MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

bartus16    10

ja wczoraj wykosiłem nad samym wieczorem 3 ha zyta jeszcze na dziś zostało 2 ha i koniec a plon to taki słaby :) bo z 3 ha ukosiłem troszkę więcej niż 5,5 t


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie juz mniej niz połowa została ale ozime sypia tragiczne ale na szczescie mam ich mało a wiecej jarych które sypia niezle nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U mnie wszystko skończone :)

Takie małe statystyki co do tegorocznych żniw.

 

Jęczmień ozimy - 28t

Jęczmień jary - 128t

Pszenżyto ozime - 280t

Żyto - 42t

Pszenżyto jare - 75t

Owies - 151t

 

Co daje nam 704t wszystkiego w tym sezonie czyli niecałe 4t z hektara ogólnie. Pobiliśmy nasz rekord który w tamtym roku wyniósł +/- 540t.

Mamy jeszcze popisane w jaki dzień kosiliśmy, i ile ha ale tego już wam tu nie będę rozpisywał :)

 

Żeby nie było... wszystkie obliczenia co gdzie jak wykonane przez mojego ojca :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

A u nas troszkę po mżyło i wystarczyło żeby się nie dało młócić.Groch,peluszka, jęczmień w polu i czeka na pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My wczoraj zakończyliśmy żniwa. Teraz została tylko podorywka, deszczyk ładnie pada będzie się dobrze podorywało ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ja dzisiaj jeszcze tylko jade skosic ostatni kawałek owsa(1ha) i koniec żniw :)


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja skończyłem wczoraj ( zboze ale słoma jeszcze została ) i dobrze bo dzis pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecewo    0

skończyłem tę nierówną walkę w niedziele jeszcze nigdy tyle godzin nie kosiłem te swoje 30 ha . Plony rewelka jęczmień jary 4,8

pszenżyto ozime 6,3

owies nie warzyłem ale ukosiłem 3 przyczepy 6 t i 3 4,5t z 4 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

u mnie dzisiaj tez popadało,może w tym tygodniu sie wjedzie jeszcze ale zobaczymy jak pogoda dopisze. :) Jeszcze sporo zboża stoi na polach :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No Mi jeszcze zostało tylko 28 hektarów pszenicy i 6 jęczmienia Ale pada i troche kijowo;/ A pszenica słabo sypie ;/ 58 hektarów pszenicy której skośiliśmy mamy około 220 ton ;/ masakra Co daje niecałe 4 tony z hektara. Jeszcze ta cena ;/ Z tego co widze dużo gospodarst w plajte pójdzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

uwas już koniec żniw, umnie jedni dopieru zaczynają ale jak to półnoć polski:) mi zostało tylko 4ha, ale na usługi mam już liste założoną do skoszenia około 60 ha ale w czwartek będe miał już złożone df i rusze na dwa kombajny :)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Na lubelszczyźnie końcówka żniw, późnym po południu zaczął padać deszczyk, ja zakończyłem, plony dobre i złe, pszenica na poziomie 8 t/ha, rzepak ok 4t/ha, jęczmień to poprostu porażka, jeżeli średnia wyjdzie 5 t/ha będzie dobrze, a zapowiadał się super, koledzy piszcie jak plony u was, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie już tylko 1,5 ha słomy do zwiezienia i zaczynamy uprawę po żniwną


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Pewnie mokra bo ciężka :) :) Dzisiaj już ostatki pszenicy i pszenżyta wykoszone.Teraz tylko trzeba zebrać słome i opryskać...


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Kolejny bajkopisarz co mu 8 ton pszenica sypneła :)

Akurat @jerzy to jestem w stanie uwierzyć. Po tym co pisze na forum bajek nie opowiada.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

U mnie też pszenica przekroczyła 8t/ha Hartric sypnoł 8,4t/ha ważone gęstość 83, gluten 33, Lop 340, białko 15,3. Natomiast Turkis ok 7t/ha parametry słabsze gęstość 79, białko tylko 13,5, gluten 31, Lop 380. Ludwig ok. 7,5t/ha gęstość 81, białko 14,6, gluten 32, Lop 320. Więc nie ma się czemu dziwić i naśmiewać mimo mniejszego rozkrzewienia na wiosne póżniej ziarno nadrobiło wypełnieniem i parametrami jest naprawdę ciężka. Zawsze ładowałem na Tira 21 łyżek ładowarką teleskopową i wychodził tonaż ok 25t w tym roku muszę sypać prawie 1,5 łyżki mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel88    7

u mnie wczoraj zakończyły się żniwa, tylko trochę słomy zostało

owies na piachu 5-6 kl. kawałek ok 1,5 ha dał 5 pełnych zbiorników Bizona Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

żniwa zakończone plony jęczmienia jarego słabe ok.4t/h, pszenica ozima jak na moich glebach IVaib ok .7t /ha jestem zadowolony,rzepak 3,7 tony.Rzepak sprzedany ,natomiast zboża nie sprzedaję ,czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj