Skocz do zawartości

Zdjęcie

worki do sianokiszonki

262 odpowiedzi na ten temat

#1 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 17 sierpień 2008 - 13:38

worki do sianokiszonki http://www.allegro.p...nokiszonki.html bo nie wiem czy to dobry pomysł i jak sie to przechowuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
worki do sianokiszonki Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 13:42

worki do sianokiszonki jak zakładasz temat to wybierz odpowieni dzial!!
przenosze

#3 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 13:54

worki do sianokiszonki @ autor tematu

daruj sobie te worki nic z nich dobrego nie ma, zacznij zbierać na owijarke, a jak potrzebujesz na teraz owinąć to zamów usługę

szkoda kasy ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 15:10

worki do sianokiszonki @ Kubi nie zgodzę sie z toba ;) Ja już od kilku lat kładę zawsze troche siano kichy w te worki i jak na razie nie narzekam bo na pewno wychodzi taniej od foli. Troche zabawy z tym jest bo musisz włożyć belkę w ten worek zawiązać itp. NIe którzy sądzą że w tym wszystko zgnije i musi byc odsysane powietrze. Wcale nie wystarczy ze szczelnie zawiążemy worek czy nałożymy opaskę tak żeby się powietrze nie dostało i na belce nie ma grama pleśni itp. Druga sprawa to taka że jak bedziesz sie dobrze z takim workiem obchodził to możesz w jednego worka dwa a czesem trzy razy kłaść belkę. Więc wtedy koszt jednej belki wychodzi srednio około 4 zeta czyli tyle co za usługę owinięcia a gdzie jeszcze folia ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#5 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 17 sierpień 2008 - 15:26

worki do sianokiszonki kiedys w top agrarze był gosciu co używal takich worków tylko przezroczystych

#6 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 15:31

worki do sianokiszonki no to mieliśmy chyba inne worki ;)

z tym ze zabawy to jest akurat mniej niz przy owijaniu(albo porównywalnie), włożyć belkę do worka nie problem trzeba tylko umiejętnie to robić, troche gorzej jest z zawiazaniem bo jak tego nie zrobisz to i tak do niektórych powietrze uleci, dodam do tego że ja odsysałem powietrze odkurzaczem. jak odsysałem to pięknie to wyglądało ale po parunastu dniach to kaszanka ;)

jak nie moze się ani gram zapsuć skoro ty nie odsysasz powietrza, tylko zawiazujesz od tak, nawet zakładając że nic powietrza nie wleci do worka to i tak ono tam bedzie(bo nie odsysałeś) i zacznie się proces psucia. Mi tak psuło się ok 1/3 belki z tym że nie było to psucie czytaj całkowite zgnicie tylko takie bardziej delikatne i o nieprzyjemnym zapachu, krowy nie chciały tego jeść, jałówki troche przemieliły chociaż byłem zły na siebie że im wogóle to dałem

tez myślałem że zaoszczędzę ale połowa worków u mnie ulegała uszkodzeniu z różnych przyczyn ;) później to już wbijałem widły w worki nie bawiłem się w ostrożne przewożenie żeby czasem nikt więcej nie włożył tam sianokiszonki

wolę więcej zapłacić i mieć super jakości sianokiszonkę, bo to nie odbija się tylko na mleczności
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#7 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 13:18

worki do sianokiszonki No troszek przesadziłem z tym ze jest zero pleśni zawsze tam sie cos znajdzie ale nie zeby 1/3 belki była do d*py ;) ;) przeważnie pleśń jest tam gdzies jest worek zawiązywany ale jest to tak warstewka z 5-10cm o srednicy do 40 cm a tak reszta to jest miód kiedyś też odsysałem powietrze ale w końcu doszłem do stwierdzenia ze efekt i tak jest taki sam więc przestałem odsysać. Jeśli nie wierzysz a mieszkasz gdzieś w moich rejonach to zapraszam do siebie na gosp pokarze ci jak to u mnie wygląda ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#8 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 20 sierpień 2008 - 13:30

worki do sianokiszonki @miki7211 zrób fotki tych belek

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 15:15

worki do sianokiszonki http://www.agrofoto....image10814.html <--worki myszy ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 16:51

worki do sianokiszonki he nom tak to wygląda zrobie foty gotowej juz sianokiszonki wyciagnietej z worka i sami zobaczycie jak to wygląda ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 17:23

worki do sianokiszonki Jak ja zrobiłem raz taki worek , to jak go zawiozłem do obory , to mi krowy uciekły , i kaszlały dwa dni , a że moje krówki słyną z najwybredniejszych w powiecie , to kupiłem owijarke , to jedzą , aż im się uszy trzęsą , a szczeże to sam uciekłem z obory jak tata otwar tego balota , i tata nie zastanawiając się zawiózł go na pole , gdzie go potem użyliśmy jako nawóz . HEHE , i ot cała historia z tym sposobem kiszenia sianokiszonki , a teraz stawiam na owijarke , i owiele szybciej idzie robota .

#12 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 22:28

worki do sianokiszonki

No troszek przesadziłem z tym ze jest zero pleśni zawsze tam sie cos znajdzie ale nie zeby 1/3 belki była do d*py ;) ;) przeważnie pleśń jest tam gdzies jest worek zawiązywany ale jest to tak warstewka z 5-10cm o srednicy do 40 cm a tak reszta to jest miód kiedyś też odsysałem powietrze ale w końcu doszłem do stwierdzenia ze efekt i tak jest taki sam więc przestałem odsysać. Jeśli nie wierzysz a mieszkasz gdzieś w moich rejonach to zapraszam do siebie na gosp pokarze ci jak to u mnie wygląda ;)

Ta żebym miał jeszcze czas ;)

ja nie wiem, nie chcę się kłocić ale dla mnie jest nie do uwierzenia ze takie coś może się udać. bez obrazy @miki ale na tym linku co @andrzej podał, to nie dość że te belki to wielka kaszanka(wygląda jakby ktoś luzem trawę wrzucił), to jeszcze powietrza nie odsysasz :)

u mnie to bele były przez cały czas w kształcie walca, powietrze odkurzaczem wyciągłęm, zawiązałem na maxa, a i tak na darmo była robota bo krowy nie jadły

do prawidłowego zakiszenia potrzebne sa warunki beztlenowe, a u ciebie jest raj dla pleśni- belki flaki, powietrze i tak bedzie w nich bo słabo są zbite, nie wyciagniete powietrze, a na pewno worek ten nie jest w 100% nieprzepuszczalny choćby nie wiem jak go zawiązał
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#13 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 22:36

worki do sianokiszonki he belki na focie są dobrze zbite a wyglądają jak wyglądają bo raz mają około roku (tzn miały) a po drugie sa z samego dołu na na nich były jeszcze bodajże dwie czy trzy warstwy ustawione więc je troche zgniotło. Kubi spoko ja tez nie będę sie kłócił bo każdy uważa jak uważa

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#14 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:10

worki do sianokiszonki zainteresowala mnie ta technika foliowania bel.
moze ktos juz to wypraktykowal i podzieliłby sie opiniami w tym temacie

ponizej link do strony z takimi workami

#15 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 16 czerwiec 2009 - 08:33

worki do sianokiszonki zależy jaki rozmiar beli i worka, zrobiłem w tamtym roku ta techniką 3 bele. 2 się zmarnowały. ja robie bele 150 i ciężko było założyc ten worek a jak już założyliśmy to nie starczało go na "zamknięcie". jak robisz mniejsze bele to możesz spróbować zrobic z 10 to se zobaczysz jak to jest

#16 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:23

worki do sianokiszonki dzis zamowilem 100szt takich workow jutro jade je odebrac po 8zł za szt. te co zamowilem sa troche wieksze i podobno folia grubsza. a czym wiozaliscie te worki

#17 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:35

worki do sianokiszonki Do wiazania wystarczy zwykly sznurek :mellow:

#18 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:42

worki do sianokiszonki Worki się naciąga na balota i zawiązuje czy trzeba odsysać powietrze z tych worków??.
zetor5211 c 360 ZT303D

#19 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2009 - 06:17

worki do sianokiszonki Wystarczy dobrze "docisnąć" worek do belki..

Ale jak troche wyssiesz powietrza odkurzaczem to nie zaszkodzi :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 18:28

worki do sianokiszonki u mnie w okolicy robił gość pierwszego roku do worków sianokiszonkę, bo mówił, że nie będzie wydawała 10 tyś na owijarkę ale niestety nie zdało u niego to egzaminu. Powietrze wysysał odkurzaczem i też to nie wiele dało. jak z nim rozmawiałem to mówił, że ok 50 % się popsuło. W następnym roku zakupił owijarkę.