MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafal180    4

dzisiaj sąsiad kosił tą "zielonke" o której pisałem w poprzednim poście. pole 1,5hektara kosił ok 3 godzin bo cały czas sie zapychał kombajn :) Nakosił 3 pełne zbiorniki NH 1520 :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wczoraj skończyłem żniwa, skoszone i zbelowane, na pszenżyto podorywka zrobiona 10 dni temu.

Do środy pozwożę bele i zrobię resztę podorywki :)

 

Kombajn zrobił 150 h a prasa około 70 h

Żniwa 2009 zaliczam do bardzo udanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

my skonczylismy żniwa wczoraj ... szkoda ze nie mam ani jednej fotki ani filmiku bo mi aparat Zginoł;/ zniwa udane , kombajn nie nie miał żadnej Usterki technicznej , plon psznicy to okolo 6 ton , słabo ale cóż poradzić.


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

żniwa 2009 zakończone

 

 

raport:

 

Jęczmień 4 t z ha (mogło być lepiej)

 

Zyto 4-5tont(zadowalająco)

 

Pszenżyto 5-7 t z ha.(zależnośc od gleby)

 

owies-mieszanki 5-6ton z ha (nie ma porównania z zeszłym rokiem)

 

pszenica 6.5-7 ton z ha (były lata lepsze)

 

łubin 3t, po spryskaniu

 

Gleba klasa 2 -6

 

Skoszone u siebie 62ha.

Na usługach 44ha

Sprasowane słomy 80ha

Ilość mtg kombajnów łącznie 118mtg

 

 

 

Sprzęt biorący udział w akcji:

Bizon Super Z056 i Deutz Fahr M36.40

Ursus 1634 + przyczepa 11 ton(sztywna)

ursus 912 + hl8011

ursus 360+ przyczepa wywrotka 60n

 

 

 

Ilość awarii podczas pracy:2 (deutz fahr awaria silnika)

(bizon zerwane pasy jezdne)

 

 

 

Zakupione paliwa na żniwa 8 tyś litrów jeszcze pozostało

 

Osoby pracujące w tej akcji:

Ja - operator kombajnu Bizon z056, i prasy z224

tata- kombajn DFm36.40

dziadek transport zboża ursusem 912 i 360

pracownik transport zboża ursusem1634

kuzyni(3) załadunek słomy, rozładunek zbożą

 

 

 

Te żniwa uważam za zakończone pomyślnie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
żniwa 2009 zakończone

 

 

raport:

 

Jęczmień 4 t z ha (mogło być lepiej)

 

Zyto 4-5tont(zadowalająco)

 

Pszenżyto 5-7 t z ha.(zależnośc od gleby)

 

owies-mieszanki 5-6ton z ha (nie ma porównania z zeszłym rokiem)

 

pszenica 6.5-7 ton z ha (były lata lepsze)

 

łubin 3t, po spryskaniu

 

Gleba klasa 2 -6

 

 

Skoszone u siebie 62ha.

Na usługach 44ha

Sprasowane słomy 80ha

Ilość mtg kombajnów łącznie 118mtg

 

 

 

Sprzęt biorący udział w akcji:

Bizon Super Z056 i Deutz Fahr M36.40

Ursus 1634 + przyczepa 11 ton(sztywna)

ursus 912 + hl8011

ursus 360+ przyczepa wywrotka 60n

 

 

 

Ilość awarii podczas pracy:2 (deutz fahr awaria silnika)

(bizon zerwane pasy jezdne)

 

 

 

Zakupione paliwa na żniwa 8 tyś litrów jeszcze pozostało

 

Osoby pracujące w tej akcji:

Ja - operator kombajnu Bizon z056, i prasy z224

tata- kombajn DFm36.40

dziadek transport zboża ursusem 912 i 360

pracownik transport zboża ursusem1634

kuzyni(3) załadunek słomy, rozładunek zbożą

 

 

 

Te żniwa uważam za zakończone pomyślnie

Ten łubin to na jakiej klasie sypał 3t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja żniwa zakończyłem wczoraj nawet nieźle poszło moja wieś chyba najszybciej się obrobiła ze żniwami w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

łubin rósł na 5 klasie odmiana Boros jest on słodki i bardzo wczesny, charakteryzuje się dużym wysiewem bo aż 270kg na ha siałem, wybrałem tą odmiane ponieważ stręki nie pękają :o


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

To łubin biały, a żółty siałeś kiedyś? Jakie nawożenie stosujesz w uprawie łubinu? Powiedz na VI klasie urośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

ja może we wtorek lub srode zaczne kosić mieszankę owies+jeczmień+peluszka ok 9 ha, pozniej zostanie jeszcze gryka i dożynki


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

a powiedzcie jak sypało u was żyto, ponieważ mój kolega mówił mi że miał 12 zbiorników od bizona z 3,8 ha co daje ponad 3 zbiorniki z ha i to wydaje mi się dużą pszesadą, o ile w tamtym roku taki wynik był osiągalny a nawet wielu nie dziwił to w tym roku jest albo ewenementem na skalę województwa albo bujną wyobraźnią, klasa ziemi to chyba 5 i 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

raczej nie bujna wyobraznia z tym zytem u mnie w okolicy zyta nie były złe . mi sypało z 1.5 ha miałem kolo 7-7.5 tony czyli jestem zadowolony bo ziemia poł na pól 5 i 6 klasa. kolega mial hybryde na 5 klasie i mowił ze dało koło 5.5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja mam takie pytanie do kolegów -jak wam sypało w porównaniu z ubiegłym rokiem bo GUS z Sawickim wyliczyli że wydajność i ogólna ilość ziarna yo jest 1.5% WYŻSZA niż wtamtym roku.Noi jest pytanie cZy to prawda bo ja miałem wtamtym roku 8-9 ton awtym 5-6 na 100ha i moi koledzy na areałach 200-700ha wcale nielepiej.To ja sie pytam , czy jak mi zbrakło po 3t z ha to kto nakosił po 11t aby średnuia była 1.5%wyższa od ubiegłorocznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

dziś mi sięjeszcze trafił klient na 4 ha łubinu to pojechałem w 2 kombajny i 1.40h i było po robocie, jeszcze jutro mam jechać 1ha skosić


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82
ja mam takie pytanie do kolegów -jak wam sypało w porównaniu z ubiegłym rokiem bo GUS z Sawickim wyliczyli że wydajność i ogólna ilość ziarna yo jest 1.5% WYŻSZA niż wtamtym roku.Noi jest pytanie cZy to prawda bo ja miałem wtamtym roku 8-9 ton awtym 5-6 na 100ha i moi koledzy na areałach 200-700ha wcale nielepiej.To ja sie pytam , czy jak mi zbrakło po 3t z ha to kto nakosił po 11t aby średnuia była 1.5%wyższa od ubiegłorocznej?

U mnie również zbiory słabsze o 2-3 tony w przypadku jęczmienia i pszenicy gdzie w tamtym roku to jęczmień grubo ponad 7t/ha a pszenica średnio 8-9 (na jednym polu nawet był rekordowy u mnie plon ponad 10t/ha).

 

Wszystko przez to ze tamten rok był zdecydowanie lepszy chodzi mi o pogodę które w głównej mierze kształtuje plon i jakość tego plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no i koniec żniw wczoraj ostatni ha łubinu trafił pod kose, a dziświeczorm bizon, df i ursus 912 trafią na allegro hhehe;)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W ubiegłą środę zakończyłem żniwa - plony raczej kiepskie, ale takie, jak zakładałem: gorczyca 0,9 t/ha (duże straty podczas zbioru), proso 0,6 t/ha (zdąrzyłem się już przywyczaić - 2 t/ha mieliśmy ostatnio 5 lat temu :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj