Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 14:25

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Moze to banał ale stan oleju masz dobry??? Sprawdz na odpalonym silniku a w razie potrzeby dolej do maxa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Dzisiaj, 02:05
  •  

#42 Share spinacz

spinacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 14:47

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem olej był sprawdzany kilkakrotnie na odpalonym silniku był wlany ponad stan i nic to nie dało... filtry są ok nawet ten siatkowy na dole wyczyszczony na którym było troszkę opiłków ale ogólnie nie był bardzo zabrudzony...

#43 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 19:56

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Nad tą pompa z przodu jest taki zbiornik na olej,powinien sie napelniac podczas pracy ciagnika. Sprawdz czy przewód dochodzacy do niego podaje olej na odpalonym silniku i czy podaje rownomiernie. Jak nie podaje to musisz sie zainteresowac pompa niskiego cisnienia znajdujaca sie na walku sprzeglowym skrzyni biegów. Jesli olej jest podawany rownomiernie to przyjzyj sie tej pompie z przodu moze juz wymaga naprawy.

#44 Share spinacz

spinacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 20:31

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Już wcześniej się interesowałem tym zbiorniczkiem. Pierwszy raz jak odkręciłem tą śrubę przy nim to zbiorniczek był pusty, chłodniczka także więc wlałem do niego oleju i po chwili złapał obieg oleju i było przez chwilę wszystko ok ale później znowu to samo:/ a żeby dostać się do tej drugiej pompy to trzeba rozpoławiać ciągnik?

#45 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 21:07

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Nie wiem czy to pomoze ale odkrec podloge w kabinie i odkrec dekiel do skrzyni biegow. Moze tam cos zobaczysz co pozwoli ci okreslic usterke. Slyszalem kiedys o peknietej rurce od smoka do pompy i zaciagało powietrze zamiast oleju. Poszukaj na forum w tematach o JD jak sie dokladnie wymienia ta pompe bo gdzies jest.

#46 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 18:29

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Kolego jesli na rozgrzanym oleju do okolo 55 do 60 stopni dziala WOM, polbiegi i naped MFWD to nie ma sie co czepiac pompy zasilajacej w skrzyni biegow, a raczej zainteresowac sie;
- sitem ssacym w skrzyni biegow
- sitem w pompie glownej
- pompa hydrauliczna (glowna)
- zalecam sprawdzenie orbitrola i zaworu pierwszenstwa

A jak sie kreci kierownica, jak dziala wspomaganie?

#47 Share spinacz

spinacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 20:32

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem jeżeli chodzi o to sito na dole pod skrzynią to jest wyczyszczone... jedynie że są gdzieś jakieś inne filtry bo ja mam przy silniku jeden i pod skrzynią drugi... a gdzie jest to sito w pompie głównej? oraz to sito ssące w skrzyni? i ten zawór pierwszeństwa?

kierownica strasznie się zacina razem z resztą hydrauliki... WOM działa dobrze bo była kosiarka rotacyjna podłączona i było wszystko ok

#48 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 18:15

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem Boczny korek w pompie hydraulicznej na 22 klucz to tam jest sitko. Nastepna sprawa nikt tam nie majstrowal wczesniej przy podlaczeniu pompy bo moze ktos jakies obwodnice poscil? Sito ssace znajduje sie na dnie tylnego mostu na wysokosci filtra ale calkiem na dole korek chyba na 41 lub 46 klucz. Mozesz jescze zaslepic orbitrol zeby wykluczyc jego uszkodzenie, mialem kiedzys przypadek ze byl uszkodzony i caly olej pompowany byl przez orbitrol do zbiornika i tak wkolko i braklo na pozostale funkcje.

#49 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 18:45

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem umnie tez szarpie podnosnikiem w 1640 wymieniłem olej i filtr w skrzyni prubowałem wszystkiego i dotego zapala sie kontrolka czy to znaczy ze pompa jest do wymiany czy juz ktos to robił :) prosze o pomoc :)

#50 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 06:25

umnie tez szarpie podnosnikiem w 1640 wymieniłem olej i filtr w skrzyni prubowałem wszystkiego i dotego zapala sie kontrolka czy to znaczy ze pompa jest do wymiany czy juz ktos to robił :) prosze o pomoc :)

i jeszcze jedno w czasie szarpania na biegu jałowym zauwazyłem spadek obrotow z ustawionych z 750 na550 na około 10 sekund puzniej obroty powracają tak jagby pąpa dawała opory cisnienia czy zacinał by sie jakis zawor czy cos takiego bo wedle mnie to jak pąpa siadzie to niedaje cisnienia ani oporow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 08:41

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem a morze ktos wie odczego są te dwa zawory obok filtra oleju skrzyni :)

#52 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:52

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem A tak w sprawie obrotów pewien mechanik mówił ,że w tych ciągnikach obroty ustawia się na 850-900 dlatego takie wysokie aby prawidłowo działała hydraulika .

#53 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 17:24

fajnie wyszło że to tylko olej bo jakby któraś pompa to by pociągło trochę po kieszeni, a i roboty nie mało(szczególnie przy tej w skrzyni). A i sprzedawca nic mi nie wspominał że olej sprawdza się na zapalonym silniku. Jak podnośnik szarpał to był na minimum przy zapalonym (widocznie było za mało). Przynajmniej poznałem trochę budowę ciągnika, a szczególnie hydrauliki. Ropę w baku na szczęście można sprawdzać na zgaszonym :D . Pozdrawiam

Opadający podnośnik też naprawiłem, był lekko porysowany cylinder; wystarczyło honowanie i wymiana uszczelnienia na tłoku oraz wymiana uszczelnień na zaworkach sterujących podnośnikiem (kilka oringów). Koszt naprawy wyszedł 490 zł + własna robota.

ja tez to zrobiłem a podnosnikiem nadal szarpie :)

#54 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 13:42

jak wymienic te uszczelnienia na zaworkach sterujacych podnosnikiem :D

Trzeba ściągnąć kabinę, odkręcić "plecak", ściągnąć go, odwrócić i tam jest siłownik z rozdzielaczem (jest to jeden element). Tzn ten cały rozdzielacz to poprostu dwa zaworki jeden wpuszcza olej pod ciśnieniem do siłownika, a drugi go z niego wypuszcza, sterowane one są mechanicznie. Zaworki trzeba rozebrać powymieniać uszczelki (komplet około 350zł, uszczelnienie siłownika 90 zł, uszczelka pod plecak 90 zł czy jakoś tak). Powiem tak; najgorsze jest ściągnięcie kabiny, trzeba mieć ją czym podnieść i pamiętać żeby poodkręcać wszystkie cięgła, wajchy, kable i przewody.

#55 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 16:27

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem a moze wiesz jeszcze gdzie znajduje sie pąpa oleju bo sciągłem plecak i jeszcze chce sprawdzic tą pąpe bo szarpało mi podnosnikiem

#56 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:04

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem nie wiem dokładnie, chyba gdzieś w skrzyni pośredniej. Tu jest katalog części jd:

http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt

A tu jest pompa w skrzyni pod nr 1,2:

http://www.fotosik.p...69c7571af6.html

#57 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 19:30

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem dzieki za kakrety teraz juz wiem...sprawdziłem cisnienie na wyjsciu na przyczepy i jest 185 bar a gdy uzyje tuz to szarpie i wtedy jest około 60 bar coto ku... jest czary czy jakis zawor bo papy chyba sa dobre skoro daja takie cisnienie pomocy bo mnie krew zaleje :D

#58 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 17:15

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem no wkoncu doszłem i to sam !!!troche nerwow i roboty a do tego pobdzierane palce ale wiedza tego warta oraz efekty a nie papa warta od 3000 do 4000 zł ?

#59 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 19:24

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem I czego była wina?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 14:36

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem U mnie na bardzo rozgrzanym oleju podnosnik nie chce podnosic. Na zimno jest ok. Myslicie zeby regenerowac głowna pompe, bo ta ze skrzyni podaje normalnie, a przednia hałasuje.