MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

bandi61    0

Mój ojciec był dzisiaj na oględzinach i stwierdził że koło soboty jęczmień będzie do koszenia a mam do skoszenia ponad 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

czemu na wariata ja skosiłem w sobote i suchy jak tabaka jest. nawet dobrze bo w niedziele padalo i jutro tez ma ponoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie dziś znajomy skosił pokosówką jęczmień zimowy. Nie spotkałem się z cieciem jęczmienia na pokosy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie sąsiad kosił jęczmień zimowy to na jednym kawałku dał rade a na drugim za mokro i kombajn się topił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Nie spotkałem się z cieciem jęczmienia na pokosy.

Facet dużo żyta w jęczmieniu miał, dawniej tak robili teraz jest Randap :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
to zbior dwuetapowy. kosi sie na pokos po to aby szybciej ziarno dojrzalo.

 

Tyle to ja wiem :D

Ale jęczmień na pokos?? Rzepak bez pryskania tną na raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Może za miesiąc się zacznie... Kiepsko to na razie wygląda.

 

Nawet sianokosów jeszcze nie zacząłem, wczoraj padało, dziś co prawda nie, ale pewnie zaraz będzie, bo już chmur 'naciągnęło'...

 

Znowu żniwa będą razem z sianokosami...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Ja zaczne dopiero za jakieś 3 tygodnie, tak jak co roku, na początku sierpnia. Woj podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie to pewnie też tak za 3 tygodnie


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

U mnie pierwszy kombajn wyjechał 03.07.09 (piątek) a ja na usługi wczoraj wiec u mnie zniwa jęczmienne juz sie zaczely. Rzepak za jakies poltora lub dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie za dwa tygodnie to moze juz zyto na piachach do koszenia bedzie. Ale nie u mnie bo ja pachów nie mam a reszta ludzi bedzie jak zwykle nie wiem po co czekała z koszeniem i tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja moze w sobote jak sie wyrobie to zaczne kosić jęczmień zimowy. Na reszte trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no i dziś poległo ostatnie 7 ha z 12 jęczmienia , plon bardzo zadowalający bo średnia wyniosła ponad 6ton z hektara, teraz pozostało już tylko 40ha pszenżyta i 8 jęczmienia letniego :D a jutro zaczynam to presować i rolować


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek12    18

A u nas już od soboty koszą. Aż miło patrzeć i robić zdjęcia.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Szukam żony z polem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Dziś przejeżdżałam przez Wielkopolske i sporo już było ściernisk. Jedno było już nawet stalerzowane.

Za Komornikami Claas tudzież Fortschritt dziabał jęczmień. Ale panowie się spieszyli, bo ogromna burzowa chmura nadciągała. Później dobrze z niej lunęło :D


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Wczoraj pod Czyżewem od strony Nura/Ciechanowca/Małkini Z-056super tankował pod sklepem :D a 914 orała już stależowane rżysko :D Uwijają się za Bugiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

U mnie sąsiad miałe jęczmień kosi w tym tygodniu ale popadało solidnie i nici z tego będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Miałem dzisiaj wyrznąć 2,5ha jeczmienia zimowego, ale od rana leje deszcz..

 

Bizonek juz w pełnej gotowości.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My już wymłóciliśmy około 4ha jęczmienia zimowego został jeszcze jeden ale mieliśmy małą awarię.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie nalalo i wszystko stooi...lalo dosc mocno przez cala noc i jeszcze troche nad ranem wiec watpie ze nawet jutro wjada w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no ja już mam jęczmień cały skoszony 12 ha heh, dziś nawet spresowałem 3 ha i 2ha zrolowałem, a potem zaczeło lać;/ ale było co robić:D jutro jade to zgruberować :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj