Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:04

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Nie odrazu Rzym zbudowano. Najpierw niech zacznie od małej ilości. Jak mu się spodoba i będzie miał możliwość to rozwinie hodowle.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Dzisiaj, 15:28
  •  

#42 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:58

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Kuzaj jak chodził do gimnazjum miał około 70 samic i tylko sam chodził przy tym codziennie 3-4 godzinki i soboty przy królikach spędzał jakieś tam pieniądze miał z tego. Samice m osobnych klatkach miał, a młodzież osobno samce i samice w dużych zagrodach

#43 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 16 czerwiec 2009 - 08:05

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Te króliki to dobry pomysł :mellow: Zaszczepić po urodzeniu od chorób, dać witaminki i potem tylko karmić i poić. Myślę ze 5 samic na początek, ja miałem Kalifornijskie :lol: Elegancko się kociły, samica ich nie wyrzucała ale na jesień mi wsio zdechło :D Nawet nie wiem od czego :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 czerwiec 2009 - 08:22

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Ja hoduje 4 samice z młodymi i sprzedaje je na mieso miastowym Zysk mam z tego na jakieś szaleństwo np. rower, komp i takie pierdołki. Jakby tak więcej samic hodować to nawet można dość zarobić :mellow:
Pozdrawiam: Wacek21
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#45 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 08:46

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Zysk nie jest wielki ale zawsze coś. Dla takiego chłopaka jak ty to wystarczy, a przy okazji nauczysz się obowiązku. A jeśli w przyszłości będzie ci pasowała taka hodowla zawsze można powiększyć stado i zarobek większy.
hoduję króliki

#46 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 16 czerwiec 2009 - 11:18

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Ja wiem jak hodowac krolika bo mam jednego i niezle sie trzyma wiec wiem co i jak :mellow:

#47 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 11:44

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Kup np. jedną parę nowozelandów i kalifornijskich najlepiej z dobrego źródła. I potem będziesz mógł z młodych wybrać stado podstawowe i krzyżować miedzy dwoma rasami.
Ja niestety zrezygnowałem już bo wcale zbytu nie było w mojej okolicy.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#48 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:33

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Ok to będą króliki tera znajdę dobrego odbiorce i będzie dobrze

#49 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:59

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Fajnie, wreszcie decyzja, jeśli zastosujesz się do rad i zakupisz 5 samic, to grubo licząc, wykorzystasz jakieś 0,5 ha, ciekawe co zrobisz z pozostałymi 14,5?

#50 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:07

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Żebyś ty był cały czas na gospodarstwie to na upartego coś większego by można :mellow: :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:10

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie U mnie dziadek maił ok. 10 króli (taki białe i czerwone oczy) to one chlały jak 2 krowy :mellow: i w końcu dał se spokój, ale obiady były smaczne :lol:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#52 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:28

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Jeśli chodzi o odbiorców na króliki to popytaj w okolicy osoby, które mają małe dzieci. Dla przykładu ja sprzedaję osobom w rodzinie, które kupują i karmią nimi dzieci. Dobrze byłoby jeszcze gdybyś sprzedawał zabite bo można więcej kasy wsiąść.

Życzę powodzenia w hodowli :mellow:
hoduję króliki

#53 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:30

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Tak tylko przez króliki ile jest szczurów ja kiedyś miałem 6 samic i je zlikwidowałem bo tyle szczurów miałem ze ho ho króli już nie było a szczury tak.

#54 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 05:49

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Z reszta ziem to chyba zaoram i zasieje lub z będę siano komuś sprzedawał i tez będzie zysk mały ale będzie :mellow:

#55 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 13:27

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Co do tych szczurów to wcale tak nie jest że jak masz króliki to muszą być i szczury. Ja hoduję już trzeci rok i wcale nie mam szczurów (trzymam króle w klatkach)
hoduję króliki

#56 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 22:31

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Ja hodowałem króliki i na większą skale bym nie radził. Często było tak, że się dobrze chowały, były zaszczepione, zdrowe i w jeden dzień połowa zdechła, a na drugi następna połowa.

#57 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 09:01

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie No i króle nie wypaliły gdyż nie miałem odbiorców wiec proszę o dalsze propozycje hodowli

#58 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:06

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Ja mam około 5 ha i myślę nad powiększeniem hodowli kur niosek. Obecnie mam ich około 60-70 kurnik który mam pozwala mi na pomieszczenie około 100-120 sztuk. Obecnie jajka mam dla siebie i kilku znajomych ale czasami jest duża kolejka za nimi ;). Mam też pomieszczenie w których dziadek hodował kiedyś krowy oraz świnie. 2 kojce w których pomieszczę po 2 świnie i ewentualnie tam gdzie były krowy mógłbym zrobić kojce dla świń. Myślę że spokojnie mógłbym teraz trzymać w tej chlewni 12-15 tuczników ;D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#59 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:31

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Ja ciągle zastanawiam się nad tymi owcami bo bym miał od kogoś kupić tylko nie wiem czy to jest opłacalne. Czekam na inne propozycje użytkowników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:08

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie Odświeżam temat bo dalej nie wiem co hodować (sory za post pod postem)