Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tobasco007

Tobasco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 12 czerwiec 2009 - 19:54

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa Mam Belarusa962 BX z turbo(ma 95koni) Podnośnik, średnica 11.
Jeśli chodzi o koła, to przód 12.00/20; tył 16.9/38
Chciałbym do niego kupić pług unii 4-skibowy obrotowy.
Co o tym myślicie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa Dzisiaj, 11:41
  •  

#2 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 20:12

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa da radę? jakie masz ziemie? jak coś to lepiej 3+1 i zawsze można odczepić jeden

#3 Share Tobasco007

Tobasco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 20:33

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa u mnie jest ziemia lekka, nawet 3 klasy nie ma

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2009 - 23:08

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa Pług jest po ty by nim orać,ale trzeba się z nim również poruszać w jakiś stabilny sposób.Czarno to widzę.

#5 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 czerwiec 2009 - 07:29

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa A amsz w nim dobry podnosnik?? bo podobno w Belarusach sa slabe. Jesli masz to ok.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#6 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 13 czerwiec 2009 - 08:21

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa jesli myslisz o 4 unii to do belarusa polecam 3+1 ale LS a jezeli wezniesz XLS to bedziesz mial problemy z podnosnikiem bo jast o wiele ciezszy od LSa (1500kg) i wybieraj z korpusami ZX to kopia kwernelanda
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#7 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 12:12

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa ja bym wzial trójke obrotowa 3x50 co daje lacznie 150cm za jednym przejazdem. lepsza wydajnosc i mniejsze spalanie niz w 4 o podobnych rozmiarach (takie sa wyniki testow). juz gdzies o tym pisalem.

#8 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 13 czerwiec 2009 - 12:16

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa Mój sąsiad ciąga NH td 95d i ładnie mu idzie i to unią. I nawet gośc kedyś go pożyczał do 7340 :P i też szedł co mnie bardzo zdziwiło :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#9 Share Tobasco007

Tobasco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 14:14

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa Podnośnik jest bardzo dobry,prawie że nie używany. Cały ciągnik jest z 1993 roku. 1450mth tylko ma zrobione,sprowadzony z Danii.

#10 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 19:55

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa hm, tak jak juz ktos napisął weź 3+1. Ja mam NH TL 100, też 95 koni, i własnie ibisa 3+1 ( waży 990 kg) i ziemie podobne do twoich. Poinno być dobrze, choć od przybytku mocy głowa nie boli xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:06

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa w jednym z wydań RPT był test pługów 4 i 3 skibowych ustawionych na ta sama szerokość i tak jak pisał @Cichu jest mniejsze spalanie, lepszy uciąg, mniej poślizgów, ciągnik lepiej sie spisuje w szerokiej bruździe. a tą ,,czwórkę" to słabo widzę będą problemy podczas podnoszenia z hydraulika może byc ciężko i podczas transportu może być słaba przyczepność...

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:27

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa No i w przypadku pługa 4 skibowego są wyższe koszty ekploatacji.
Więcej elementów roboczych występuje.

#13 Share Tobasco007

Tobasco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:43

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa z transportem nie ma problemu bo na asfalt nie trzeba wyjeżdżać. pług to tylko będzie mógł do jednej tony, sprawdzałem dokładnie udźwig ma 4000kg.

#14 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:53

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa i w tym RPT bylo jeszcze opisane ze ten ursus 1224 co robil z tymi plugami to mial problem z obrotem tej 4-ki bo ostatni korpus i kolko chaczyly o ziemie a w 3 tego nie bedzie. ja proponuje 3x50 i bedzie git. nie ma co przeciazac ciagnika. a w ogole to te Belarusy sa za lekkie do 4 obrotowej, bedzie go mocno bujac przy obrocie. bierz 3 skibowy i ani sie nie zastanawiaj.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#15 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 czerwiec 2009 - 10:00

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa A to tylko Rusek co ma 80 koni a ziemia którą przeoruje to IIIb -IVa i trochę gliniastej II i daje radę. rozstaw pługa 4x35+przedpłużki.
Dodany obrazek Dodany obrazek
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#16 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 10:51

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa 4x35 to cholernie mało. nie widzisz co ludzie pisza? do tego ruska najlepszy bedzie pług 3x50. Mam wrazenie ze ludzie kupuja 4 tylko po to zeby sie przed sąsiadami chwalic ze ciagnik chodzi z 4 a nie z 3...szerokość juz nikogo nie obchodzi, a ta waska 4 mniej zrobi niz szeroka 3. przestancie pajacowac i czasem sluchajcie rad na AF. tak jak tu wszyscy pisza idealny bedzie pług 3x50

#17 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 11:51

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa Jak masz lekom ziemię to 3x50 do tego jakieś ramię do wału i wał Campbella . NA mocnej glinie nie mógł byś mieć takich szerokich odkładni
u mnie w wiosce znajomy miał Ibiza 3+1 i ciągną go MTZ 82 . ale po roku ciągnik sprzedał bo ro by zajechał -2kl. i porządne góry robiły swoje, jak jeździł to nie było widać że go mocno buja - Ale mówił jak na polu równym i słabszej ziemi to szedł rusek i było ok

#18 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:35

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa o dobrze Krzysiek pisze, zamiast 4 korpusa to lepiej dokupic ramie z walem
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#19 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:47

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa

4x35 to cholernie mało. nie widzisz co ludzie pisza? do tego ruska najlepszy bedzie pług 3x50. Mam wrazenie ze ludzie kupuja 4 tylko po to zeby sie przed sąsiadami chwalic ze ciagnik chodzi z 4 a nie z 3...szerokość juz nikogo nie obchodzi, a ta waska 4 mniej zrobi niz szeroka 3. przestancie pajacowac i czasem sluchajcie rad na AF. tak jak tu wszyscy pisza idealny bedzie pług 3x50

Kolego twoje wrażenia to nijak się mają do praktyki, pług to kupiłem do orki a nie na pokaz te 4x35 spokojnie zaoruje cały ślad tylnej opony.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:59

Pług 4-skibowy obrotowy do Belarusa no ten 4*35 daje tylko 140cm a 3*50 daje 150cm więc to jest bez sensu! i tak w ogóle to popieram pomysł z wałem