Skocz do zawartości

Zdjęcie

automatyczny zaczep w przyczepie

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:17

automatyczny zaczep w przyczepie mam taki problem...otóż chciałbym zamontować w przyczepie automatyczny zaczep który miałby być zamontowany na 4 śrubach o średnicy 10mm(takie są otwory w zaczepie) i sęk w tym ze nie wiem jakie śruby zastosować do tego celu aby podczas transportu nie zostawić za sobą przyczepy w jakimś rowie lub co gorsza na jakimś samochodzie. Głównie miała by być do niego zaczepiana d-47 z belami sianokiszonki, słomy lub zbożem. Jak sadzicie czy ma to w ogóle sens i czy będzie bezpieczne?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
automatyczny zaczep w przyczepie Dzisiaj, 19:23
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:30

automatyczny zaczep w przyczepie Najmocniejsze będą nity zakuwane na gorąco, to chyba najlepsze wyjście.

#3 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:38

automatyczny zaczep w przyczepie nity to raczej odpadają...najlepiej jak były by to śruby...ale jakie? oglądałem automaty z linku na af i tam były rożne zaczepy i duża cześć z nich także posiadała mocowania na 4 śruby tylko nie mogłem dojść jakich one są rozmiarów

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:44

automatyczny zaczep w przyczepie Dlaczego odpadają? W większości samochodów ciężarowych takie połączenia są nitowane. Żadna śruba tyle nie wytrzyma, no ale jak wolisz.

#5 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:51

automatyczny zaczep w przyczepie bo jest ciężko podejść od strony zaczepu

#6 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:51

automatyczny zaczep w przyczepie cztery 10 to mi się wydaje że to za mało nawet jeśli zastosujesz o twardości 12.9, jeśli to możliwe to rozwierć na 16 i zastosuj conajmniej 10.9 i dokręć "aż woda pójdzie" i wtedy możesz ciągać bez strachu że coś pójdzie nie tak

#7 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 17:57

automatyczny zaczep w przyczepie do 16 nie da rady bo kołnierz byłby za bardzo osłabiony w okolicach otworów...a jakie są wam znane najmocniejsze śruby??

#8 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 18:27

automatyczny zaczep w przyczepie 12.9 proszę tabela http://www.argip.com...Katalog/085.pdf

#9 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 19:06

automatyczny zaczep w przyczepie ok..dzięki. coś muszę pokombinować z tymi śrubami...ale na pewno będą to najmocniejsze jakie znajdę i te otwory na 12 zrobię bo więcej nie wyda

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 19:59

automatyczny zaczep w przyczepie Najlepiej przejdź się do kogoś kto ma taki zaczep i podejżyj jakie są tam śruby.

Jako ciekawostkę podam że zaczep w orkanie jest zamocowany na jednym bolcu "12" :P :) i się trzyma co co prawda liczyć jako 2 bo tak jest zamocowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:03

automatyczny zaczep w przyczepie no właśnie w tym problem ze żaden z moich znajomych nie ma takiego zaczepu...niby głupie śruby a jednak poważny problem

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:11

automatyczny zaczep w przyczepie A jakiś sprzedawca maszyn ?

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:11

automatyczny zaczep w przyczepie Odnośnie śrub, śruba 10 mm 12.9 wytrzymuje prawie 9.5 tony. 4 takie śruby w zupełności wystarczą, muszą być tylko mocno dokręcone(nie może pojawić się luz). Warto też zadbać o jak najmniejszy luz sworznia, ucha w dyszlu i w zaczepie.

#14 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 08:24

automatyczny zaczep w przyczepie w mojej okolicy nie ma za wielu sprzedawców maszyn rolniczych...a już na pewno ciężko będzie znaleźć przyczepę z automatycznym zaczepem przykręcanym na śruby.
No to mnie Mariusz uspokoiłeś bo na d-47 38 ton to ja nigdy nie włożę :mellow:

#15 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:30

automatyczny zaczep w przyczepie Śruby 12,9 - życzę powodzenia w zakupach :mellow:. O 10,9 jak sie pytam to sprzedawcy robią wielkie oczy a co dopiero 12,9 :lol:.

A wracając do sprawy @okejas, z Twojego pytania wnioskuję że zaczep jest montowany na 4 śruby, ale kołnierz na 4 śruby powinien być zamontowany od wew. ramy a nie od zewnątrz. Należy rozkręćić główna nakrętkę zaczepu zamontować kołnierz zaczepu i dopiero zamontować resztę. A wtedy wystarczą śruby 8.8 .

Bo nie widziałem zaczepu który byłby tylko przykręcany od wierzchu na 4 śruby. Podejrzewam że tam jest jeszcze duży otwór na środku pomiędzy tymi 4 śrubami.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:30

automatyczny zaczep w przyczepie No te 4x 10 na pewno wytrzymają, Dam przykład mtz (80 KM) wyrywałem drzewo to linka 12 pękała ale łańcuch taki jak w rozrzutniku taśma 12 czyli 2x12 wytrzymał co prawda rozciągnął się trochę przy szarpaniu że zrobił sie sztywny :mellow:

#17 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 10:56

automatyczny zaczep w przyczepie zaczep wygląda tak
http://s6.zapodaj.net/8497436.jpg.html
jest na razie zamocowany dla ogólnego efektu. A z tymi śrubami to sadze ze na zamówienie powinni mi je załatwić ale o tym to się przekonam w najbliższym tygodniu...tylko jest problem ze szykuje mi się belowanie i przykręcę go najmocniejszymi jakie znajdę w swoim pseudo warsztacie i zaczepie d-47 po polnych drogach będę jechał wiec sprawdzę wytrzymałość całej tej konstrukcji

#18 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 19:10

automatyczny zaczep w przyczepie nie chcę cię martwić ale ten cewnik do którego przykręciłeś zaczep jest niewłaściwie zamontowany (spawy tylko z góry) i przyczepa tylnia będzie starała się go wyrwać do góry poprzez skręcenie dospawaj chociaż dwa kątowniki w układzie V za dolną krawędź ceownika a drugie strony do ramy a pod zaczep po drugiej stronie wstaw pas blachy żeby łepki śrób się nie przeciągały

#19 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:32

automatyczny zaczep w przyczepie Właśnie przewidziałem taka sytuacje ze ceownik może wykręcić i są przyspawane kątowniki ale w układzie równoległym(żeby ładniej wyglądało :mellow: )co częściowo widać na zdjęciu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:11

automatyczny zaczep w przyczepie Zrób podkładkę z grubej blachy wielkości tej płaszczyzny zaczepu, która przylega do ramy i przykręć to od wewnętrznej strony ramy. Efekt będzie podobny do tego jak wcześniej napisano. Ewentualnie dla większej stabilności podkładka może być szersza niż płaszczyzna. :mellow: