Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jdere

jdere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 14:35

Witam od pewnego czasu mam problem z hydrauliką w moim johnie 2140 z turem. Wspomaganie prawie wcale nie działa tylko na bardzo wysokich obrotach w dodatku strasznie szarpie z podnoszeniem tura jest podobnie, ani nie podnosi ani nie chce opuścić lub czuć szarpanie przy podnoszeniu. O dziwo półbiegi i wałek WOM działają. Kontrolka od oleju raz się świeci a raz nie. Po sprawdzeniu ciśnienia na przedniej pompie ciśnienie wynosiło ok 180 atm a po chwili zero:( poziom oleju prawidłowy na zapalonym ciągniku, filtr oleju przy silniku i pod skrzynią OK.

Proszę o pomoc:)

Witaj kolego ja w swoim jd 2140 4x4 miałem jaki sam problem , sprawdziliśmy prawie całą hydraulikę winą był orbitrol danfoss ospb 160cn on znajduje się pod kierownicą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Dzisiaj, 01:11
  •  

#62 Share laser221

laser221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, komputery, rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:28

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Panowie co do pompy to sprawdźcie jeszcze pod filtrem od hydrauliki.. Miałem podobny problem w swoim jd 1640 chwile działał dobrze pózniej wszystko siadło- wspomaganie, podnośnik, tur.. usterka została znaleziona po zdjęciu kabiny i dostaniu sie w okolice skrzyni.. okazało sie ze w skrzyni jest druga pompa hydrauliczna i od tej pompy ida jakes rurki i jedna była luźna i okazało sie ze ta rurka była zabezpieczona taka niby tulejka i ta tulejka sie wysuneła - ciśnienie uciekało bokiem spowrotem do skrzyni przez co hydraulika padała. wystarczylo wkleic tą tulejke i wszytko git;] jak juz wspomniałem do tej tulejki można sie dostac przez filtr hydrauliki wystarczy wykręcić filtr i od dołu powinno być widać luźną tulejke... niewiem czy zrozumiale to napisałem ale wrazie czego piszcie na pw. postaram sie dokładniej wytłumaczyc

#63 Share Marcin7

Marcin7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 14:19

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem witam mam problem z ciagnikiem jd 1640 niechce podnosic i skrecac jak wlacze dzwignie do podnoszenia podnosnika a w tym samym momenckie krece kierownica to podnosnik zatrzymuje sie
nie wiem czym to jest spowodowane czy olej ma tu wplywa bo zalany jest boxoil 26 hydrauliczno przekladniowy nie wiem co mam robic prosze o pomoc

#64 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:52

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem 1.Możliwe że olej ma wpływ bo jest nie odpowiedni 2.Niedostateczne utrzymanie ciśnienia / wydajności - możliwe przecieki wewnętrzne .

#65 Share sanczos

sanczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:48

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem witam, mam problem z podnosnikiem w 1640 a mianowicie potrzebuje bardzo wysokich obrotów żeby podnieść się i to bez zadnego obciążenia, po podniesieniu nie opada samowolnie, tłok wzrokowo sprawdzony i wyglada ok. Jeśli jest ktoś w temacie to prosze o pomoc

#66 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 05 luty 2014 - 20:05

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Sprawdzałeś stan oleju ,jaki olej masz zalany?

#67 Share sanczos

sanczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 luty 2014 - 16:03

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem stan jest ok olej chyba Kroontrak Super 15W-30 nie jestem pewien ale działało na nim wcześniej

#68 Share dariuszstopa

dariuszstopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 19:44

no wkoncu doszłem i to sam !!!troche nerwow i roboty a do tego pobdzierane palce ale wiedza tego warta oraz efekty a nie papa warta od 3000 do 4000 zł ?

napisz jak sobie poradziłeś , bo mam podobny problem

#69 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 19:54

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem przyczyna tkwiła w plecaku a raczej w zaworku przy tłoczysku wykreciłem wyczysciłem skreciłem jeden obrut wiecej jak było orginalnie dotego uszczelnienia tłoka nowe by podnosnik nieopadał

#70 Share BenQ

BenQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 16:28

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Oto mój problem :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zaryciak

zaryciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:20

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Witam.
Jestem " szczęśliwym " posiadaczem john deere 1640 z 81r 4x4 .
Mam pytanie co może być przyczyną problemów z odłączaniem przedniego napędu. Dodam że załączany elektrohydraulicznie. Potrafi nawet jeszcze przez około 15 min być włączony po tym jak go odłączę. Czasami zagaszenie ciągnika i szarpnięcie do tyłu i do przodu pomoże , ale też nie zawsze.
Ponadto proszę o informację jak można sprawdzić poziom ( i ewentualnie dolać) oleju w przednim moście i piastach.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam.

#72 Share radek0125

radek0125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:00

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem I jak został rozwiązany ten problem z hydrauliką bo ja mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoc

#73 Share zaryciak

zaryciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 14:02

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Witam ponownie,
Mam jeszcze pytanie co może być przyczyną dymienia na niebiesko zaraz po odpaleniu zimnego ciągnika
Dziękuje i pozdrawiam

#74 Share iskra1990

iskra1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 11:53

Witam!

Mam taki problem z JD 2140. A mianowicie zaczal mi troche szarpac podnosnikiem. to znaczy jak podnosze nawet bez obciazenia to szarpie mi podnosnik przy samym dole i u samej góry. Natomiast gdy ramiona sa w srodkowym polozeniu to idzie płynnie. O czym to moze swiadczyc?

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 czerwiec 2015 - 23:30.

#75 Share JanKolski

JanKolski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 14:58

musisz sprawdzić pompę. węże czy nie są dziurawe

Edytowany przez danielhaker, 23 czerwiec 2015 - 23:19.

#76 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 12 marzec 2015 - 16:48

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem A jak z innymi podzespołach ciągnika ? czy tylko podnośnik wariuje ?
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#77 Share iskra1990

iskra1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:41

Tak, tylko sam podnosnik, wspomaganie dziala bez problemu. Nawet gdy jednoczesnie podnosze i krece kierownica to tylko podnosnik poszarpuje a wspomaganie pracuje ladnie

#78 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:24

zmierz ciśnienie na złączach

#79 Share Rafi2016

Rafi2016

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:13

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 13:38

możecie powiedzieć gdzie znajdują się elektrozawory w john deere 1640 i jak sprawdzić czy są sprawne?