładać. Albo 4 razy do roku po 5 sztuk. Zysk będzie, spacerowania przy tym wiele nie ma, dobre łańcuchy na duże byki kup i gospodarzyć Ci można na całego :)

#78 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 lipiec 2010 - 11:01

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Mam praktycznie taki sam areał, hoduję trzodę chlewną, trochę zboża sprzedawałem i jak masz swoje maciory to się milion razy lepiej opłacają tuczniki niż byki. Raz miałem byki 30szt trzymałem od małego i zjadły wszystko zboże, oraz słomę moją i jeszcze kupioną :) A na pewno na kiszonce nie będą tak rosły jak na paszy... W roku hoduje tak od 100 do 200szt tucznika i naprawdę nie narzeka. Od 2004 roku zdążyłem wymienić cały park maszynowy (nie nowy ale zawsze). Mam naprawdę słabą ziemię 4-6 ale dobrze dbana i tak odda swoje :) Ja na Twoim miejscu zaczął bym od trochę trzody oraz zboże, bo jak jedno tanie to może drugie będzie drogie :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#79 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 23 sierpień 2010 - 18:45

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Hoduj sobie dużo kur i kaczek i jeździj na jarmarki,targi u mnie na targach ze zwierzętami jak bylem z królikami to ja stałem a obok ludzie co sprzedawali kury młode starsze cały czas kasę liczyli ;d naprawdę radze Ci żebyś pomyślał bo myślę ze to b.dobry pomysł Hoduj tez kilka królików samic< i przy okazji tez opchniesz cos ;d Zboze ze swojego areału tez możesz wozić po woreczku na targ i będzie Ci schodzi lo :)

Dawid777 podniosłeś mnie na duchu ja tez zaczynam ten biznes :) cykl otwarty ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 20:49

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie

Mam praktycznie taki sam areał, hoduję trzodę chlewną, trochę zboża sprzedawałem i jak masz swoje maciory to się milion razy lepiej opłacają tuczniki niż byki. Raz miałem byki 30szt trzymałem od małego i zjadły wszystko zboże, oraz słomę moją i jeszcze kupioną :) A na pewno na kiszonce nie będą tak rosły jak na paszy... W roku hoduje tak od 100 do 200szt tucznika i naprawdę nie narzeka. Od 2004 roku zdążyłem wymienić cały park maszynowy (nie nowy ale zawsze). Mam naprawdę słabą ziemię 4-6 ale dobrze dbana i tak odda swoje :) Ja na Twoim miejscu zaczął bym od trochę trzody oraz zboże, bo jak jedno tanie to może drugie będzie drogie :)

A gdzieś Ty słyszał żeby bykowi samą kiszonkę dawać?? Śruta musi być. Zrób boksy po 5 sztuk zasiej ze 3ha kukurydzy i możesz gospodarzyć. W 2009/2010 ani zboże ani tucznik ceny nie miał. Byki po 6,5 sprzedawałem:) Najtaniej w czerwcu po 4,8 ale to wyjątek. Zawsze miedzy 5,3 a 5,8. Taka u mnie średnia cena. Byki po 700kg w 18 miesięcy rosną:)