Zaloguj się, aby obserwować  
coffey23

Bizon Z056-koło od młocarni obciera o uchwyt od regulacji obrotów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
coffey23    21

Witam wszystkich , w zeszłym sezonie stawała nam często młocarnia zmieniliśmy talerze od odrzutnika słomy jak i od młocarni i zaczeły sie problemy bo jak się rozpędza młocarnie silnikiem jest wszystko ok ale jak zwalniam gaz i spadają obroty to koło od młocarni zaczyna obcierać o uchwyt od regulacji obrotów ,miał ktoś takie awarie ??? proszę o odpowiedzi :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie obcierało z powodu tego że pas był zjechany i żeby go naciągnąć odpowiednio to regulacji juz brakowało i zaczynało trzeć o ten uchwyt.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

u mnie pas nowy i oby dwa koło i teraz nie wiem czemu trze tylko jak daje mniej gazu i zwalnia młocarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A może masz nie wyważone cepy, tzn. cały bęben młócący od tego też mogą być takie efekty... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

cepy zmienialiśmy 2 lata temu i wszystko było dobrze nic się nie działo drgań żadnych nie czuć tylko to obcieranie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No to skoro twierdzisz że jest wszystko ok to zobacz jeszcze łożyska na bębnie... A te problemy zaczeły sięod chwili kiedy wymieniliście te tarcze na których się montuje cepy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może źle są ustawione napinacze. u mnie było podobnie polóźnilem ten na wale od bębna a naciągnołem ten od wału odrzutnika. przy miejszych obratach tez trze czy tylko przy maksymalnych jakie ustawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

dzisiaj ściągłem tuleje z osi bębna młóconcego i podłożyłem między łożysko a tuleje podkładke dość grubą i tym samym koło mi się odsuneło od uchwytu i nic nie obciera :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No to tak jak mówiłem wina była po stronie łożysk, a dokładniej tego, że cały bęben opadł i obcierał... a nie dało się np. bardziej opuścić klepiska??? Czy już wtedy nie wymłacał dokladnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

to nie bęben ocierał o klepisko tylko to duże koło gdzie sie zakłada klucz jak się młocarnia zapcha ocierało od środka o uchwyt od regulacji obrotów młocarni ,jak bym miał łożyska rozwalone to bym je zmienił i po sprawie ;

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro170225    1

Jakie masz obroty młocarni ? a poza tym sa dwie śruby regulujące obroty. pas na odrzutniku powinien wychodzic ponad koła ok 3 mm. sprezyna uciagu pasa młocarni powinien miec 98 mm . Na pewno nie uzyskujesz odpowiednich obrotów młocarni.

 

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Posta piszesz tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Zobacz czy nie poluzowała Ci się ta dźwignia od regulacji obrotów przy kole, bo na koniec poprzedniego sezonu też tak miałem, na dużych obrotach nie było słychać, że szoruje, a na małych obrotach to szorowało bardzo głośno i myśleliśmy, że to rozwaliło się łożysko oporowe. Jednak okazało się, że wewnętrzny talerz koła od młocarni zaczepiał o regulacje od obrotów... Dzisiaj skręciliśmy to koło od młocarni i w piątek będziemy testować czy dobrze działa jak poskładamy już wszystko do kupy... mechanik powiedział, że nie będzie szorowało...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj