MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian1992    102

Ja zaczynam żniwa dopiero w następnym tygodniu, u mnie już cała wieś żniwuje dzisiaj widziałem na polach z 20 kombajnów kilka z nich mam w swojej galeri :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś w okolicy było słychać 3 bizony z czego 1 młócił blisko mnie. Z tego co obserwowałem to plon był słaby i kombajn miejscami zapychał się zielskiem.

 

Najlepszy mój kuzyn, dziś wrócił z wakacji i od Władysławowa naliczył 68 kombajnów w tym: Bizonów 49(47 Z056, 2 Rekordy) a reszta to Claasy, Caty, New Hollandy, Johny Deere i Case. Nie ma co, ma chłopak chęci żeby tyle liczyć... Podawał mi nawet ile poszczególnych kombajnów widział ale tego spamiętać już rady nie dałem :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

No jest porządeczek. Pszenżyto i pszenica zimowa skoszone. Jeszcze tylko jęczmień. ;]


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

dziś skosiłem 6ha pszenżyta, no i poważna awaria zatarty silnik, a częsci za około 2 tygodnie (wał i inne) ;/ a do koszenia jeszcze około 40ha ;/ ,a propo jest ktoś z was użytkownikiem deutz fahra, a najlepiej jakiegoś z seri m36, a dokładnie m36.40 hydrostatic (jeśli tak to piszczie na pw)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzisiaj pękło 6ha pszenicy ozimej 2 jarej i jutro żytko zaczynam 7ha i zostanie mieszanka 2,5 i fajrant.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

My zamierzamy kosić około środy jęczmień ozimy i pszenżyto. Wczoraj u nas wyjechało kilka kombajnów, dzisiaj może się coś bardziej ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja ostatnio zaczolem jeczmien jary, jakosc nieciekawa :( Moze jutro zaczniemy ciac pszenice ozima :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Dzisiaj pod kosę poszło 12ha żyta. Jeszcze 36 przenżyta i 30 owsa i koniec :(


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

mi zostało jeszcze +/- 50 ha pszenicy Może zdąrze do konca zniw Jak narazie to słabo sypie pszenica w granicach 4,5-5 ton I co przechowujecie zborze bo ja wszystko do magazynów wale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wczoraj większość wykosiłem, tylko dziś deszcz pada i zbiór słomy jest opóźniony. Powiem wam ze ziarnko nie jest zbyt suche a plon katastrofalny. 50% mniej niż rok temu :(


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Mi zostały tylko jare , sasiad wczoraj skosił mieszanke plon nawet nie był słaby :(

U mnie to dopiero sie zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

10ha zboża skoszone prawie wszystko sprasowane (ok 25ha słomy) tylko teraz zwozić ale mi się nie chce dzisiaj i jutro pozwożę :(

Nie powiem bo pszenżyto i pszenica ładnie sypały w tym roku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wczoraj wykosiłem żyto plon może i dobry odmiana mieszańcowa Fugato 8t/ha a Słowiańskie 6t, tylko ze zbytem problem. A dzisiaj w nocy dowaliło wody że przez tydzień w pole nie wejdziemy, a 2,5ha mieszanki stoi do koszenia.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja zaczołem żniwa w sobote hektar wykosiłem :) A dzisiaj po południu poszło 7,5 ha :) Ale słabo sypie w tym roku wszystko :) Ja oczywiście że przechowuje :(


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj