Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skuter vs motorower

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:20

Skuter vs motorower Przydało by się jakieś wozidełko żeby podjechać rano po świerze pieczywo, na łąkę, na pole, czasami po ściernisku podjechać czy po torfowej łące, ma to być małe bo nie będe robił prawka na motor i tanie już mniejsza o marki i modele (może potem o tym) ale interesuje mnie sama idea co się lepiej sprawdzi motorower bo ma 4 biegi zazwyczaj, czy ten bziuk na małych kółkach, jedno i 2gie ma zalety, a którym lepiej będzie się jechało po ściernisku, czy łące? czy na takie podjazdy po 300-500m po kilka razy dziennie to te jeździdełko nie pokaże spalania 7l/100km?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skuter vs motorower Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:34

Skuter vs motorower Ja tam swoim skuterem po niezłym terenie jeżdżę i się trzyma i mi nikt nie powie, że on się nie sprawdzi w trudnych warunkach. :lol: Ostatnio po deszczach miał niezłą szkołę życia, choć po polach czasem przydałyby się biegi. Ważne żeby skuter miał zakrytą miseczkę oleju, bo kolega kiedyś jechał 40km/h i na dziurze miskę przedziurawił. :mellow:
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 11:30

Skuter vs motorower jakiego masz sprzęta @pati? czy w skuterach to jest taki mechanizm jak w piłach motorowych puścić gaz to leci czy tam jest jakieś stopniowanie przekładni? jakbym chciał jechać wolno al na wyższych obr to się da czy nie?

#4 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 14 czerwiec 2009 - 11:57

Skuter vs motorower ja mysle ze skuter bd dobry ja mam skuterek i moj tata wszystko na nim wozi silownik od koparki po paliwo nim jezdze nie raz w pole zawoze i wiele roznych az sie dziwie ze plastik tyle wytrzyma ale moj tata co trzeba to laduje i jedzie no i pali ok 4,5 l/100km nawet do lasu nim jezdzi :mellow: a simsona tez mamy ale na niego to gorzej cos zabrac

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#5 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:10

Skuter vs motorower Ja mam skuter Suzuki katana i wszędzie nim w jadę. Opony ma spore 13 i leci 80 km/h i

#6 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:17

Skuter vs motorower nie ma jak Simson w końcu niemiecki fakt że nie idzie dużo zabrać ale jak się ma boczne bagażniki to już lepiej

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:46

Skuter vs motorower skuter ma płaską podłogę i mozna coś ciężkiego przewieść pewnie nawe worek zboża jak przy sianiu zabaknie nie :mellow: no i ma kufry, ale tak obciążony ujedzie po upawonym polu czy łące torfowej, jak się wtedy ten bezstopniowy system napędowy zachowuje?

#8 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:46

Skuter vs motorower Ja mam skuter, co prawda chiński ale na pole moge pojechać i jak trzeba to przewiozę coś cięższego pod nogami np Folię do bel
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#9 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:51

Skuter vs motorower zależy ile masz kasy na zakup??? ja miałem skutera i nie byłem z niego zadowolony on sie nie sprawdza w terenie jest mało zwrotny gramotny itd. sprzedałem dołożyłem kasy i kupiłem croosa 125cm moc ma wszystko fajnie ale spalanie przy katowaniu koło 10 l i też potrzebowałem wozidełka do szkoły do sklepu itd bo na 125 cm nie mam uprawnień i kupiłem rometa 3 biegowego z czeskim silnikiem i jestem w pełni z niego zadowolony bez awaryjna maszyna za 300zł kupisz już dobry egzeplarz

ferdek z workiem zboża nie ma szans po ściernisku co dopiero po uprawionym a ten mechanizm to bez stopniowa skrzynia biegów uzależniona od obrotów silnika

#10 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:58

Skuter vs motorower Ferdek do takich rzeczy najlepszy będzie maluszek, nie ma lepszej bryki do takich podjazdów. Na motor dużo nie zapakujesz, nawet głupie kółko od zgrabiarki nie ma jak umocować bo obie ręce zajęte kierowaniem. A jak będziesz miał światła, ubezpieczenie i będziesz przepisowo jeździł to policja szybko się nie przyczepi :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:01

Skuter vs motorower

Ja mam skuter Suzuki katana i wszędzie nim w jadę. Opony ma spore 13 i leci 80 km/h i

ja równiez posiadam suzuki katane i on napewno sobie poradzi w takich warunkach

#12 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:02

Skuter vs motorower Ja mam Aprilke Sr50 wiele razy nią dojezdżam na pole jeżdżę nią do szkoły mam ja już 3 lata nabiłem nią 11tys km żadnej awari w tym roku wymieniałem uszczelniacze na przednich amortyzatorach i pasek napędowy oczywiście na sportowy v-max 90km/h.
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#13 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:04

Skuter vs motorower według mnie kupno skutera z przeznaczeniem na użytkowanie w terenie na dłuzszą mete sie nie sprawdzi, początkowo moze i bedzie dobrze szedł ale nie jest on przystosowany do takich warunków, lepiej kup sobie jakiegoś crossa albo quada jesli naprawde bedziesz uzytkował go w trudniejszych warunkach, skuter to na drogi i tez te lepsze :mellow:

#14 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:07

Skuter vs motorower Ja także doradzam crossa, zawsze możesz dorobić sobie przyczepkę z która możesz legalnie poruszać po drogach publicznych (długość zestawu nie może przekraczać chyba 4 m jak się nie mylę)
Wieczny kawaler ;)

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:18

Skuter vs motorower Dzięki za rady, wiem że cross będzie najlepszy ale ja chce na to przeznaczyć max 2-3 tyś zł, już nie chodzi o to żeby codziennie na pole worki wozić, raczej chodziło mi o wyjątkowe sytuacje, ale jak kiedyś kiedyś miałem komarka to się jeździło we 2 z brejdakiem i jeszcze na rame bo to był kadet, jak trzeba było to worek ziemniaków czy zboża się wstawiało i jechało, czy z wuzkiem po łąkach błotach itd, a założyłem temat bo jak pisałem to że w skuterze można wstawić między nogi worek czegoś to fajna sprawa i jeszcze bagażnik założyć i teraz taka moda na te skuterki, ale martwi mnie automatyczna skrzynia biegów czy da się tym jechać po terenie czy silnik nie będzie się dusił czy stawał, jest taki romet ogar 900 w promocji za 2,4 tyś lub jakiś skuter romet czy spidway, albo jakiś używany skuter, :mellow:

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:25

Skuter vs motorower Szczerze mówiąc to jeździłem skuterami, chińskimi motorowerami(Romet stosuje chińskie silniki) i nic specjalnego. Kiedyś miałem Rometa Charta, objechałby nim większość chińczyków i skuterów. Jak chcesz jeździć w terenie to tylko sprzęt z tradycyjną skrzynią biegów.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:29

Skuter vs motorower wiem że romet chińskie podzespoły ma ale od podstaw skłądają to w polsce i jakoś to chodzi, a co do skuterków to tam jest na sztywno tak jakby jeden bieg tak?

#18 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:48

Skuter vs motorower

Ja mam skuter, co prawda chiński ale na pole moge pojechać i jak trzeba to przewiozę coś cięższego pod nogami np Folię do bel

Właśnie -przewieziesz :D

W pole nie ma tam jak cos z biegami :mellow:

Kuzyn ma takiego:
http://www.agrofoto....mage134109.html

Tez ładnie mu to chodzi, tylko zablokowany jest... :lol:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:53

Skuter vs motorower W skuterze masz bezstopniową przekładnie pasową(wariator). O ile przy zwykłej skrzyni sam wybierasz bieg, to w automacie nie masz takiej możliwości, jazda skuterem polega tylko na wciśnięciu gazu na max, czego nie lubię.
Nowe Romety może się jakoś kulają, ale sam bym tego nie kupił. Wolałbym Simsona albo Charta za dużo mniejsze pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 15:52