Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zniwa 2009

721 odpowiedzi na ten temat

#421 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 20:59

Zniwa 2009 Ja się szykuje na sobotę jeśli pogoda będzie dobra :D najpierw mam zamiar kosić jęczmień. a kombajn już prawie gotowy tylko wymienić przednie koło zapinać heder i można ruszać...
"John Deere bez kompromisów" :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zniwa 2009 Dzisiaj, 02:19
  •  

#422 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 21:17

Zniwa 2009 Ja dziś z 1,08ha rzepaku miałem 4,2t więc chyba nie tak źle jak na ten rok. Sprzedałem po 920zł/t.
Panowie nie czarujmy się ale rolnictwo w Polsce upada. Mało młodych zostaje poza tym na gospodarstwie.
Unia Europejska nas niszczy wymogami. Mój tata był w Holandi na wyprawie integracyjnej z ODR-u to mówił, że tam krowy stoją po kolana w gównach a u nas...?? Błysk. Taka jest Unia. Nasze tanie ich drogie. Miejmy nadzieje że się jakoś podniesiemy z tego kryzysu... Zobaczcie tylko unijne kredyty dla młodych rolników. Najpierw dają, a później się czepiają - wniosek: mogli nie dawać. I właśnie tak chcą nas zniszczyć. Ja też chodzę do technikum informatycznego bo rodzice powiedzieli żebym nie rył w ziemi tak jak oni ryją. A zamiłowanie i chęci mam. Pojęcie o rolnictwie też. Do szkoły chciałem iść na technika rolnika-mechanika. Ale papier zdąże sobie wyrobić... Zawód w ręku będę miał. Rodzice mówią mi że w rolnictwie zawsez zdąrzę zostać więc lepiej niech mam inny zawód który zabezpieczy moją przyszłość. Dopłaty Unijne były też dobre do czasu. Teraz też już się rolników czepiają. NIE DAJMY SIĘ UNI!!!

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#423 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 22:24

Zniwa 2009 dziś wymłuciłem 4 ha jeczmienia jarego i jest suchutki ,plonował przyzwoicie 6,5t/ha :D a jeczmien ozimy dał nieco ponad 7t/ha

#424 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 22:39

Zniwa 2009

Ja dziś z 1,08ha rzepaku miałem 4,2t więc chyba nie tak źle jak na ten rok. Sprzedałem po 920zł/t.
Panowie nie czarujmy się ale rolnictwo w Polsce upada. Mało młodych zostaje poza tym na gospodarstwie.
Unia Europejska nas niszczy wymogami. Mój tata był w Holandi na wyprawie integracyjnej z ODR-u to mówił, że tam krowy stoją po kolana w gównach a u nas...?? Błysk. Taka jest Unia. Nasze tanie ich drogie. Miejmy nadzieje że się jakoś podniesiemy z tego kryzysu... Zobaczcie tylko unijne kredyty dla młodych rolników. Najpierw dają, a później się czepiają - wniosek: mogli nie dawać. I właśnie tak chcą nas zniszczyć. Ja też chodzę do technikum informatycznego bo rodzice powiedzieli żebym nie rył w ziemi tak jak oni ryją. A zamiłowanie i chęci mam. Pojęcie o rolnictwie też. Do szkoły chciałem iść na technika rolnika-mechanika. Ale papier zdąże sobie wyrobić... Zawód w ręku będę miał. Rodzice mówią mi że w rolnictwie zawsez zdąrzę zostać więc lepiej niech mam inny zawód który zabezpieczy moją przyszłość. Dopłaty Unijne były też dobre do czasu. Teraz też już się rolników czepiają. NIE DAJMY SIĘ UNI!!!

To ze mało młodych zostaje na wsi to lepiej bo Ci co zostaja maja jakies plany i chca pracowac no i beda miec wiecej ziemi bo na 10ha to sie nie opłaca pracowac tylko duze gospodarstwa przetrwaja ale to dobrze moim zdaniem (duze oczywiscie bez przesady) Wymogi trzeba spełniac i tyle wtedy problemów nie bedziesz miał.
Zeby teraz pracowac w rolnictwie to trzeba to kochac przede wszystkim i miec ambitne plany na przyszłosc kto sie nie rozwija ten sie cofa i wierzyc ze za pare lat bedzie lepiej bo bedzie napewno :D

A co do zniw to ja chciałbym w srode lub czwartek zaczac ale to od pogody zalezy a nie ode mnie :)

#425 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 22:42

Zniwa 2009 U nas w okolicy poza jęczmieniami to wszystko jeszcze stoi. Może pod koniec tygodnia skosimy pszenżyto a wiesz @bizonbs że z tą twoją szkołą to jest dokładnie tak samo jak u mnie? Też chcę zostać na gospodarstwie ale najpierw złożyłem papiery na mechanika a teraz idę na informatyka bo mnie rodzice przekonali a zawód konkretny już będzie. Potem tylko studia rolnicze 2 letnie.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#426 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 07:03

Zniwa 2009 wczoraj skosiłem 8ha żyta średni plon troche powyżej 6 ton więc na tej ziemi jest dobrze, a dziś musz spresować te 8ha i coś zaczą pszenżyta bo do skoszenia jeszcze ponad 40ha
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#427 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 28 lipiec 2009 - 09:43

Zniwa 2009 Ja zamierzam cos pod koniec tygodnia chapnac...zobaczymy jak bedzie pogoda,ale mam nadzeje ze zetne pszenzyto i troche zyta,a pszenica jeszcze niedojrzala do konca :D

#428 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 lipiec 2009 - 13:17

Zniwa 2009 My dziś wyjechalismy juz klijenci czekaja tak ok 4 pojedziemy jak narazie to czekamy bo przepalalismy w zimie i było dobrze a teraz zapililismy i wąz co idzie od filtra do chlodnicy szczelil i trzeba nowy hehe bracia pojechali..... a pozniej jak sie uda to kosimy pszenice na uslugach oczywiscie

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#429 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 15:04

Zniwa 2009 U mnie w okolicy dopiero rzepaki z pnia idą i jęczmień ozimy. Jeden koleś tylko od nas się napalił i żyto kosił. Ale reszta stoi :D Na dodatek właśnie zaczęło padać, więc można narazie pomarzyć o koszeniu :/

#430 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2009 - 16:21

Zniwa 2009 Dziś kosiliśmy żyto, niestety grad je zbił i plon to tylko 3 tony z 2ha >link< Jeżeli będzie tak z pogodą to ciężko z zbiorami :D

Ludzie zaczęli w okolicy rzepaki z pnia i żyta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 28 lipiec 2009 - 16:29

Zniwa 2009 Ja dzis wyjechalem w przenżyto i jeszcze miekkie ziarno sie trafia, a tam gdzie sie połozyło to nawet calkiem zielone a w dodatku to znowu pada wieć zniwa to jeszcze ponad tydzien przy dobrej pogodzie.

#432 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 28 lipiec 2009 - 18:15

Zniwa 2009 dzisiaj skosiłem morge zyta pól na pół z odmłódkami potem oczywiscie przypadało i nie wiadomo czy jutro bedzie młocka. :D

#433 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 28 lipiec 2009 - 19:00

Zniwa 2009 Niedaleko mnie młucili dzisiaj pszenżyto, mówili że polon słabszy niż rok temu
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#434 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 19:23

Zniwa 2009 skosiłem 5ha pszenżyta średnia 7ton z ha, a plon jest niższy niż w zeszłym roku ponieważ zboże mocno zaatakował grzyb i kto nie pryskał to ma cieńkie i niekształtne ziarko, jutro zobacz kolejne pszenżyto ale tam gdzie pryskałem
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#435 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:50

Zniwa 2009 Wy już kosicie pszenżyta :D :) . U Nas dzisiaj spadło 15 mm deszczu, gdyby nie to spróbowaliśmy by młócić jęczmień jary chociaż wątpię by nadawał się do młócenia. Praktycznie codziennie pada, czasem jest to chwilowa mżawka a czasem popada jak dzisiaj. W mojej okolicy rozkręcają się żniwa rzepakowe, ale każdemu co wjedzie uda się pomłócić około 2-3 godziny i już pada :) :) :) .
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#436 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:56

Zniwa 2009 U mnie dzis wilgotnosc pszenzyta i zyta była 10-11% po badaniu sasiada wiec juz do koszenia idealne. Jutro bede chciał cos kosic jak kombajn złapie bo z tym róznie moze byc :D

Ale ziarno w pszenzycie marne bedzie :)

#437 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:04

Zniwa 2009 my dzisiaj od 16 skosiliśmy 2ha było 5,5 tony żyta suchutkie jak pieprz jutro przenżyto idzie pod kose oby tylko pogoda dopisywała dwa tygodnie pogody i po żniwach

#438 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:09

Zniwa 2009 Mój sąsiad złapał dziś do południa 2 ha rzepaku i zebrał z niego 5t! wkurzył się i powiedział że już w życiu nie zasieje rzepaku. wyśmiałem go :D :) :) :)

#439 Share tutifruti

tutifruti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:23

Zniwa 2009 hehe znam paru co podobnie mówili, ale mimo wszystko, po czasie wracają do siewu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 23:40

Zniwa 2009 Ja dzisiaj zacząłemsezon żniwny od 14-tej, najpierw usługi a wieczorem swoje żyto (wilgotniść 7%) 3,2t z 80 arów, nie jest zle.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60