Skocz do zawartości

Zdjęcie

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 10 czerwiec 2009 - 22:59

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p Witam, chciałbym wykonać solidny tur tylko na tuz tylni(na tura czołowego nie mam kasy:/), potrzebuje go ponieważ w mojej okolicy dozo domów buduje i dla siebie tez sie przyda się tylko ja mam ciągnik z duża przyczepa(d-55)która ma kiper:), i nowi sąsiedzi proszą"przywiózł byś mi kilka przyczep ziemi, wywiózł gruz,nawiózł piachu itp..."aaa wynajem ładowarki tez kosztuje... no i chciałbym zrobić tak żeby podnosił dość wysoko (wysoka przyczepa)i był pojemny,mam spawarkę inne narzędzia elektr. dość dożo rur o średnicy 2",1,5" i "rury kwadratowe 4cm x 4cm" i ściance 2,5/3mm, siłownik(skok 45cm) od koparki ostrówek lub białorus, blachy tez by się znalazły,
tylko nie wiem jak to wszystko ze sobą zgrać:/
Bardzo proszę o pomoc:))Pozdrawiam
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p Dzisiaj, 06:04
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 23:16

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p Nie wiem czy warto ci to robić. Udźwig będzie niski bo nie może być krótki. Lepiej dać te 5 tys i kupić tura normalnego. Dozo lepiej będzie. Jak masz taki zarobek szybko ci się zwróci.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 00:15

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p To nie jest aż tak duży zarobek, i wolałbym na tył:)

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 06:28

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p Bardzo dobrze kombinuje bo takim turem na tył można dużo więcej zdziałąć w piachu jak na przód, przede wszystkim trzeba mieć łyżkę jak do tura 1, lub zrobić jakąś taką szerokość około 1m może być szersza ale suherował bym płytką, rama jak do kolca do ble podpurka i po krzyku, rama długości max 1,9-2,2m do nasady łyżki i podpórka jakieś 90cm od ciagnika, a co zyskasz to wjedziesz w każdy duł i wyjedziesz bez najmienszych problemów, najwyżej wyciągniesz łyżkę po ziemi, to że jest siłownik to ogromny plus bo jest duży problem z wysypywaniem łyżki, ja robi eto tak że wjeżdzam w dół a dokładniej staczam się wbijam łyżkę i bez podnoszenia wyjeżdzam z łyżką ciągniętą za ciągnikiem, no może lekko "ulżę" żeby całkiem po ziemi nie ryła łyżka, a na równym łyżka w górę i na przyczepę, może za duzo w łyżkę nie napieram ale bardzo szybki mogę wjeżdzać i wyjeżdzać z wykopaliska,

#5 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:11

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p Ferdek07@ jak masz jakieś fotki to wrzucił byś proszę na neta:):P no właśnie lepiej na tył bo do tura czołowego musiałbym założyć wspomaganie:/bo piach ziemia ciężka, myślałem o łyżce troszkę szerszej(130cm) ale nie wiem czy podniesie:/

#6 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 20:20

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p http://www.agrofoto....tur-t18262.html
Jest już podobny temat... Może on coś Ci pomoże... Bez sensu aby dwa istniały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 22:18

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p to jest całkiem inny temat.Tamten jest do bel a ja chce do ziemi itp...

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 07:00

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p http://www.allegro.p...ika_okazja.html ja mam takie coś moze troche masywniejsza jest ta ramka, ale przy spokojnej exploatacji i ta powinna wytrzymać, najwazniejsze to z pełną łychą na nierównościach nie szaleć i za mocno nie napychać żeby nabrać łyżkę, jak masz silownik można wychylenie łyżki zrobić na siłownik ale trzeba by troche powzmacniać tą ramkę, jak znajdziesz łyżkę to zrobisz sobie takie coś napewno sam :P

#9 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 12:59

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p ooo, zrobię na podobiznę tego, jak myślicie wytrzymają te materiały?rura2"(4mm-scianka),rura 3"4mm i profil kwadratowy 50x50x4,, a łyzke zrobie z blachy 3mm bo mam 3 arkusze 105 na 190:)

#10 Share krzysztofb24

krzysztofb24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 luty 2010 - 17:13

tur na tył do materiałów sypkich:)do c360 3p witam. panowie cieszy mnie wasz zapal ale moge was rozczarowac. sam zrobilem takie cos lyzka szeroka na 1.2 wysoka 0.6 zaczalem od profili 50x100x3 cala rama miala dlugosci 1.8m. silownik o skoku 0.6m i srednicy60mm ledwie dawal rade i po paru przyczepach stalo sie rama sie zlamala. przy odbudowie do scianek z obu stron dospawalem plaskownik 100x10 a i tak przy pelnej lyzce mocno sie wygina. dodam ze jesli nie macie przedniego napedu to wiecej niz 1/2 lyzki ciezko naladowac piasku czy o ziemi czy wapnie zapomnijcie to juz duzo bo 1/4 . ja po wlaczeniu napedu stawialem ciagnik na 2 kolach przednich. rama nie moze miec laczenia z ciagnikiem powyzej osi kol a im nizej tym lepiej teraz kupilem maszt od raka i do niego zamontuje lyzke bedzie wyzej podnosil i nie bede musial walczyc z poziomowaniem lyzki a przy udzwigu 2.5 tony i wysokosci wyladunku 2.5m zaladuje na przyczepe bez problemu. stara rame moge odsprzedac, jeszcze prosta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zibi100

zibi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 luty 2010 - 10:41