Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-330

190 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:45

Skrzynia biegów C-330 może wyleciała tylko spręzyna i kulka od zatrzasku, na początku tm proponuje zobaczyć, a do wymiany trybu trzeba rozjeżdzać silnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-330 Dzisiaj, 02:40
  •  

#142 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 15:16

Skrzynia biegów C-330 Siema jechalem dzis swoim ciapkiem po rotacyjna wszytko bylo git pozniej wracajac do domu slyszalem glosne halas w skrzyni jak dodawalem gazu a jak odejmowalem pzrestawalo.Co moze byc nie tak?? Powiem odrazu ze nie dawno byla wymiana tarcz to moze byc powodem zla regulacja czy cos??

#143 Share endriu29

endriu29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 13:09

Skrzynia biegów C-330 co się dzieje jak piszczy coś w sprzegle a po nacisnieciu pedału sprzegła do połowy przestaje piszczeć? czy to jest wina tarczy drugiego stopnia wałka napędowego?

#144 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 21:31

Skrzynia biegów C-330 niee jest tak grrr grrr jak jechalem wczorajze by to sprawdzic nadal bylo wrzucuilem 4 bieg malo gazu i tak jak by tryby zgrzytaly ale nie jestem pewien. a i jeszce jechalem sobie pod gorke jak nagle ciagnik zaczal wolno sie zbierac i spzreglo zaczelo sie kopcic az czulem smrod w kabinie myslalem zaarz ze spale nowe spzreglo.co moze byc nie tak bo dopieor 1 raz mi sie takie cos przytrafilo ???

Edytowany przez Santus, 08 czerwiec 2013 - 21:32.

#145 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 07:09

Skrzynia biegów C-330 Spróbuj wyregulować sprzęgło jeśli dalej będzie palić to źle coś złożyłeś lub masz zużyte łapki, kamienie lub takie blaszki na których opierają się łapki. Jednak sprzęgło nie mogło spowodować zgrzytów w czasie jazdy chyba że te zgrzyty były w czasie zmiany biegów. Do kolegi z piszczącym sprzęgłem jeśli smarowałeś łożysko i nic nie pomaga to pewnie kończy pomału swój żywot
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#146 Share marcin332

marcin332

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 00:03

Skrzynia biegów C-330 Witam
Po prawie 20 latach uruchomiłem starego Ursusa C-328 z 66. Niestety skrzynia przekładniowa jest kompletnie zniszczona żaden bieg nie wchodzi oprócz wstecznego szosowego(który wyskakuje) i sprawnej VI. Postanowiłem zrobić remont skrzyni. Czy podczas remontu mogę się wzorować na schematach z C-330? A czy części z C-330 pasowały by do C-328?

Edytowany przez marcin332, 11 sierpień 2013 - 00:04.

#147 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:05

Skrzynia biegów C-330 Nie powinieneś mieć problemów, ja też wzoruję się na instrukcji z 30tki. W razie czego mam w pdf instrukcje z 28 (chyba niekompletna le skrzynia jest), więc jak coś zapraszam na PW

#148 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:46

Skrzynia biegów C-330 Górne wałki górne tryby sa inne w c328 dolne nieco też, sa to różnice 1-2mm niekiedy kilku mm , człowiek który nie miał z tym styczności nie wychwyci tego i powklada na pałę, dostępne są części do c328 ale trudnodostępne, więc radze ostrożnie z zakupem części, 5x obejż przed zakupem, oglądaj fazki, osadzenie kół, szerokość itd.
A co do schematu jest ten sam za 1 wyjątkiem, więc można się wzorować na c330, ale pamietaj że części są inne.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#149 Share marcin332

marcin332

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:32

Skrzynia biegów C-330 Wielkie dzięki za pomoc

#150 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:19

Skrzynia biegów C-330 Witam.
Aby nie zakładać nowego tematu, odświeżam ten. Rzecz dotyczy skrzyni biegów w Ursusie C330M.
Dokładniej, chodzi mi o tzw. nakrętkę wałka pośredniego w skrzyni "M"-ki. Mam właśnie okazję, przy wymianie oleju, przejrzeć ten podzespół. :)
I tu mam pytanie. Zdjąłem pokrywę skrzyni, oczywiście olej już został spuszczony, oglądam ten mechanizm i całość wydaje się być ok.
Wszystkie koła są w super stanie, całość jest "ścisła". :) Jednak chciałem się dowiedzieć, w jaki sposób rozpoznać znane w "M"-kach, poluzowanie się nakrętki wałka pośredniego?
W którym miejscu szukać i za co dokładnie chwytać, aby móc ocenić stan tego rozwiązania? Może poruszać wałkiem pośrednim, czy coś w tym stylu.
Jeśli będzie poluzowana, to wałek miałby wtedy luz, czy jeszcze jakieś inne objawy? :unsure:
Czy ta nakrętka, to jest to coś malutkiego zamontowanego na dole między kołem stałego zazębienia a kołem WOM? Jeśli tak, to czy próbować to jakoś dokręcać? Jak to sprawdzać? Przecież tam praktycznie nie ma dostępu. A może to jeszcze jest w innym miejscu. Wiem, że najlepiej gdybym pokazał na zdjęciu, lecz niestety nie mam.
Proszę o praktyczne porady. Będę wdzięczny za wszystkie pomocne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share quescik

quescik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 październik 2013 - 04:13

Skrzynia biegów C-330 Proponuje najgęściejszy płyn motula http://www.motointeg...lyny-i-smary-3/ jeżeli nie pomoże sprzęgło do wymiany zacisk nie trzyma.

Zobacz na jak stare posty odpowiadasz - 5 letnie!

Edytowany przez KRISTOFORn, 30 październik 2013 - 09:57.

#152 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:02

Skrzynia biegów C-330 witam panowie dzis wjeżdżając na pole z opryskiwaczem użyłem hamulca bo było pod górkę i ślisko nie chciał wskoczyć przód mieszał dość mocno ale sie w końcu udało prace sie wykonało a w drodze powrotnej usłyszałem niepokojący hałas ze skrzyni biegów coś dziwnie chargoli pod obciążeniem bardziej i na każdym biegu jadąc wolno słychać najlepiej teraz pytanie co sie zd*pczyło

hałas jest niby ze skrzyni biegów ale z doświadczenia wiem ze to mylna rzecz hałas się dziwnie rozchodzi kiedyś poszedł atak a wyła skrzynia a w zasadzie nie poszedł tylko zębatka straciła gładź ale ten hałas teraz to nie wycie tylko wyraźnie coś tam chrobocze

#153 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:15

Skrzynia biegów C-330 Podejrzewam że uszkodził się tryb pośredni albo rozkręciła się skrzynia. Zdejmnij pokrywę i zobaczysz co jest nie tak

Edytowany przez pawel885, 12 listopad 2013 - 19:17.

#154 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:17

Skrzynia biegów C-330 tak nagle od minuty grzebania ???

#155 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:21

Skrzynia biegów C-330 Ja kiedyś siałem nawozy na 5 biegu i przy przejeździe przez bruzdę mi go ścieło. A 6 bieg działa normalnie?

Edytowany przez pawel885, 12 listopad 2013 - 19:23.

#156 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:34

Skrzynia biegów C-330 Zdejmuj plecak i sprawdź czy atak się nie poluźnił albo mechanizm różnicowy się nie rozkręca albo poluzowały się nakrętki boczne mechanizmu.

#157 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:46

Skrzynia biegów C-330 wszystkie biegi działają normalnie lekko wchodzą i wszystko gra tylko jak puszczam sprzęgło jak rusza to sie zaczyna charmonia

#158 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 19:42

Skrzynia biegów C-330 i wszystko jasne odkręciła się nakrętka na wałku pośrednim gwint cały zniszczony

#159 Share gieno77

gieno77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Wędkarstwo

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:35

Skrzynia biegów C-330 Panowie czy da się jakoś obniżyć prędkość w c-330m głównie na 1-wszym biegu bo troszkę za szybka jest np. w sadzarce do warzyw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego