Skocz do zawartości

Zdjęcie

który kombajn wybrać?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 08:55

który kombajn wybrać? Zastanawiam się między claasem medionem 310, jd cws 1550 i nh tc 56 hydro plus.
Jakie macie opinie na temat tych maszyn?

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który kombajn wybrać? Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 13:24

który kombajn wybrać? gdybym mial wybierac to chyba zdecydowalbym sie na mediona to jednak claas. jesli chodzi o jelonka to slyszalem kilka zlych opini a nawet czytalem na AF o tym co do NH to nie wiem. wracajac do claasa to cenowo tez sie pewnie wyroznia z tych kombajnow, ale najlepiej bedzie jak sie wypowiedza uzytkownicy tych kombajnow :rolleyes:

#3 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 16:22

który kombajn wybrać? 310 ok 82 tyś netto w podstawowej wersji

#4 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 kwiecień 2007 - 16:37

który kombajn wybrać? Michał, widze, że szykujesz się na nowy sprzęt :rolleyes:. Polecam mediona bo znajomy z sąsiednej wsi ma taki sprzęt. Od 3 lat bez awarii pracuje, rocznie robi ok. 150-180ha.

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 16:45

który kombajn wybrać? postaw na mediona, moj 310 chodzi juz 6 lat bez ani jednej awarii, sasiad ma john deere 1450 albo 1550 i w ta zime dokupil 2 kombajn i postawil na mediona (chociaz jest mega fanem JD) tylko ze wzial 340 6-klawiszowy :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 18:28

który kombajn wybrać?

Michał, widze, że szykujesz się na nowy sprzęt :rolleyes:. Polecam mediona bo znajomy z sąsiednej wsi ma taki sprzęt. Od 3 lat bez awarii pracuje, rocznie robi ok. 150-180ha.

To z myślą o prow...

A jak cenowo wygląda konkurencja. Ja też jestem za medionem, ale słyszałem również dużo dobrych opinii na temat tc56, ale jeżeli miał bym wybrać tc56 to tylko w najlepszej wersji chyli hydro plus.
A do tego jeszcze przystawka do kukurydzy... Myślę że chyba geringhoff ale chciałbym coś jeszcze wiedzieć o innych.

#7 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 11 kwiecień 2007 - 19:28

który kombajn wybrać? Jeden z naszych kolegów z AF kupuje teraz TC 56hydro plus(full wypas) i łącznie z polską przystawką do rzepaku wyniesie go około 360 netto.

#8 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 19:32

który kombajn wybrać?

Jeden z naszych kolegów z AF kupuje teraz TC 56hydro plus(full wypas) i łącznie z polską przystawką do rzepaku wyniesie go około 360 netto.

A jak się sprawuje Twoja maszynka?

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 19:47

który kombajn wybrać? warto przeszukac forum bo byl juz podobny temat i pare fajnych postow mozna odnalezc :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 11 kwiecień 2007 - 21:27

który kombajn wybrać? Jeśli chodzi o NH, to też ma dobrą opinię. Akurat nie wiem jak sprawują się nowe modele z serii TC, ale mam sasiada co ma jakiś stary model NH i pracuje nim już 4 sezon. Miał kikla drobnych awarii typu pęknięty pasek czy jakieś rozwalone łożysko. Ale teraz wyleczył go z wszystkich usterek i ostatnio to nawet bezawaryjnie zrobił cały sezon. Może nie chwalił tego kombajnu, że jest bezawaryjny, ale nie miał problemu z częściami- Raitech w Brzozie wszystko załatwił i było blisko do serwisu :rolleyes:. A z Claasem to tylko do Korbanków do Tarnowa trzeba będzie gnać :P, chyba że w Greene jakieś części załatwisz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 23:07

który kombajn wybrać? z tego co wiem to chłopaki z grene załatwią mi każdą część jaką będę potrzebował, jak już mówiłem moim faworytem jest claas tylko chciałbym poznać konkurencję... Z Korbankami też można się dogadać, wystarczy mieć znajomości :rolleyes: Z drugiej strony to czytałem gdzieś na AF, że ktoś w Polsce sprzedaje części taniej niż Korbanek.

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 12 kwiecień 2007 - 05:55

który kombajn wybrać? Jak kupisz nowy, to o części się nie bój. Na pewno kilka dobrych lat kombajn będzie chodził bezawaryjnie :rolleyes:.

#13 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 08:18

który kombajn wybrać? To na pewno, ale lepiej dmuchać na zimne! :rolleyes:

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 14:02

który kombajn wybrać? Ja jestem za Claas'em. Nie wiem jak Medion ale Dominator to wytrzymała maszyna. Ojciec ma znajomego pracującego w SKR. który jeździ na Claas'ie DOminator 68s. Rocznie przepracowuje ok. 500ha i dopiero po 6 latach zdarzyła mu się poważna awaria (dotego u mnie na polu :wacko: ); rozwaliła się pompa wtryskowa. Była to sobota, kombajn musiał stać w polu do PN (w niedzielę padało). W PN do sąsiada po U1204 i z pola go zściągaliśmy (U902 z SKR nie dawał rady), popołudniu przyjechały korbanki i wymienili pompę. Za ciekawe rozwiązanie uważam właz otwierający zbiornik zboża- podjechalicmy pod kombajn niską przyczepą (pronar 6T), wsynęlismy rynne pod zbiornik i 1,5t. zboża posypało się prosto na przyczepę.

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 16 kwiecień 2007 - 18:32

który kombajn wybrać? Jeśli chodzi o 68s to też mogę go polecić, bo ten model ma mój dobry znajomy. Rocznie obrabia ok. 150ha. Ma go od 2004. Do tej pory bezawaryjny :wacko:.

#16 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 17:00

który kombajn wybrać? polecam Laverde REV 225 lub 255 są bardzo wydajne i jest ocynkowany w 80%. Pytałem innych uzytkownikow którzy maja Lavede i inne marki to jednak bardziej polecaja laverde. Sam sie zdecydowalem na laverde REV 225 4,8m

#17 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 17:22

który kombajn wybrać? Ja bym kupił claasa albo jd jeśli chodzi o nh to bym go nie kupił.
Ale raczej claas :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#18 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 20:52

który kombajn wybrać? Ja bym brał nh, słyszałem wiele dobrych opinii o nim. W wiosce sąsiad kupił cws, przepracował cały rok (160ha) nic mu się nie działo. Ale to za wcześnie, żeby go pochwalić. Przedtem miał jakiegoś starego claasa, walił mu się co rok w trakcie sezonu, po części jeździł do niemiec. Wybór należy do Ciebie, ale z tych to wybrałbym NH.

KS Falubaz

#19 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 19:53

który kombajn wybrać? Ja na twoim miejscu wybrałbym clasa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 01 lipiec 2007 - 14:44

który kombajn wybrać? Ja tak jak kolega @Adi16l poleciłbym Laverde, z tego co słyszałem nie są awaryjne i mają tylko kilka małych nie dopatrzeń w zastosowaniu. Nie są aż tak drogie moim zdaniem i wogóle...
Zastanów sie podzwoń i popytaj u dilerów tej maszyny będziesz wiedział na czym stoisz :(