Skocz do zawartości

Zdjęcie

worki do sianokiszonki

262 odpowiedzi na ten temat

#21 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 18 czerwiec 2009 - 18:00

worki do sianokiszonki Te worki to wielka lipa i sprzedawcę czegoś takiego najlepiej " zaworkować " - na pewno przeżyje.....bo powietrza mu nie zabraknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
worki do sianokiszonki Dzisiaj, 06:40
  •  

#22 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 21:47

worki do sianokiszonki masz jakies lepsze worki do tego czy pozostaje nam tylko tradycyjne owijanie

#23 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 22:03

worki do sianokiszonki Siewca @ trafiłeś w sedno, kiedyś tak również próbowaliśmy, na końcu bele miały bliskie spotkanie z obornikiem ;) Teraz owijarka jest, to wcale tak straszna różnica cenowa nie jest, za 10 zł spokojnie starcza now folie na bele. Jak bym spotkał kogoś kto by takie pierdoły opowiadał jak na tej aukcji na Allegro, to tylko siąść i płakać ;)

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 09:02

worki do sianokiszonki Jak macie w te worki pakować, to lepiej niech jeszcze jeden dzień poleży sianko (najwazniejsze żeby deszczu ni ebyło bo po deszczu rozwijają się grzyby i pleśnie i takie pół zielone siano, tzn prawie suche tyle żeby zielone kłapcie były, lub inaczej pożądnie zwiędnięte aż przesuszone na sianokiszonkę i takie pół siano półsiaokiszonkę zbelować i dobre by było żeby te belki "doszły" w słońcu no ale jeśli deszcze mają w to wlać to lepiej schować na dzień 2 pod dach, lub chociaż zwiść z torfowej łąki na piasku ułożyć i taka bela też albo się lekko zakisi albo po otwarciu będzie miała miodowy zapach, no niestety pleśń też może się pojawić ale tylko w wierzchniej warstwie, a jeśli bela "dojdzie" w słońcu i na powietrzu to nie powinno być leśni, przegrzeje się z 1-2 tyg i można śmiało ukłądać w stodole, ja tak robie od lat i takie o miodowym zapachu bele są dużo chetniej zjadane przez bydło i myśle że nie ma tak duzy strat składników pokarmowych jak w rzypadku siana wysuszonego na popiół, ale warunkek jest żeby było bez deszczu bo lekko wilgotne po deszczu lub niedosuszone po zlewie splśnieje napewno ;)

#25 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 czerwiec 2009 - 09:27

worki do sianokiszonki W zeszlym roku znajomy mial 50 balotów w tych workach bo nie mial na poczatku owijarki. Dobrze ze jednak mu przywiezli te owijarke bo z tych 50 w workach 45 bylo do wyrzucenia. mówili mu ze nie przechodzi powietrze przez worki a tam bylo tyle powietrza ze hej sianokiszonka splesniala i tyle z tego mial ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#26 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:11

worki do sianokiszonki probowal ktos ukladac bele w rzad a potem nakryc folia i przysypac ziemia cos w rodzaju rekawa zrobic

#27 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:36

worki do sianokiszonki ferdek07 masz ciekawy sposob na sianko. o czyms takim nie slyszalem jeszcze.

#28 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:56

worki do sianokiszonki Dziękuje za know-how :D Ferdek07, czasami tak mi niechcący sianko wychodziło... .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#29 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:48

worki do sianokiszonki Gdyby te worki były takie dobre, to na zachodzie nie owijaliby folią.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#30 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:48

worki do sianokiszonki niezły sposób, ale nie zawsze się uda, ja tam wole już nie dosuszyć i ofoliowac, a co do worków to znajomy tak zrobił z 40 beli, ciekawe czy się nie popsują, robił pierwszy rok na wypróbowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 21:02

worki do sianokiszonki Mój znajomy kilka lat temu zaworkował ze 30 belek ale chyba kiepskie siano mu wyszło i powrócił do suszenia
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#32 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 08:53

worki do sianokiszonki powracając do tematu to jak już masz zamiar w te worki pakować to lepiej se kup owiiarke i owiń bele zamiast 24 to conajmniej 13 razy i będziesz miał na pewno lepszy efekt niż te worki to ci gwarantuje
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#33 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 21:04

worki do sianokiszonki mam własna owijarkie i do tej pory owijalem owijarka ale trzeba sprubowac wszystkiego wrzucilem w worki na sprubowanie jakies 30szt co stego bedzie to sie zobaczy ale z tego co piszecie nie ma co liczyc na zadowalajacy efekt :D

#34 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 czerwiec 2009 - 21:34

worki do sianokiszonki Denzel daj znac na PW jak otworzysz te belki prosze bo na drugi rok tez cos takiego rozkminiam, bo z owijarka jest za duzo zabawy.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#35 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 08:22

worki do sianokiszonki Mój kolega też nie był zadowolony z tych worków, 30 szt zrobił i wszystko do wyrzucenia. Wydaje mi się że lepiej jednak zapłacić drożej i się nie martwić że się nie uda, a wiadomo ,,chytry dwa razy traci".

#36 Share technik79

technik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 15:39

worki do sianokiszonki Na temat worków wypowiem się prosto i rzeczowo a nie tylko teoretycznie lub tutaj cytuję "słyszałem że sąsiad zrobił i mu nie wyszło ..... " worki do sianokiszonki to jest bardzo dobra sprawa taniej szybciej i żeby nie skłamać wcale nie lepiej ani nie gorzej tylko normalnie zwyczajnie tak samo !!!! Sianokiszonka jeżeli nie ma do niej dostępu powietrza to musi wyjść nie ma opcji chyba że ktoś ma ręce jak kret zero wyobraźni i chce włożyć worek n blot 120x120 na balot o śr np 140 ( a są takie asy) to przepraszam. A jeżeli ktoś nie wierzy to niech se poczyta na czym polega proces fermentacji (zakiszania) i się zastanowi co za głupoty opowiada Np koleś - ŚWIECA na forum wypowiada się negatywnie no jasne ma zdjęcie kota który pewnie nic nie robi tylko chodzi i skacze se po balotach dziurawi a później się dziwi że mu nie wyszło akurat on zna się na kiszeniu jaja niech se zakisi !!! Inna sprawa że ktoś włoży kiszonkę dobrą w folię strecz a lipną w worki później czeka na efekty heh nic gorszego worek nie jest receptą na wszystko i jeżeli gówno włożysz to i gówno wyjmiesz !! Jeżeli ktokolwiek da chociaż jeden jedyny sensowny powód dla czego kiszonka w workach nie wychodzi i go sensownie uzasadni to stawiam kratkę wódki !!! posiadam własną chodowlę wszystko kiszę w worki i wiem że kiszonka w workach to dobry tańszy i sprawdzony sposób jeżleli ktoś chce się przekonać na własne oczy to zapraszam do siebie powiem pokażę i wytłumaczę jak co i dla czego. Ps Ja używam worków firmy ROL-PAK a nie jakichś worków z firmu krzak !! Pozdrawiam

#37 Share KamilF1

KamilF1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 11:51

worki do sianokiszonki Ja mam zamiar dziś zrobić sianokiszonkę trawa/siano już na wałkach jeszcze tylko belowanie i "pakowanie" <_< Worki kupiłem za 11zł za sztukę w pobliskim sklepie :P No zobaczymy jak praca pójdzie. Ps. pod wieczór powinny być fotki :D

#38 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 14 lipiec 2009 - 11:03

worki do sianokiszonki Oj mały napisze to tak wiem gdzie są worki za 9.50 zł czyli przepłaciłeś <_< <_<
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#39 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 19:15

worki do sianokiszonki otworzylem pierwsze worki i.....
moge powiedziec ze wyszlo nie tak zle troche od gory mi sie zepsulo bo za slabo zawiazalem a pozatym OK
no i zmora dziurwienia workow przez koty. jesli w worku nie ma zadnej dziurki to kiszonka z workow niczym se nie rozni od kiszonki z foli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 10:03

worki do sianokiszonki a wyciągałeś z nich powietrze??? Czy może tylko normalnie włożyłeś balot i zawiązałeś??