Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skuter vs motorower

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 16:27

Skuter vs motorower ja swoim skuterem mieszanke wozilem dwa worki po 25kg :D i kukurydze do siewu :mellow: nie wspomne o kracie browarów :lol: teraz niestety remont silnika w trakcie :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skuter vs motorower Dzisiaj, 01:58
  •  

#22 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:31

Skuter vs motorower Nowe Quady sa po 3 tysiace pojemnosc 150 no i takim to juz wszedzie wjedziesz.

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:09

Skuter vs motorower

Przydało by się jakieś wozidełko żeby podjechać rano po świerze pieczywo, na łąkę, na pole, czasami po ściernisku podjechać czy po torfowej łące

coś ciężkiego przewieść pewnie nawe worek zboża jak przy sianiu zabaknie nie :mellow: no i ma kufry, ale tak obciążony ujedzie po upawonym polu czy łące torfowej

chce na to przeznaczyć max 2-3 tyś zł

Ja bym kupił coś takiego http://www.otomoto.p...how&id=C8983714 serio :D

A co do motorków to u nas Ci ich dostatek, sporo ludzi ma bzyczące chinole 50-ki, póki co dają rade po polnych drogach, coś tam czasami sie sypnie to zrobią na gwarancji bo jeszcze jest :lol: Z opinii użytkowników nadają sie tylko na utwardzone dróżki, bo jakiś luźniejszy piasek czy błoto i można łatwo wydachować :D Małe kółka, niezbyt stabilne, po łące czy polu jeszcze nikt nie odważył sie tym jeździć, za to po bułki do sklepu jak najbardziej.

Gdzieś widziałem fajny motorower na większych kółkach, 16" chyba albo większe, całkiem zgrabny, bardzo pojemny schowek pod siedzeniem (bodajże 10 tyskich tam wchodziło), skrzynka manual, nie wiem ile biegów. Nie pamiętam nazwy ale spodobał mi sie i jeśli już to czegoś takiego bym szukał.

#24 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:28

Skuter vs motorower Mam taki sam problem jak autor tego tematu zastanawiam się nad Jawą 50 , Simson S50, S51 lub najfajniejszy SR 50. Do 1000zł pomóżcie.

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:43

Skuter vs motorower Z tych w.w wymienionych to simek będzie lepszym rozwiązaniem.
Bo miałem jawke i powiem że trudno ją wyregulować żeby chodziła cacy i wogóle simek mocniejszy i w wersji 4 biegowej pobija jawke.

A co do tematu to ja polecam Romet Ogar 900.
Przystępna cena, małe spalanie [ok. 2,5l/100km], duże 17 calowe koła, manualna skrzynia no i ktoś powie że chińczyk...
Może i dużo żeczy z Chin ale wszystko razem tworzy zgrane moto, które się nie psuje, jest oszczędne i daje frajde z jazdy.
Ja mam już ok 8500km w niecałe półtora roku i silniczek jak nowy :mellow:

#26 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:17

Skuter vs motorower

Nowe Quady sa po 3 tysiace pojemnosc 150 no i takim to juz wszedzie wjedziesz.

Teraz chcąc jeździć kładem po drogach musisz mieć prawko

#27 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:41

Skuter vs motorower Ja mam Jawe Robby i polecam :lol: fakt nowa troche droga bo 5200zł ale się opłaca, bardzo mało pali na pełnym zbiorniku na dotarciu zrobiłem ok 350km. :D Jest silna i zrywna, mój brat się dorwał do niej waży ok. 100kg puścił za szybko sprzęgło i przód poderwało :mellow: na pola idealna jak dla mnie 4 biegi, max prędkość 75km/h wystarczająco, ale można kupić większy cylinder za 400 zł i 100km/h spokojnie wyciśnie :D byle jaki skuter nie ma szans z nią. Mam przejechane 1700 km od tamtego czerwca zeszłego roku i żadnej awarii :D

Tu masz za 3300zł http://allegro.pl/it...a_bdb_cene.html ja mam taką siwą i z zielonym bakiem i felgi siwe :)

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:51

Skuter vs motorower

Z tych w.w wymienionych to simek będzie lepszym rozwiązaniem.
Bo miałem jawke i powiem że trudno ją wyregulować żeby chodziła cacy i wogóle simek mocniejszy i w wersji 4 biegowej pobija jawke.

A co do tematu to ja polecam Romet Ogar 900.
Przystępna cena, małe spalanie [ok. 2,5l/100km], duże 17 calowe koła, manualna skrzynia no i ktoś powie że chińczyk...
Może i dużo żeczy z Chin ale wszystko razem tworzy zgrane moto, które się nie psuje, jest oszczędne i daje frajde z jazdy.
Ja mam już ok 8500km w niecałe półtora roku i silniczek jak nowy :mellow:

O własnie ten ogarek mnie interesuje jest nawet w promocji za 2,4 tyś na allegro, czytałem na forach o tym bzyku i ludzie chwalą chińskie podzespoły ale w polsce skłądane, @Kris14 da się nim po łące jechać on ma 4 biegi?

a polonezy maluchy itp przerabiałem i wole skuterka, bo skuterka w razie czego sam do domu przypcham :lol:

#29 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:03

Skuter vs motorower

jakiego masz sprzęta @pati? czy w skuterach to jest taki mechanizm jak w piłach motorowych puścić gaz to leci czy tam jest jakieś stopniowanie przekładni? jakbym chciał jechać wolno al na wyższych obr to się da czy nie?

Mam Hero Puch Winner z 2004r. U mnie puszczasz gaz i sobie jedzie, mam dużą dyszę jeśli ma to coś do rzeczy, a co do ładunków, to ostatnio tata 10km worek paszy dla kaczuszek przywiózł. :mellow:
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#30 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:03

Skuter vs motorower

Mam taki sam problem jak autor tego tematu zastanawiam się nad Jawą 50 , Simson S50, S51 lub najfajniejszy SR 50. Do 1000zł pomóżcie.

Mam ogara z silnikiem jawki :lol:

Nawet nawet...
Stajesz pod szkołą same chińszczaki a Twoj wyróżnia sie z tłumów :D

Jaja jak cholera, kto zaczął sie podśmiewać to zaraz "wyzwałem" go na pojedynek... na starcie zostawały...

Na 20 ścigających (50ccm) sie -jeden dał radę... z problemami... :D

Do szkoły mam prawie 20km w jedną stronę...

Udało mi się kupić od takiego dziadka 500zł chciał... ale motorower miał troszke ponad 3tys km przejechane

"Chłopaszki tylko pojedynczo jeździjcie, na zime wkręcajcie taką swiecę a na lato taką, zeby tylko nie przegrzał sie"

No spoko.... Oddławiliśmy go, sytuacja zmusiła zeby załozyć nowy tłok i cylek i heja do szkoły -we dwie osoby :mellow:

Ostatnio kumpla Aprilią 80'tką przeciąłem za sobą przez całe miasto, skurczybyk nie mógł mnie dojść... Widok apriili goniącej jawkę bezcenny, ludziska sie lampili jak h*j...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:15

Skuter vs motorower Ja mam Ventusa Prymusa II i uważam go za dobry motor (jak na chińskie) awaria jaką miałem to tylko zapchanie się filtra paliwa i zerwanie linki prędkościmierza. Jak będziesz kupował skuter to najlepiej taki żeby miał: dwa amortyzatory i koła 13. Mój ma oprócz tego jeszcze cylinder 65 fabryczny, narazie zdjołem jedną blokade i leci mi 65 do 70 po prostej drodze, a i po polu pojedzie. Teraz chce go sprzedac, bo po nocach nie moge spac jak zobaczyłęm odbajerzoną derbi sende za 5tys. Ja mam coś ponad 960km przejechane i chce za niego 2tys. Szukaj lepiej coś mało używanego niż nowego, bo po co za to samo przepłacac. A jak ojcu worek nawozu 25kg woziłem to kłade pod nogi i jade. Albo wiaderko możesz tam położyc, nawet pizze pod nogami wiozłem :mellow: i to przez miasto. Jeśli potrzebny ci motorower praktyczny to kup sobie skuterka.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:17

Skuter vs motorower skoro już o szkole, to w podstwówce w 7mej klasie kolega jeździł do szkoły jawą ale 350tką z tylną oponą crosową z cyckami i przewoził dziewczyny w leśnych drogach to fajnie to było słychać pisk dziewczyny tak szybko oddalający się i przybliżający się po lesie, potem z chłopakami na przerwie robili przejażdzki obok samej szkoły 120km/ha i się skończyło jak zobaczyła nauczycielka to przeżegnała się tylko i szczena do ziemi opadła i dyrektorka się dowiedziała i potem jeździł ale pod szkolą już nie droftował :mellow: ba na 200m przed szkołą zostawiał motor :lol:

#33 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:26

Skuter vs motorower Tylko w motorowerze liczy się też ekonomicznośc mój kumpel tak przerobił aprilie rs50 na 80 że mu 8l na 100km paliła :mellow:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#34 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 18:10

Skuter vs motorower @Ferdek07, Ogarkiem można spokojnie po łące śmigać, jeśli nie jest trawa wysoka oczywiście :mellow:
Prześwit ma zniosły, dosyć twarde zawieszenie jak dla jednej osoby, duże koła więc lepiej sobie radzi w terenie niż skuterki :lol:
A skrzynia manualna 4-biegowa, układ biegów ten sam co w simsonie.

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 18:18

Skuter vs motorower @Kris14, ale ten ogarek ma 4 sówowy silniczek? jak to się sprawdza? lepsze kopyto od simsonka ma?

#36 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 15 czerwiec 2009 - 19:03

Skuter vs motorower Tu masz stronkę i popatrz sobie: http://moto.allegro....61_aprilia.html

Powiem ci tak. Mój kumpel na właśnie Aprilie SR i jest praktycznie nie do zjechania. Silnik 2T czyli mocny i spokojnie pod sporą górkę z 2 osobami po 70 kg wiedzie nie schodząc praktycznie z obrotów. Popatrz sobie na SR i na Rally. ta druga to bardziej na teren. szersze opony wyższe zawieszenie i te sprawy. Pozdrawiam.

#37 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:27

Skuter vs motorower Ja też mam skuterka na pole często im jeżdżę ale z biegami to jest frajda
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#38 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:02

Skuter vs motorower Manio1523A tylko że 2T nigdy nie będzie tak ekonomiczny jak 4T wszystkie chińczyki maja silniki 4T na licencji Hondy i dlatego są tak oszczędne

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:46

Skuter vs motorower a ten silnik w ogarku to też licencja hondy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:09

Skuter vs motorower prawdo podobnie tak ale to tylko konstrukcja jest hondy a materiały i wykonanie już chinskie co znacznie zmniejsza żywotność tych silników