Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1025 a II?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz105

lukasz105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 19:51

Pronar 1025 a II? Prosze o wasze opinie zwiazanez tymi ciagnikami. Z gory dziekuje :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025 a II? Dzisiaj, 20:06
  •  

#2 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 20:41

Pronar 1025 a II? Nie ma zbyt wielu użytkowników na forum więc obiektywnej oceny raczej tu nie bedzie. A co ja sadze? Myśle ze troche ulepszony MTZ z kabina ktora gwarantuje ciut lepszy komfort lecz z cala reszta ktora jest nadal całkowicie mechaniczna nie da zbyt wiele wiecej satysfakcji uzytkownikowi a porownanie ceny z pierwsza seria i chociazby nawet z konkurencja to wypada moim zdaniem bardzo słabo. Radziłbym szukać dobrze wyposażonego odpowiednika z białorusi lub wśrod konkurencji gdzie mamy wiecej praktycznych ulepszeń np ehr i półbiegi pod obciazeniem.

#3 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:52

Pronar 1025 a II? Mój sąsiad posiada nowego BELARUSA 1025.3 i nie narzeka a wręcz go chwali. Hydraulika BOSCH, przedni most napędowy CARRARO(załączany przyciskiem w kabinie). Myślę że to jest lepsze rozwiązanie niż pronar ponieważ niby to jest to samo lecz ciągniki rodem z Białorusi posiadają lepsze opinie wśród użytkowników. :mellow:
MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:05

Pronar 1025 a II? Mi osbiście ten ciągnik bardzo się niepodobał, stał na placu obok fortery i agrotrona to wyglądał jak mutant, ciągnik jak na 100 km ma monatrualne rozmiary bardzo dużą mase własną chyba grubo ponad 5 t, o wyglądzie już nie wspomnę bo o gustach się nie dyskutuje, uwzględniając aspekt tylko użytkowy ten ciągnik to raczej tylko do pola,chociaż w podobnej cenie nie wiem czy coś się da znaleźć bo forterra będzie duzo droższa, może to i jakieś rozwiązanie mamy bardzo tanie podzespoły z mtz opakowane w ładne pudełko, tylko co z awaryjnością??

#5 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:16

Pronar 1025 a II? No ten ciągnik ma niecałe 2 lata więc trudno powiedzieć co będzie w przyszłości ale jak narazie wszystko jest ok. Ja często jeżdżę tym ciągnikiem(ponieważ pomagam sąsiadowi) i jedyne co zmieniłbym w tym ciągniku to skrzynie biegów ponieważ ruszenie(z 2 przyczepami 6t.) z najwyższego zakresu na 1 biegu na najwyższym przełożeniu jest uciążliwe.

Edytowany przez andrzej2110, 16 czerwiec 2009 - 18:36.
cytowanie poprzedniego posta

MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share badi

badi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:13

Pronar 1025 a II? Witam
Posiadam Belarusa 1025.3 ponad 2 lata,jak do tej pory chodził bez większych usterek.Kilka dni temu ukręcił się wałek od przedniego napędu w skrzyni,awaria była moją zasługą gdyz kopałem gline w burcie szuflą i było za duże obciążenie na przednią oś.Ten model ciągnika ma największe spalanie 250 g/kWh w porównaniu do pozostałych modeli MTZ.Oglądałem kiedyś na targach pronara 1025A II i pod maską miał wszystko to samo co mój np różne drobiazgi tej samej producji tylko tamten pronar nie posiadał monobloku.Nie mam porównania do innych marek bo nie jeżdziłem nimi tylko cały cas MTZ.Na dzień dzisiejszy to standardem stają się biegi pod obciążeniem a ta skrzynia pozostawia wiele do życzenia ,chociaż już się do niej przyzwyczaiłem.Reduktor robi za rewers jak się dobrze ustawi to nie jest taka zła praca ładowaczem. Poza tym ma słaby skręt tylko 39 stopni.Jak Cię cos interesuje jeszcze to napisz.

Dodaj odpowiedź