Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Bobrami

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:57

Problem z Bobrami Mam problem z bobrami. Robią tamy przez które które obrywają się brzegi rowów i zabierają mi pole. Kopią nory pod polem które się zapadają przez które można przewrócić ciągnik.Jak macie jakieś pomysły to piszcie.
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Bobrami Dzisiaj, 21:36
  •  

#2 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 15 czerwiec 2009 - 18:08

Problem z Bobrami Na to chyba nic nie poradzisz, tak jest natura
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#3 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 15 czerwiec 2009 - 18:12

Problem z Bobrami burzyć!

ja jak sie zapadłem ciągnikiem którym stanąłem nad siecią tunelów bobrowych[ na torfie] przy rowie melioracyjnym to sobie poszły... nie wiem chyba im się nie chciało robić od nowa, a towarzystwa ludzi nie lubią... tame zburzyłem.

przeniosły się na ziemie niczyją i tam sobie kopią.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 czerwiec 2009 - 19:28

Problem z Bobrami nie polecam burzenia tam - za to grozi 2 lata odsiadki

są to zwierzęta dość płochliwe więc najlepiej zastosować jakieś srodki odstraszające - stukające puszki butelki stracha na wróble możan ustawić (i spryskać dezodorantem ) po jakmś czasie powinny odpuscic
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 19:54

Problem z Bobrami Bobry są pod ochrono. Ich tamy nie. Burzyć można ale nie można bobra "ustrzelić" (przynajmniej oficjalnie :mellow:)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:09

Problem z Bobrami Bobry to bardzo pracowite gadziny, sam widzialem jak smierdziel ciagnal kawal drzewa ze dla mnie jak uniesc by bylo.

Ja to proponuje najskuteczniejszy sposob na BOBERKI, czyli dwururka i zasadzic sie gdzies niedlaeko tamy i po klopocie.<oczywisie nielegalnie>
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:11

Problem z Bobrami A z ciałami co byś zrobił ?
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#8 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:13

Problem z Bobrami w moim przypadku było to pastwisko pod lasem wiec tam nikt nie sprawdzał czy są bobry bo to jest nasze.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:30

Problem z Bobrami

A z ciałami co byś zrobił ?

na czarnym rynku smalec z bobra to majątek :mellow: już jagienka z krzyżaków polowała na bobry, ale ubić to z 2rurki to też wyzwanie he he

#10 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:33

Problem z Bobrami ehhh...skad ja znam ten problem :D Burzenie tam nic nie da, u mnie burzono tamę co rusz a one i tak w kółko odbudowywały, sąsiad zaproponował kiedys obwiązać wszystkie drzewa w okolicy workami(dużo ich nie było)-to z workami sobie poradziły, płoszenie(korkowce, puszki itp) nie pomogło, my odpuściliśmy, po prostu jeśli tama się robi zbyt duża to....troszkę maleje;p za jakiś czas skończy im się drzewo to się przeniosą :mellow:
A skurczybyki mocne są!kiedyś jednego widziałem jak ciagnął kloc jak dzwon!jak go spłoszyłem to razem z tatą kloca z łąki ściągnąć nie mogliśmy :lol: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:16

Problem z Bobrami Ja co rozwalę tamę odnowią ją w ciągu jednej nocy.Jeden pan ze wsi był w tej sprawie to kazali mu sprawę założyć ale pewnie ekolodzy by wygrali na . Na odcinku około 1 km jest 4 tamy w tym jedna przekraczająca długość 5 metrów

#12 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:32

Problem z Bobrami Mowie Ci prosta sprawa znajdz zeremie i pod wieczor spal ich chate, poprostu beda musialy sie przebarac gdzies indziej alebo zdechna, No niestety taki amm poglad moze nie humanitarny ale cos trzeba robic, Bo naszym urzedasom zachcialo sie bobrów, bo wyginą, a one tu zaczely pokazywac co to znaczy gospodarka wodan. No niestety jedyny sposob to je zabic.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:36

Problem z Bobrami jak spalisz mokre drzewo??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:57

Problem z Bobrami ty myślisz że to drzewo nie wysycha nawet na wodzie? z wierzchu jest suche a jak się zajmie to z wierzchu to i reszta pójdzie bez problemu.

#15 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 15 czerwiec 2009 - 22:02

Problem z Bobrami

Ja co rozwalę tamę odnowią ją w ciągu jednej nocy.Jeden pan ze wsi był w tej sprawie to kazali mu sprawę założyć ale pewnie ekolodzy by wygrali na . Na odcinku około 1 km jest 4 tamy w tym jedna przekraczająca długość 5 metrów

To bierz strzelbę , w krzaki i czekaj, ktoś mi ostatnio wkręcał ,że zajeb.sta jest kiełbasa z bobra :mellow:
Nikt Ci nie udowodni ,że ty go zabiłeś , n o chyba ,że masz sąsiadów podpierd.laczy :lol:
Albo zrób jakąś pułapkę, może łajza wlezie ale to mało prawdopodobne ,ale nawet gdyby się udało to co puźniej z delikwentem zrobić ???
Wieczny kawaler ;)

#16 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 11:11

Problem z Bobrami

Mowie Ci prosta sprawa znajdz zeremie i pod wieczor spal ich chate, poprostu beda musialy sie przebarac gdzies indziej alebo zdechna, No niestety taki amm poglad moze nie humanitarny ale cos trzeba robic, Bo naszym urzedasom zachcialo sie bobrów, bo wyginą, a one tu zaczely pokazywac co to znaczy gospodarka wodan. No niestety jedyny sposob to je zabic.

Dzięki za radę ale u nas bardzo dużo bobrów.Zapewne parę rodzin.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 11:29

Problem z Bobrami A ja słyszałem że jedynym naturalnym wrogiem bobrów są wilki, jeśli populacja wilków w polsce się zwiększy tak automatycznie wyginą bobry, na wschodzie w rosji jest plaga wilków a bobry to wyjątek :mellow:

#18 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:00

Problem z Bobrami ja tam wolę mieć 20 bobrów przy łące niż jednego wilka w okolicy :mellow:

#19 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:58

Problem z Bobrami Spróbuję z tymi puszkami dezodorantem, petardami. Kawał pola mi zabrały a nory co parę metrów.a Najgorzej że ja mam prawie wszystkie łąki nad rowami .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:08

Problem z Bobrami No więc tak - mamy tego pełno w okolicy (mówię o bobrach).
Rozwiązanie - "wstać rano ......" - najlepsza rada jaką usłyszałem.
Niszczenie żeremi - o kant 4 liter rozbić bo jedną zniszczysz a na tym samym cieku na drugi dzień postawią w innym miejscu.
Wysadzanie materiałem wybuchowym (tak tego też próbowano) nie działa no i ciężko jest wyrwać materiał wybuchowy teraz.
Stawiają to na ciekach (rowach, rzekach) - pewnie jakaś chemia by je wytruła ale to widać będzie bo inne zwierzęta padną poza tym to jest i karalne i łamie zasady dobrej praktyki.

Można zacząć walkę urzędową o przeniesienie do rezerwatu - długa sprawa a stworzenie wróci 70km na stare miejsce (sprawdzone bo przeniesiono bobry wszczepiając im nadajniki - wróciły do domku).

Ja bronić się będę tak - zbliżą sie do łąki to zbieram faktury za urwane błotniki, szyby lusterka i zakładam sprawę w sądzie dla "konserwatora przyrody" o zwrot kosztów uszkodzeń spowodowanych przez to co konserwator przyrody ma chronić, długa droga, marudna ale bobry nie tylko mnie będą bruździć ale też i urzędasom którzy będą musieli przyjeżdzać na sprawy w sądzie.
Poza tym te same faktury do UG i o umorzenie podatku oraz o zrobienie porządku bo nie mogę korzystać z nieruchomości za którą przecież płace podatek - nic się tam nie zdziała ale urzędników wkurzy łażenie kilkaset metrów po podmokłej łące aby zobaczyć żeremia - szczególnie kobitki w szpileczkach.
Później przeklasyfikowuje zalaną część gruntu na nieużytek i UG nie będzie zadowolone bo podatek od nieużytku każdy wie jaki jest.

Natomiast najlepsze rozwiązanie to "wstać rano ..."
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke