Skocz do zawartości

Zdjęcie

worki do sianokiszonki

262 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:48

worki do sianokiszonki No otwarłem pierwszy worek i nie jest zle ciekawe jak inne. Jak będą dobre to na drugi rok wszystko w worki robię taniej o polowę a jak worek się dobry uchowa to i czterokrotnie taniej bo tylko 4zł na bele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
worki do sianokiszonki Dzisiaj, 15:41
  •  

#62 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 02 wrzesień 2010 - 20:19

worki do sianokiszonki też w tym roku zrobiłem sianokiszonke we worki i jak narazie nie żałuje. jedynie co żle zrobiłem to to że użyłem kilka worków z zeszłego roku. niby były ok, ale gdzieś miały małe dziurki od kotów lub innych zwierzątek i żaden z nich nie napompował sie tak jak worki użyte pierwszy raz. kiedy je zacząłem otwierać po 5 tyg. były lekko podpsute ,ale odpadów dużych nie było. ogólnie w tym roku już 250 balotów wsadziłem we worki.nawet teraz piętrowo je kłade. zrobie fotke to wstawie.

#63 Share marcin914

marcin914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 09:44

worki do sianokiszonki Witam mianowiće prosze o porade ludzi którzy mieli do czynienia z workami na sianokiszonke, chodzi mi o to jak to robiliscie tzn jak stworzyliscie proznie i jak to wsyztko wygladalo pokolei co i jak. Wiem szukalem na forum ale bylo to tak wszytko ujete bardzo ogulnie nikt z abardzo sie nie rozpisal jak to wsyztko wyglada Dziekuje wszytkim za wypowiedzi i oczekuje na duza pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Adrian7245

Adrian7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowości rolnicze, ciężarówki

Napisany 22 wrzesień 2010 - 10:55

worki do sianokiszonki ja robiłem kiedyś sianokiszonke we worki ale za duzo czasu to zajmowało i nie było prużni teraz owijam owijarką jak chcesz wiedziec wiecej to pisz na gg po 20 pozdrawiam

#65 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 14:32

worki do sianokiszonki Temat umieszczony jest w nie odpowiednim dziale !!!

ja robię kiszonkę w workach, nie są to jakieś duże ilości bo około 30 bali rocznie (reszta w pryzmach). Nie posiadam własnej owijarki (i do takiej ilości bali rocznie chyba nie warto jej mieć) więc w sytuacjach awaryjnych worki są dobrym rozwiązaniem.
Ale do rzeczy, ja nie wytwarzam próżni w worku, tylko w miarę możliwości dociskam go do bala i staram się jak najszczelniej zawiązać, żeby praca taka szła sprawnie to potrzebne są 3 osoby (operator ładowarki lub ciągnika z ładowaczem czołowym oraz 2 osoby które naciągają worki na bale)
Co do jakości sianokiszonki to jestem zadowolony, wbrew ogólnej opinii bale nie są spleśniałe, chyba że znajdzie się dziura w worku. :D

#66 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:54

worki do sianokiszonki ja równiesz robiłem tak jak  kolega wyzej pisze nie było duzo strat ale hmm to nie to co owinięcie worki nie sa za grube łatwo zrobić dziurke a tego byc nie moze koty to na dzien dobry rozcinały worki a jak jescze masz jakieś twardsze badyle w sianokiszonce to juz po udanym zakiszeniu odrazu suę worki przebijają... :D

#67 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 październik 2010 - 11:54

worki do sianokiszonki Panowie są dwa rodzaje tych worków, jedne są bardziej elastyczne drugie sztywniejsze, ja wybieram zawsze te elastyczniejsze i trzeba dobrze je związać, a dobre związanie to nie znaczy tylko silny zacisk supła, ale trzeba dokładnie zebrać zakończenie worka ze po zawiązaniu zostanie ładny kapelusz z pozostałości i Rzecz najważniejsza bele trzeba przewrócić żeby tym zawiązanym stałą na ziemi. U mnie pewnego roku stały zawiązaniami u góry i po silnych opadach deszczu woda się jakimś cudem zbierała w beli. Ale jak stoją na supłach jest dobrze. Nie wiem jak by wytrzymały jak by miały stać z 6-7 Miesięcy co by z nimi się stało bo u mnie te w workach nie stoją więcej jak 4 miesiące, lecą pierwsze na spasę. No ale te 4 miesiące gwarantuje że będzie dobra. A zawsze to już coś jak by miały się zmarnować.

też w tym roku zrobiłem sianokiszonke we worki i jak narazie nie żałuje. jedynie co żle zrobiłem to to że użyłem kilka worków z zeszłego roku. niby były ok, ale gdzieś miały małe dziurki od kotów lub innych zwierzątek i żaden z nich nie napompował sie tak jak worki użyte pierwszy raz. kiedy je zacząłem otwierać po 5 tyg. były lekko podpsute ,ale odpadów dużych nie było. ogólnie w tym roku już 250 balotów wsadziłem we worki.nawet teraz piętrowo je kłade. zrobie fotke to wstawie.

Ja tez z 20 bel co roku robię w workach tylko ja obalam bele tak żeby supły były na ziemi i właśnie jak kilka dni po zamknięciu widzę że worki są napompowane, to znak ze są szczelne, i będą dobre. Chyba że kot albo pies się nimi zainteresuje. :D

#68 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 październik 2010 - 11:19

worki do sianokiszonki A czy przy kiszeniu kończyny, która ma "twardsze" źdźbła, nie będzie problemów z przebijaniem tych worków? Bo niekiedy zdarzy się że i przebije folie.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#69 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:29

worki do sianokiszonki z konieczyną jest ok gorzej z lucerną, jak jest trochę większy bal to zdarza się zrobić dziurkę ja w tym roku zrobiłem 60szt 120/150 do worów

#70 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 02 listopad 2010 - 21:43

worki do sianokiszonki ja niestety musze zmienić swoje zdanie na temat worków. jeszcze niedawno mówiłem że wszystko jest ok, ale teraz niestety już tak nie jest. obecnie nie ma balotu który by nie był nadpsuty a nawet całkowicie zepsuty. serce boli jak trzeba było dzisiaj cały balot na gnój wywalić.nie wiem dokładnie gdzie tkwi przyczyna. może to być wina folii( bardzo skruszała) również koty i psy biegały po balotach, może baloty były za słabo ubite. sam nie wiem gdzie szukać przyczyny. jedno jest pewne-w przyszłym roku tylko może 1 pokos wsadze w worki a reszte jednak owine.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 21:57

worki do sianokiszonki Tyle że wiem ze z folii ludzie tez niekiedy wywalają całe baloty na gnój

#72 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 21:58

worki do sianokiszonki

No otwarłem pierwszy worek i nie jest zle ciekawe jak inne. Jak będą dobre to na drugi rok wszystko w worki robię taniej o polowę a jak worek się dobry uchowa to i czterokrotnie taniej bo tylko 4zł na bele.

taniej nie taniej bo mnie folia kosztowała ok 6zł na bele więc oszczędność to tylko 2 zł, a jak można przeczytać z wypowiedzi to nie wychodzi idealna sianokiszonka bo czy straty 20% to mała raczej nie sądzę

@Filipo odkąd mamy swoją prasę czyli od 6 lat na gnój wywalone może zostały 2 - 3 bele

#73 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 22:10

worki do sianokiszonki po otwarciu pierwszych 10 sztuk moge powiedziec ze sianokiszonka z worka to katastrofa
,zauwazyłem ze te co miały wiecej wody to wygladają lepiej a wory miałem z rol-pak i kruszą się na mrozie(-20) nie tak jak orginalna folja strecz ,fakt krowy lepiej jedzą to niz najlepsze sianko ale ile ma to wartosci odrzywczych to jeszcze nikt niebadał

#74 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:54

worki do sianokiszonki Ja robiłem bale pierwszy rok w workach i super sprawa jak są 3 osoby czyli jeden przy ładowarce(ładowaczu) i dwie nakładają worki idzie dużo szybciej niż owijarką ale co trzeba przyznać musi się obchodzić z workami bardzo delikatnie i lepiej żeby nie było badyli w masie!! Nie trzeba robić próżni wystarczy dobrze zawiązać najlepiej raz a potem zagiąć kokarde i drugi raz tak napewno Ci się woda do środka nie dostanie i powiem jedno super wychodzi sianokiszonka :)
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#75 Share pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:22

worki do sianokiszonki Ja w poprzednim sezonie za workowałem ok 30 balotów, połowa z nich została wyrzucona gdyż spleśniały. Uważam , że dużo lepszym rozwiązaniem jest owijanie folią, a koszt owinięcia folią moze nawet jest niższy jeśli policzyć wieksze straty w workach. U mnie się nie sprawdziły!!!

#76 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:34

worki do sianokiszonki

Tyle że wiem ze z folii ludzie tez niekiedy wywalają całe baloty na gnój

Jak ci się kot do kiszonek przypierniczy to czy folia czy worek to zrobi jak kartka po dziurkaczu. <_<

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#77 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:03

worki do sianokiszonki To ja mam problem z moim psem.Skacze sobie po belkch sianokiszonki jak szalony i robi dziury pazurami ;[
Za kare odsiaduje wyrok w kojcu ;)
A co do workow to ja nigdy nie probowalem zakiszac w nich, ale jak zobaczylem u wuja co sie stalo z sianokiszonka to sie az za glowe zlapalem.Moim zdaniem zakiszanie w workach jest do d*py poniewaz znajduje sie w nich za duzo powietrza...I zadne wyciaganie powietrza odkurzaczem nic nie pomoze.

#78 Share kolatek

kolatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:22

worki do sianokiszonki Witam. Workować czy owijać? Oto jest pytanie. Ja owijam. Jedno jest pewne, cokolwiek robisz, rób to dobrze.I materiałów trzeba używać jakościowych - sprawdzonych. Trawy i motylkowe nie powinny być zbyt stare. W ubiegłym roku zaoszczędziłem 1zł/balot na folii (nie kupiłem najlepszej),plus pierwszy pokos zbyt późno ścięty,następny za mocno przesuszony i strata: kilkaset balotów.Aha zapomniałem o kotach!!! Ręce opadają...

Edytowany przez kolatek, 06 luty 2011 - 21:25.

#79 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 luty 2011 - 10:48

worki do sianokiszonki Niepolecam w tamtym roku zrobiłem 50 bali na spróbe i to jest niewypał bo dao srodka dostaje sie woda chyba poprzez szwy u mnioe odchodziło z bala 0k 25% zamiezrzam kupic sobie owijarke to bedzie lepsze bo dokładnie folia dolega i niema powietrza w srodku niby powietrze odesłałem ale nie wswzystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 16 luty 2011 - 17:51

worki do sianokiszonki Miałem z wujkiem kupować worki ale zrezygnowałem i kupiłem owijarkę. Czytając ten temat to chyba dobrze zrobiłem.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>