Zaloguj się, aby obserwować  
UrsusCzesio

Myjka cisnieniowa Bosch 100bar

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Mam problem widzialem dziś w Grene myjke boscha 1000 czy 1200 wat nie pamietam dokładnie. Była za okolo 450 zł tylko czy usunie mi brud z ciagników, a nie chce na darmo wydawać pieniędzy jak mi nie bedzie zmywać bo troche tego jest :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Żeby schodził jakiś olej albo smar konieczny jest jakiś środek. Ja mam ponad 180bar i usuwanie jakiegoś oleju ciężko idzie bez detergentu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Jeżeli podepniesz wąż z gorącą wodą to i mała myjka sobie poradzi z upaćkanym olejem ciągnikiem. Zimna woda jest dobra do rozrzutnika i sprzętów bez oleju. A żeby zimna woda brała olej musi być naprawdę pod dużym ciśnieniem (wtedy często olej schodzi z farbą) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to też zależy jaka dysz a i z jakiej odległosci się to potraktuje

ps. czy wolno we wszystkich karherach podłączać gorącą wodę, bo raz próbowałem to szlauf którym podłączyłem wodę zaczeło rozrywać i wystarszyłem się że może coś uszkodzić w myjce,

 

ja bym nie przesadzał z dużą myjką bo włąsnie farbę będzie rwał i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

mam Karchera co prawda z podgrzewaniem wody 160 bar ustawiony na 60*C założona dysza rotacyjna to naklejki zrywało z mojej ładowarki i jak farba troche już słaba to też odrywała się a smar to fruwał. wszystko bez środka. myślę że ta setka z dyszą rotacyjną powinna dać radę i przy rozpyleniu środka na tłuste miejsca.

 

co do podłaczania gorącej wody to nie we wszystkich a jak już jest to max 60*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To jak np: spryskam silnik czy skrzynie płynem do mycia silników i poleje go wodą z myjki to powinno zejsć?? :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup taki opryskiwacz który jest bardzo wygodny:

http://www.allegro.pl/item656151955_hit_op...o_1l_tanio.html

 

do tego preparat DIMER

http://www.allegro.pl/item649535784_plyn_c..._2kg_dimer.html

 

opryskaj silnik i co tam jeszcze chcesz, i jeśli będziesz miał taką myjkę to usuniesz cały brud, czy to będzie olej, czy smar czy co tam Ci się uzbierało przez te x lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej stosuj opryskiwanie powierzchni którą chcesz umyć, dlatego że środek taki jak np dimer musi parę chwil działać sam zanim się go spłucze, jeśli wlejesz go do myjki i będziesz mył to będzie słaby efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom, masz rację, ale ja Ci napisałem jak ja myję i nie mam zamiaru zmieniać sposobu

ja mam myjkę stihla silnik 3,5kw, pompa mosiężna WAP o mocy 180 bar i wydajności 12 litrów na min, i oczywiście dysza rotacyjna i wcale nie twierdzę że jest jakaś super mocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Tym Boschem to możesz umyć błoto na kołach! Na pewno nie smar! A po spryskaniu środkiem czyszczącym dobrej jakości to wodą zmyjesz! Ja używam środka później myjka. Tyle że myjka 3 fazowa. Przy myjce trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na przepływ jaki ma wody, a taką to umyjesz jedno koło na wysokim ciśnieniu i czekasz... Miałem kilka myjek i taką jak pokazałeś to raczej używa się w rolnictwie, w oborach, chlewniach. A do mycia maszyn to musi być wydajność. można też sodę kaustyczną zastosować no ale z tym trzeba uważać! Myślę że będziesz zawiedziony tą myjką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ciągnik myje 15 min, no do 30 jak się z nim pieszczę, a taką chlewnie po całym cyklu to myślę że dzień to mało...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bosch`a aquatak 110 i jak napisał @loyer986 to nie prawda że jedynie brud z kół można umyć bo ja nim myje wszystko po pracy i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Więc moim zdaniem jest to myjka godna polecenia


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

też mam taką myjkę i jestem z niej jak najbardziej zadowolony.Na pewno jest warta swoich pieniędzy. Wcześniej często korzystałem z myjki karchera 160 bar i za dużej różnicy nie było widać a cena dużo wyższa.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

ja mam myjkę 140 bar myje zimną wodą mam przy niej zbiorniczek na płyn biorę dyszę regulowaną jak jest duży brud zmaczam pod ciśnieniem cały element później zmniejszam ciśnienie i polewam wtedy wodą z płynem a następnie dysza rotacyjna i nie ma prawa coś zostać, a jeśli brut jest nie taki stary to bez płynu dysza rotacyjna daje spokojnie rade bez problemu. Bród musi być naprawdę kilku letni i kilku warstwowy by go nie wzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Mój karcher 180bar bez problemu usuwa różnego rodzaju oleje i smary bez żadnych detergentów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

posiadam myjke wysokociśnieniową firmy karcher o ciśnieni max 120bar i stwierdzam jako uzytkownik że jest ona zamała do prac w godpodarstwie... nawet przy użyciu chemi czesto trzeba z bardzo bliksich odległości myć sprzet i wogóle... mycie aut ok.. lecz samry i oleje to nie dla tej mocy... pozatym nie wiem czemu często sie przegrzewa...;/ miałem okazje pracowac równiez sprzetem tej samej firmy (modelu nie pamiętam) wersja profesionalna moc 180bar i uważam że takie ciśnienie jest minimalne przy zakupie myjki... sprzet był nowy brzy dyszy rotacyjnej ząden brud nie miał szans... ciągniki oblepine błotem, olejem.... skrzynie po abfalach itp. wszystko umył fak faktem odległośc umieszczenia dyszy od brudu nikiedy też była niewielka lecz w porównaniu do 120 bar to między niebem a ziemia...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj