Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Bobrami

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:48

Problem z Bobrami Dzwonimy do ABW-informujemy ich że o to tamto wystające ledwo nad wodą to kryjówka Talibów :mellow: i czekamy na efekty...
A tak poważnie to ja im taką strefę buforową utworzyłem-jeżeli siedzą tam spokojnie-nie reaguję-jeżeli zaś wychylają pyski to zaczynam się wkurzać i sięgam po argumenty siłowe-wojna totalna :lol:-łyżka podsiębierna i po kolei te ich tamy rozwalam-dwa,trzy dni i dają sobie na wstrzymanie i wycofują się na pozycje wyjściowe-żeby za pół roku spróbować na nowo :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Bobrami Dzisiaj, 03:01
  •  

#22 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:33

Problem z Bobrami A te Żeremia to są te nory?Dziś sprawdzałem stan wody na łące za którą jest tama wynosi ponad 20 cm.Pół łąki stoi w wodzie :mellow:
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#23 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 czerwiec 2009 - 21:54

Problem z Bobrami Jest jeden sposób na bobra ale nie w każdym przypadku da się go zastosować. Znam sytuację kiedy to pomogło i rodzina wyprowadziła się. Wyglądało to mniej więcej tak i daje się zastosować gdzie bóbr znacznie spiętrza wodę: Trzeba najpierw rozebrać tamę, potem na dnie rowu ułożyć rurę PE lub PCV o przekroju odpowiednim do ilości przepływającej wody. Rurę trzeba wypuścić w obie strony nawet na kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów i pozwolić odbudować tamę. Woda trochę się spiętrzy a potem ucieka przez rurę i jeśli oba końce rury są pod wodą to zwierz nie namierzy przecieku i jak głupi będzie uszczelniał tamę :mellow: . Brak odpowiedniego poziomu wody i odkryte wejscia do nor zrobią że rodzinka poszuka innego lokum. Najważniejsze to ułożenie rur, woda musi trochę się spiętrzyć. Może komuś ten pomysł się nada. Powodzenia w walce :lol:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:04

Problem z Bobrami

Jest jeden sposób na bobra ale nie w każdym przypadku da się go zastosować. Znam sytuację kiedy to pomogło i rodzina wyprowadziła się. Wyglądało to mniej więcej tak i daje się zastosować gdzie bóbr znacznie spiętrza wodę: Trzeba najpierw rozebrać tamę, potem na dnie rowu ułożyć rurę PE lub PCV o przekroju odpowiednim do ilości przepływającej wody. Rurę trzeba wypuścić w obie strony nawet na kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów i pozwolić odbudować tamę. Woda trochę się spiętrzy a potem ucieka przez rurę i jeśli oba końce rury są pod wodą to zwierz nie namierzy przecieku i jak głupi będzie uszczelniał tamę :mellow: . Brak odpowiedniego poziomu wody i odkryte wejscia do nor zrobią że rodzinka poszuka innego lokum. Najważniejsze to ułożenie rur, woda musi trochę się spiętrzyć. Może komuś ten pomysł się nada. Powodzenia w walce :lol:

Przeciąć to rurę w od początku do końca ?

#25 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:27

Problem z Bobrami Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, woda musi wpływać na jednym końcu a wypływać na drugim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 10:36

Problem z Bobrami

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, woda musi wpływać na jednym końcu a wypływać na drugim

Już zrozumiałem dzięki za pomoc.

#27 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 25 wrzesień 2010 - 20:32

Problem z Bobrami <_< nic nie zrobisz bobry są pod ochroną nic ci się nie należy,co innego gdyby były zwierzętami łownymi wtedy mógł byś starać o odszkodowanie od koła łowieckiego ,a myśliwi ich nie chcą bo nie wiedzą co dalej z nimi począć.W naszej okolicy po ostatniej powodzi wojewódzki konserwator przyrody wydał zgode na odstrzał 80 szt,ale nie łatwo jest bobra upolować.Za nic ma sobie wały przeciw powodziowe,drogi,nie mówiąc o polach.Indianie ameryki płn. łapali je w sidła żeby nie uszkodzić futra które w owych czasach miało swoją cene :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#28 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 08:22

Problem z Bobrami Za szkody powodowane przez bobry odszkodowania się należą i zgłasza się je do Powiatowego Wydziału Ochrony Środowiska. Największe pieniądze są za uschnięte drzewa, za uprawy trochę mniejsze ale biorąc kasę masz już im zapewnić spokojne życie <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share lukaso100

lukaso100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 18:28

Problem z Bobrami U mnie jak na polu były bobry to posłuchalismy rady kolegi ojca. Daliśmy tam gnojówki i bobry uciekły <_<

U mnie jak na polu były bobry to posłuchalismy rady kolegi ojca. Daliśmy tam gnojówki i bobry uciekły :D