Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zniwa 2009

721 odpowiedzi na ten temat

#401 Share bandi61

bandi61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna, Rolnictwo, Samochody Ciężarowe...

Napisany 26 lipiec 2009 - 12:01

Zniwa 2009 U mnie w okolicy wszystko stoi na polu, jęczmienia ozimego nawet nikt nie ruszył tak samo jest z rzepakami. Codziennie pada i jest tak mokro ze raczej kombajny szybko nie wjadą w pole. :) :) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zniwa 2009 Dzisiaj, 21:10
  •  

#402 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 lipiec 2009 - 12:19

Zniwa 2009 u mnie w czwartek pierwszy napalency kosili żyto a tak to jeszcze u mnie nie było chętnych, u mnei też pada już drugi dzien no ale co zrobisz jakby tak nie padało w tygodniu to może w środe ruszymy

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#403 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 26 lipiec 2009 - 12:28

Zniwa 2009 Pada prognozy takie sobie zborze nasiąkło i mięciutkie sie zrobiło - 4 dni upałów nic wiecej nie chce :D

#404 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 lipiec 2009 - 12:44

Zniwa 2009 Tylko że z tym może być problem... :D
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#405 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:38

Zniwa 2009 Normalnie zniwa 3D-deszcz deszcz deszcz :D
U nas to samo codziennie pada. Rzepaki juz zaczynaja oblatywac. Jak nie bedzie padac to jutro wjezdzamy. Lepiej sprzedac wilgotniejszy niz ma mi go wytrzepac i nic nie bedzie.

#406 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:52

Zniwa 2009 U mnie jak nie popada to jutro się pakuje w rzepak. troche może późno ale tnę z pnia a nie po pokosówce. pszenica musi jeszcze postać. jęczmień jary mam już w miare ale może za tydzień

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#407 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:44

Zniwa 2009 Boze!!
Mnie dobija ta pogoda jak dzien susza tzn przyswieci słońce ze wyschnie to w nocy deszcz;/
Kurde;/
Chyba trzeba bedzie pilnowac jak Pszenica bedzie miała nie wiecej niz 15%wilgotnosci to sie bedzie kosić;D

#408 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 14:56

Zniwa 2009 U mnie jest tak jeden dzien slonce drugi deszcz i tak juz przez 2 tygodnie :D a na polu tak mokro ze ........

#409 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 16:04

Zniwa 2009 czesc.u nas rozpadało sie dopiero wczoraj i dzis lez polewa. narazie było dobrze. jeczmien zimowy zebrany-korpiele juz na nim rosna:-) skoszone tez troche pszenicy i pszenzyta. ale wczoraj dolało ładnie wiec predko koszenia niebedzie-chyba ze u ludzi-bo oni nie patrza czy suche tylko kosic. a sobie nie bede kosiła mokrego.

#410 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 16:48

Zniwa 2009 u nas dopiero rzepak schodzi, dzień w dzień pada, jak zdąży owiać to kombajn wchodzi w rzepak i kosi, wszystko idzie przez suszarnie, aż tęskno chwilami za bizonami (łatwiej je się z błota wyciągało), pola są tak rozmięknięte że co chwila NH siada i zostają niedokoszone kawałki, strach pomyśleć jak będzie ze zbożami bo im 2 h słońca nie wystarczy na owianie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:19

Zniwa 2009 U nas żyto nadaje się już do koszenia ale niestety pogoda nie pozwala na to padało ostatnie 2 dni pozostaje czekać
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#412 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:35

Zniwa 2009 u nas myślę że przy sprzyjającej pogodzie pod koniec tygodnia tniemy żyto i pszenżyto
MTZ 80
URSUS C-330

#413 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 26 lipiec 2009 - 19:21

Zniwa 2009 A my wczoraj skosiliśmy żyto, pszenżyto i pszenicę i został tylko owies i mieszanka ale to jeszcze kilka dni musi postać :) nawet nieźle sypało tydzień pogody i będzie po żniwach :D
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#414 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 20:08

Zniwa 2009 troche zboze z tematu....jak was z kupnem zboza(chodzi o niekontraktowane) bo u mnie nie skupuja....mysle ze nie bedzie to jakas dramatyczna zmiana tematu wkoncu dotyczy zniw :D

#415 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 26 lipiec 2009 - 20:15

Zniwa 2009 A u nas w okolicy to dopiero na dobre zaczynaja kosic rzepak, a o zbozach narazie nikt nie mysli. Moze w sobote u sasiada na slabszej ziemi sie ruszy, bo na lepszym zbożu to pewnie za jakies półtora tygodnia. :D

#416 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 22:27

Zniwa 2009 U nas zboże płaci kiepsko. Rzepak po 950zł. Doszły mnie słuchy, że nie chcą naszego rzepaku bo jest w nim zaraza(grzyb - po prostu była za wilgotna pora). Rzepak w sezonie ma spaść do 800zł. Pszenica po 47+VAT. Gadałem ze znajomym standaryzatorem i powiedział mi że rzepak i inne zboża idą do nas masowo z Ukrainy. Wschód zasypuje nas towarem, a za 3-4 lata nie będzie się nam opłacać nic siać zbóż bo nas obcokrajowcy zasypią. Mi i tak to lata bo ja mam tyle co do siebie na pasze. I tak nie sprzedaje.
Więc nasze klęski typu powódź i grad nie mają jednak wpływu na ceny zbóż.
Moje zdanie jest inne: Teraz jesteśmy zasypani ale lepiej nie sprzedawać i czekać na cene. Niech tylko się wiosna zacznie to i cena na nasze będzie.

#417 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 07:12

Zniwa 2009 ja dziś wyjeżdzam w żyto tak o 11 :D, zobaczymy jaki będzie plon i wilgotność, a pszenżyto to jutro :) i przy dobrej pogodzie w przyszłym tygodniu ozime skończymy
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#418 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 09:49

Zniwa 2009 do mnie na 14-stą do rzepaku jedzie rekord ;]

#419 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 10:50

Zniwa 2009

U nas zboże płaci kiepsko. Rzepak po 950zł. Doszły mnie słuchy, że nie chcą naszego rzepaku bo jest w nim zaraza(grzyb - po prostu była za wilgotna pora). Rzepak w sezonie ma spaść do 800zł. Pszenica po 47+VAT. Gadałem ze znajomym standaryzatorem i powiedział mi że rzepak i inne zboża idą do nas masowo z Ukrainy. Wschód zasypuje nas towarem, a za 3-4 lata nie będzie się nam opłacać nic siać zbóż bo nas obcokrajowcy zasypią. Mi i tak to lata bo ja mam tyle co do siebie na pasze. I tak nie sprzedaje.
Więc nasze klęski typu powódź i grad nie mają jednak wpływu na ceny zbóż.
Moje zdanie jest inne: Teraz jesteśmy zasypani ale lepiej nie sprzedawać i czekać na cene. Niech tylko się wiosna zacznie to i cena na nasze będzie.

Ciekawa teoria tylko ze jakos mi sie nie widzi ze inne zboza oprócz rzepaku ida do nas z Ukrainy bo raczej tam tez zniw jeszcze na dobre nie zaczeli wiec nie ma co isc do nas a po drugie jakosc tamtejszego ziarna to jest tez rzecz bardzo niewiadoma.
A co bedzie za 3-4 lata to jest wrózenie z fusów bo wiele rzeczy sie przez ten czas moze znienic i nikt nie wie w jakim kierunku. Ja mysle ze nawet w odwrotnym niz mówisz bo zapotrzebowanie rosnie a plony beda raczej na całym swiecie malec z roku na rok wiadomo ze czasem moze sie zdarzyc inaczej ale niezawsze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 11:29

Zniwa 2009 Zgadzam sie z pablo21 a poza tym slyszalem ze na ukrainie pada gospodarka.....