yacenty

Amortyzowana przednia oś - prawdy i mity

Polecane posty

yacenty    3864

20cm? co ty przez bruzde na gazie chcesz uprawiać czy jak?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem dokładnie ile wynosi skok tego typu osi przy pracy, ale każdy cm ugięcia zmniejszy nam głębokość pracy narzędzia, szczególnie pługa. Jedynym wyjściem jest wtedy praca z łącznikiem w pozycji pływającej(podłużny otwór) i podparcie maszyny na samym końcu(koło lub wał).

Nie bez powodu w instrukcji do 1212 piszą o konieczności blokowania sprężyn przy pracy z regulacją siłową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

@Mariusz x jadąc po nierównościach jcb fastrac z osią na sprężynach to tylko koła podskakują a przód płynie po polu a bez amortyzacji to koła przenoszą nierówności bezpośrednio na ciągnik i wtedy dopiero maszyna z tyłu jest nie stabilna a o korzyściach na drodze nie trzeba nikogo przekonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
Dobra @lukotek, a jak jeździsz np. z agregatem powyżej 8km/h to jak zachowuje się ciągnik, przód ciągnika unosi się i opada czy amortyzacja utrzymuje go w poziomie tłumiąc drgania? Podnośnik również ma amortyzację?

 

amortyzacja tłumi drgania a co za tym idzie w kabinie nie są odczuwalne drgania spowodowane ruchem kół w przypadku braku amortyzacji

 

podnośnik na czas transportu ma amortyzację tzn. system utrzymuje narzędzie w danym położeniu i tak nie buja na dziurach - można pomykać na pełnym gazie- przodu nie poderwie - lepsza sterowność

 

a podczas orki jak jedno koło w bruździe to drugie aż takiego dużego skoku nie robi żeby zmienić wysokość pługa a po za tym łącznik powinien znajdować się w owalnej fasolce bo zakładając że na polu masz górki to nie ma opcji przy długim pługu że będzie równo na łączniku zamocowanym na sztywno

 

także podsumowując w każdych warunkach z amortyzacją jest lepszy komfort w kabinie


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie na polu mam takie ostre górki że nieraz nie starcza tego owalnego otworu :mellow:, jakby do tego doszły skoki od amortyzowanej osi to lipa, no ale może tylko mi się wydaje :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

najlepszym wyjsciem zatem w twoim przypadku kupic ciagnik z amortyzowana osia, ale z rowniez z mozliwoscia blokady/wylaczenia tej amortyzacji. wtedy nie mialbys juz zadnych watpliwosci :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobry pomysł, ale traktuje to wszystko bardziej jako ciekawostkę, bo widoków na zmianę ciągnika nie ma żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie ma skoków amortyzowanej osi, co najwyżej koło najeżdżając na na jakiś garb nie przenosi bezpośrednio tej nierówności na przód ciągnika lecz kompensuje ugięciem sprężyny. Oznacza to, że amplituda drgań przodu ciągnika jest mniejsza i ma mniejszy wpływ na maszynę zaczepiana z tyłu na podnośniku, mniej tarpie ciągnikiem i rękoma kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Bobek_Farmer

W instrukcji od agrotrona zalecają aby na czas ciężkich prac polowych wymagających precyzyjnego ustalenia głębokości wyłączyć miękką oś. W praktyce wyłączam tylko do orki, każdą inną pracę wykonuję z amortyzacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś może się poruszać i nie mieć skoków (różnicy w położeniu)?! Kto tu mówi i jakichś sprężynach, wszystkie znane mi miękkie osie(mówię o nowych traktorach) mają zawieszenie pneumatyczne lub hydropneumatyczne. A ich skok jest w granicach 100mm. Co dalej te 100mm nie zwalnia operatora od zwracania uwagi na prędkość, choć zawieszenie przedniej osi jest komfortowe, to zakres spełnianych przezeń funkcji jest ograniczony(to nie poduszkowiec:p)

Co do moich obiekcji nt. miękkiej osi, to jak w moim przypadku mam dobry(równy) dojazd do pół(asfalt), w tym roku mają robić generalkę mojej ulicy to już będzie miło. A występujące nierówności które mam przy dojeździe na pole to nieznaczne odcinki, których żadna oś nie zniweluję. Stąd jeśli ktoś ma dobry stan dróg to lepiej tę kwotę zainwestować w coś innego.

Co do miękkiej osi na polu to już zbyt indywidualna kwestia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

odświeżę troche temat.

 

dlaczego w niektórych ciągnikach resorowanie przedniej osi w czasie prac polowych trzeba wyłączyć? jest tak np. w moim Agrotronie M620 (serwis tak radził)

a np. w JD serii 6030 TLS wogóle sie nie wyłącza?

 

i w których jeszcze ciągnikach trzeba wyłżczyć oś do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

są inne filmy przedstawiające resorowanie osi w innych markach traktorów?

 

odpowie mi ktoś na mojego posta wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

w JD serii 6030 tls jest aktywna cały czas, Jej się nie wyłącza ani nie włącza. Ale np jak biorę ciężar na przedni tuz ok 1500 kg to najpierw siada rama na poduszkach a potem podnosi ładunek. Ale nie próbowałem z takim ładunkiem się poruszać z jakąś większą prędkością i nie wiem czy tls będzie działać. TLS zaczyna działać najlepiej przy prędkości pow ok 6 km/h i w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A TLS sam się nie poziomuje przy większym obciążeniu?

 

Byłem kiedyś na pokazach polowych JD i sprawdzali tam czym można poprawić uciąg. I najwięcej dało obniżenie ciśnienia w oponach a najmniej TLS bo o ile dobrze pamiętam dał tylko 2%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

to jak jest ktoś w stanie odpowiedziec na moje wcześniejsze posty?

czym rożni sie TLS od osi amortyzowanej w Deutz'u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

to jak jest ktoś w stanie odpowiedziec na moje wcześniejsze posty?

czym rożni sie TLS od osi amortyzowanej w Deutz'u?

 

Chyba głównie nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Są różne typy amortyzowanej osi. JD np. ma ruchomą całą przednią oś a fendt ma coś w rodzaju wahaczy. A to są dwie różne konstrukcje. A jak ma df to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny!!! Przytoczenie tutaj różnic nt. miękkiej osi jest zadaniem karkołomnym. Szacun dla tego kto to napisze(proponuję). Wyjaśniam, każda marka ma inny pomysł na konstrukcję miękkiej osi. Mało tego w każdej marce miękka oś różni się w poszczególnych modelach(skoki, konstrukcja, ilość elementów, konserwacja) np. w Fendt serii 200 z 40mm skokiem po Fendt 900 z niezależnym zawieszeniem kół. To samo Valtra, różnice serii N i T czy MF . Ciężko jest to tu przenieść. Wchodzisz na stronki kilku czołowych firm, otwierasz specyfikację w PDF-ach i czytasz, porównujesz i wiesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Może niech moderator zmieni nazwę tematu na Amortyzacje ogólną, bo jak wiadomo w ciągniku nie tylko jest amortyzowana oś przednia. Po mojemu ważniejsza to jest amortyzowana kabina, a przednia oś na drugim miejscu. Amortyzacja kabiny jest osadzona w tym punkcie ciągnika gdzie siedzi kierowca. Co z tego że będzie amortyzowana przednia oś jak tył będzie sztywny tam gdzie siedzi kierowca. I tak mi się nie podoba w JD 6030 comfort, przednia oś jest dostępna a amortyzacja kabiny nie. Dla tego wybrałem Classa gdzie mam amortyzowaną kabinę w dodatku 4 punktową więc amortyzuje na wszystkie strony, a przednią oś za 20tyś,zł sobie odpuściłem. A takie pytanie z innej beczki. W jakich ciągnikach występuje amortyzacja do 100km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Fendt- oś i kabina

Deutz Agrotron K- oś [na 99%] i kabina

Valta N93- kabina [nie jestem pewien]

Massey Ferguson 5400- kabina

John Deere 6030- oś

 

 

Jak coś jeszcze sobie przypomnę to dorzucę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj