m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cojotx    5

Jelcz no wiesz nie mam swojej owijarki -jak kupowac to co pożadniejszego ale to kosztuje a pożyczać to mi się nie usmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No właśnie pożyczyć a potem się zepsuje i stoisz :) Masz krowy czy byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cojotx    5

sorki ze dopiero jestem (umowa mi sie skończyła na internet i teraz okazjonalnie bywam na forum :( ) a wracając do tematu to krowy i trochę młodzieży. co do owijarki zgadzam się bez żadnego ale, a bywa i tak że nie ma od kogo pożyczyć bo jak pogoda to ludzie robia u siebie.. a Ty co trzymasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62
http://www.rol-pak.pl/oferta.html W tamtym roku dzwoniłem to mówili, że zrobią tak by balot wszedł spokojnie i siana i słomy, tylko trzeba przy zamówieniu powiedziec o jakich wymiarach chcemy też i do czego. Do słomy mają inne worki. Sam nigdy nie testowałem tego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Te worki dobra sprawa. Robilem na probe w tym roku i dzisiaj otworzylem i wogole nie jest popsuta... A powietrza nie sciagalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja powiem tak w zeszym roku robiłem na próbe 30szt i jak narazie po czesci jestem zadowolony po pierwsze najwazniejsza sprawa to dobrze zawiazac worek!!! uwazac aby nie zrobić dziurki, i według mnie najbardzie uciazliwe jest pakowanie tego wszystkiego jest to bardzo czaso i pracochłonne niestety ale cena w worki a owiniecie wyglada 2x drozej. Aha mam jeszcze owiniete 50szt równiez pierwszy raz ale nie z zaciekawego siana jeszcze nie otwierałem. i nie moge porównac worek-owiniecie ale wedlug mnie wygodniejsze,pewniejsze jest owijarka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kolega wyżej ma rację lepsza wychodzi po owijarce, ja worki stosowałem przez 4 lata ale w tym roku to już koniec owijarka będzie na pierwsze siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

sianokiszonke robie od 12lat i mi sie nie psuje.podstawa to dobra folia czy to worek czy szpulka do owiniecia.we worki kłade pow.100sztuk. owijam dwadziescia pare.to i to dobre,nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie wiem czy w dobrym dziale. Jeśli w złym to prosze o przeniesienie, ale na prawde nie widziałem gdzie to napisać. Otóż w tym roku planujemy sianokisznke robić w workach. Przeglądając ogłoszenia w "Tygodnik Poradnik Rolniczy" znalazłem oferte szwedzkich worków firmy HAYpack za 8zł/szt na bele 120x120. Miał ktoś do czynienia z workami tej firmy ? Albo jakie inne worki polecicie, żeby były dobre. Słyszałem żeby nie kupować polskich bo są cienkie i sie drą, ale nie wiem ile w tym prawdy. Wole dać 10zł za porządny, niż 6 za szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

rafał też widziałem to ogłoszenie co ty (jest i na allegro> http://allegro.pl/hi...3227782760.html) i też nie wiem jakie worki w końcu wybrać??

 

Wybór worka ma bardzo duże znaczenie, w tamtym roku kupiłem aż dwa razy takie że darły się jak gazeta kosztowały 8zł za szt nie były idealnie białe tylko takie szare jak wspomniana wcześniej gazeta, później pojechałem do trzeciego sklepu i trafiłem na bardzo dobre worki po 11zł ale mocne i kolor miały biały i nie prześwitywały tak, firma jakaś polska. Był to ostatni pokos 2012 i niedawno skończyłem skarmianie, ostatnia jak i inne bele były w 100% udane co po owijaniach nigdy tak nie było.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

Ja proponuje wam worki Silobag. Są one między innymi sprzedawane w Grene

 

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/176827?osCsid=25110f2afef3da7f8a0bfdb733883df0

 

a tu macie link bez pośrednio do producenta

 

www.silobag.net

 

link dokładnie do worków

 

http://silobag.net/kategoria/folie-oraz-worki-do-sianokiszonki/worki-do-sianokiszonki-silobag-120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzisiaj zamówiłem na próbę 40 worków szwedzkich HayPack, będę pakował do nich baloty z żyta, wymiar 120x120 po 8zł/szt+30zł wysyłka, jutro mają przyjechać kurierem z Otwocka, ciekawe jakie będą.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

podstawa to przed lub jeśli nie można to po- oględziny worków. Jesienią u sąsiada jak pomagałem zakładać worki, to znajdowałem dziury na zgrzewach, 4 worki odpadły. Szczęście że się to zauważyło, bo by niewiele z tego było :/.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@Junkers jak dojdą to napisz jak oceniasz z wyglądu :D Tzn. grubość i jak ktoś wspomniał jak wyglądają zgrzewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

przepraszam za post pod postem. Wczoraj sąsiad mi powiedział że jego znajomy od kilku lat robi sianokiszonke w workach, ale po włożeniu beli w worek, owija od dołu dookoła taśmą, żeby wypuścić powietrze i żeby w procesie kiszenia worki po prostu nie "pęczniały". Jak mówicie warto takie coś robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U mnie też pęczniały jak balony, po kilku tygodniach powietrze znikało i pomimo tego pęcznienia belki w 100% nadawały się do skarmiania. Myślę że owijanie taśmą jest zbyteczne. Co do tych worków o które pytałeś to doszły i oceniam że będą lepsze niż te które kupowałem w tamtym roku(które i tak były dobre) po tych co darły się jak gazety i odwoziłem na reklamację(jak się okazało takie musiały być).

Zgrzewy w tych Hay-Packach są ok i ciężko te worki przerwać, jutro albo po jutrze będę pakował żyto we worki i się zobaczy jak baloty we workach zakiszą się podczas gorących dni.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antekbialy    0

Powiem tak, czwarty sezon kładę w te szwedzkie worki. I jestem zadowolony bardzo! z całą odpowiedzialnością mogę Ci je polecić, może i są droższe, ale warto dać trochę więcej, a mieć spokój! Nie miałem ani jednej straty w balotach. Kiedyś skusiłem się na polskie, no bo jak każdy szukałem rozwiązania po taniości i już nie było tak miło. Wiec jestem wierny tym szwedzkim, no i mam nadzieję, że w przyszłym roku też tak będzie, choć na oko worki super (jak w poprzednich latach), bo już po pierwszym pokosie.

 

 

nie wiem czy w dobrym dziale. Jeśli w złym to prosze o przeniesienie, ale na prawde nie widziałem gdzie to napisać. Otóż w tym roku planujemy sianokisznke robić w workach. Przeglądając ogłoszenia w "Tygodnik Poradnik Rolniczy" znalazłem oferte szwedzkich worków firmy HAYpack za 8zł/szt na bele 120x120. Miał ktoś do czynienia z workami tej firmy ? Albo jakie inne worki polecicie, żeby były dobre. Słyszałem żeby nie kupować polskich bo są cienkie i sie drą, ale nie wiem ile w tym prawdy. Wole dać 10zł za porządny, niż 6 za szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Właśnie one nie są takie drogie, za te najmniejsze czyli 120x120 dawałem po 8zł, a 150x120 kosztowały 11zł.

Jeśli odgrodzimy worki od zwierząt szczególnie kotów to możemy je wykorzystać nawet 3 razy i wtedy są oszczędności.

Polecam też stosowanie plastikowych opasek zaciskowych (trytki), tylko odpowiednio dużych, ja zakładałem szerokości 6mm, po 2 na jeden worek, oszczędzają czas i ręce w porównaniu do wiązania sznurkiem, opaski też można wykorzystać za rok.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

oo z tymi opaskami to dobry pomysł :D Koszt to pewnie z 40gr/szt a ile prościej :D Ale mam inne pytanie. Gdzieś wyczytałem że sianokiszonke w workach najlepiej skarmić przed zimą, bo w zimie sie psują, prawda to ? Bo u mnie głównie w zimie idzie sianokiszonka bo w sezonie wiosna-jesień krówki sie pasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj