radekjohn1640

John Deere 1032

Polecane posty

Niedawno zakupiłem kombajn John Deere 1032 86rok. Prosilbym o podzielenie sie opiniami, informacjami i doświadczeniami na temat tego modelu i podobnych maszyn. a także o jego użytkowaniu i wskazówkach co do pracy obsługi i ustawień bo to mój pierwszy kombajn. z góry za wszystko dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombajn dobry tylko troche mały. Ile masz już mtg? U mnie (model 1042) przy 800mtg się wałek urwał od wilani ale to częściowo z naszej winy bo nowy pasek był trochę za mocno naciągnięty, oprócz tego siadła elektryczna pompka paliwowa (ok.1000mtg). Z poważniejszych awarii to tyle (jeszcze się chyba pasek ze 2 razy urwał jakiś). Jaki masz heder w swoim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kombajn dobry tylko troche mały. Ile masz już mtg? U mnie (model 1042) przy 800mtg się wałek urwał od wilani ale to częściowo z naszej winy bo nowy pasek był trochę za mocno naciągnięty, oprócz tego siadła elektryczna pompka paliwowa (ok.1000mtg). Z poważniejszych awarii to tyle (jeszcze się chyba pasek ze 2 razy urwał jakiś). Jaki masz heder w swoim?

heder ma 2,65m a motogodzin cos nieduzo i ogólnie w dobrym stanie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ile Cię kosztował ten 1032? Bo ciekawa maszynka z niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosztował 40 tys, 2 lata takiego szukałem

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Czyli cena podoba jak za Mojego 975. Zobaczę jak będzie teraz po remoncie ale generalnie wolał bym kupić coś takiego małego na nasze ha.

Masz jego zdjęcia? Wrzuć na AF chętnie pooglądam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

witam! użytkowników modeli serii 10.... ja mam akurat 42 i nie zapeszam ale chodzi dobrze 2 sezony można powiedzieć bez zarzutu poza pompka paliwa <elektryczna> tak nic się nie zepsuło ma 1500 mtg silnik daje sobie spokojnie rade pali mi jakieś 80-100 l na cały dzień zależy co sie kosi na 18 ha swojego i 7 sąsiada nic większego nie trzeba. mam zwykła kabinkę jest w miarę cicho widoczność dobra w dzień jak i w nocy. trochę krótka rurka wysypu ale daje rade.nie wie dlaczego ale zapychają się lekko wytrząsacze przy jęczmieniu i przęzycie na samym końcu co tu więcej pisać nie wiem jak mi się coś przypomni to doradzę i ewentualnie zapytam co bym chciał wiedzie a np czy macie 2 siłowniki przy hederze czy jeden???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

po prawej stronie siedzenia jest pokretlo i tym sie reguluje w 1042 z tego co wiem 1032 ma jakies zebatki co sie zmienia przelozenie i zmieniaja sie obroty jak cos ja mam ksiazke od tych modeli po szwedzku co prawda ale sa rysunki i cos z nich mozna odczytac :D

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
tu na forum znalazłem ustawienia sit i bębna do serii 1xxx, czy one bedą też do tego modelu czy są aby do tych większych????

To są tylko poglądowe,a na polu samemu musisz dokonać dokładnych i optymalnych ustawień sit,wiatru,prędkości bębna.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

Jak bede w domu to zeskanuje te obrazki i Ci podesle ale dopiero jutro bo nie ma mnie w domu jak cos to pisz na gg jest tabelka z obrotami jaka zebatka z jaka i jakie wytwarzaja sie obroty

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5
z góry dzięki

 

 

z góry dzięki

witam sorki ze ni podeslalem tych zdjec ale nie mam za bardzo czasu. mam pytanie czy wiecie na jakiej zasadzie dziala pompka zasilajaca nie ta elektryczna w jd 1042 ta co do silnika jest przykrecona i dlaczego w katalogu na zdjeciach jkej nie ma a tak napradwe jest pytam bo mam klopoty z paliwem tzn z oidpalaniem i jak chodzi to przerywa pozdrawiam. a i jeszcze jedno czy to jest silnik perkinsa czy jd????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

silnik to john deere. ona jest chyba do odpowietrzania, w ciągniku mam jd1640 identyczną i jak zmieniałem filter paliwa to sie zapowietrzył i pomachałem tą pompką i chodzi. prosiłbym o te zdjęcia jak znajdziesz chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

no wlasnie u mnie tez sa dwie ta przy zbiorniku elektryczna i ta przy silniku tzw wspomagajaca i jednoczesnie zasilajaca ale ja juz mam dosc tego pojechalem dzis do goscia co ma jd 965 i ma tylko ta przy silniku i nic wiecej ja mam jeszcze problem bo jakis idiot wywalil orginalny uchwyt filtra paliwa i wstawil zwyklye 2 np od 360 :D a u tego co ma 965 jest ladnie przewodami metalowtmi polaczone do pompy wtryskowej od filtra i tyle mam prosbe o podeslanie swoich zdjec z jd 1042 tegoi ukladu paliwowego i jak mozna przy okazji calego kombajnu :) teraz nie wiem czy zamawiac ta pompke co przy silniku jest czy nie bo jak pisalem na zdjeciach w instrukcji obslugi nie ma jej a w katalogu jest :) koszt pompki ok 150 zl nie orginal pozdrawiam podaj maila to podesle te zebatki i obroty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie była sama popka elektryczna, ale że się spaliła w zeszłym sezonie i na elektryczną (900zł) trzeba było czekać 3 dni to wzieliśmy mechaniczną czyli tą przy silniku (150zł). Mechaniczna chodzi bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj