Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-330

190 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:51

Skrzynia biegów C-330 jeżeli jest jak piszesz to jak koledzy pisza koło talerzowe
aczkolwiek niemozna skrzyni wykluczyć

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-330 Dzisiaj, 01:30
  •  

#42 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 08:56

Skrzynia biegów C-330 kolega pisze że tylko na 4 i 5 biegu a na 6 nie wiec gdyby był to tylny most to na 6 waliło by najmocniej jeżeli most od nowości nie był rozbierany to raczej nie mniał prawa się poluzować a może to mechanizm różnicowy

#43 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:46

Skrzynia biegów C-330 To co tam kubus02 doszłeś co się stało (jeśli masz 330 M to pewnie nakrętka na dolnym wałku odkręciła się i będzie walić tylko na 4 i 5 a na 6 nie bo ona nie "idzie" przez dolny wałek)

#44 Share kubus02

kubus02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 19:19

Skrzynia biegów C-330 tak zgadza sie to nakretka na dolnym walku

#45 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 czerwiec 2009 - 07:00

Skrzynia biegów C-330 to trzeba od razu mówić że to jest emka hehe, tam często występuje ten problem :mellow:

#46 Share Tadek74

Tadek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 08:14

Skrzynia biegów C-330 Pilnie proszę o pomoc - jak dokręcić nakrętkę w skrzyni biegów od strony sprzęgła?

Jeżeli ktoś już to robił, to może mógłby mi pomóc i powiedzieć, jak to zrobić.

Tadek

#47 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 08:32

Skrzynia biegów C-330 A co chodzi nie masz klucza czy obraca się wał ?

#48 Share tomecki8317

tomecki8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:49

Skrzynia biegów C-330 Witam wszystkich!!:)Nie wiem czy dobrze wybrałem dział mojego postu, jeżeli nie to proszę o przeniesienie go w odpowiednią kategorie.
Moje pytanie jest następujące : Czy do silnika z ursusa C-330 pasuje jakaś inna skrzynia niż montowana fabrycznie w tych ciągnikach??
Posiadam od niedawna taki silnik z wózka widłowego i myśle nad budową ciagnika SAM. Jak rozwiązać problem przeniesienia napędu na most napędowy z takiego silnika? Nadaje sie skrzynia z jakiegoś innego pojazdu? Myślałem nad skrzynią od Stara. Proszę o poradę:)Pozdrawiam!

#49 Share nazar83

nazar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 16:15

Skrzynia biegów C-330 Witam, mam problem ze skrzynią biegów w c328, podejrzewam że juz trzeba zrobić cały remont tej skrzyni, może ktoś sie orientuje ile może kosztowac taki remont bez części bo czesci sam bym kupił tylko cena robocizny??

#50 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, majsterkowanie, muzyka, sport.

Napisany 24 luty 2011 - 22:18

Skrzynia biegów C-330 Witam! Odkręciła się nakrętka na dolnym wałku w skrzyni biegów w C-330M - to typowa usterka tego modelu. Zdjąłem pokrywę górną i tryby są nie uszkodzone. Jak to naprawić - trzeba wyciągać skrzynie na stół czy wystarczy rozjechać ciągnik na pół tak jak do sprzęgła??? Słyszałem też że po zakręceniu tej nakrętki najlepiej ją zaspawać-co o tym myślicie?? Kupiłem klej Technicoll do połączeń gwintowanych i myślałem ją na tym kleju zakręcić? Proszę o rady. Z góry dziękuję.

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2011 - 23:56

Skrzynia biegów C-330 To tak miałem to samo w swojej 35M i też odkręcała mi się ta nakrętka ;) Ja to rozjeżdżałem ciągnikiem jak do sprzęgła dokładnie i zakręciłem ją i lekko spawem zaspawałem ;) Ale po jakiś paru latach się znowu odkręciła i znowu trzeba było rozpoławiać to przewrciłem ją i założyłem taki jakby plombę taką porządną żeby się nie odkręciło i narazie od 2 lat mam spokój ;)

#52 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 25 luty 2011 - 07:13

Skrzynia biegów C-330 Wystarczy dokręcić w miare mocno i ją dobrze obspawać na dużym prądzie

#53 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 luty 2011 - 08:30

Skrzynia biegów C-330

To tak miałem to samo w swojej 35M i też odkręcała mi się ta nakrętka ;) Ja to rozjeżdżałem ciągnikiem jak do sprzęgła dokładnie i zakręciłem ją i lekko spawem zaspawałem ;) Ale po jakiś paru latach się znowu odkręciła i znowu trzeba było rozpoławiać to przewrciłem ją i założyłem taki jakby plombę taką porządną żeby się nie odkręciło i narazie od 2 lat mam spokój ;)

A po rozjechaniu tak jak do sprzęgła co dalej?? Odkręcić docisk sprzęgła z łożyskiem i tą drogą dostać się do tej nakrętki?;)

#54 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:26

Skrzynia biegów C-330 Odkręc dekiel w skrzynie wyjąc wałek górny sprzęgłowy obudowę z ślimakiem napędzającym linkę obrotomierza i zablokuj wałki jakimś kluczem.;) No i musisz przez górę wyjmowac te koła ;) A jeździ ten ciapek z prasą bo to dlatego się ona odkręca że ciągnik pracuje z prasą;) Aha jak będziesz dokręcał to wiesz porządnym kluczem i lekko cheftnąc ;) Im musowo już musisz nową tą śrubę kupic i nowe zabezpieczenia a jeśli gwint jest zrąbany o musisz cały dolny wałek wymienic ;)

#55 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:46

Skrzynia biegów C-330 Z prasą nie chodzi od 5 lat bo wtedy kostkę zmieniłem na rolkę, z kosiarką rotacyjną też niewiele pracuje(niecały 1ha łąk w małych kawałkach-większe łąki koszę większym ciągnikiem).Jakbym jeszcze czegoś nie wiedział to będę pytał.Dzięki

#56 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 25 luty 2011 - 10:49

Skrzynia biegów C-330 Przyjdzie kiedyś rozkręcać skrzyń to ciekawe jak rozkręcicie tą pospawaną nakrętkę>?? Brak słów!!!!!!!! Ja zrobiłem tak bo też to miałem.Kupuje się nową nakrętke i nową inną podkładkę nie pamiętam od czego wiem że jest grubsza i ma lepsze zabezpieczenie.Dokręcam na maxa , zabezpieczam z wszystkich stron i nie ma mowy o odkręceniu.Orginalne podkładki zrywa i stąd ta usterka.

#57 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:55

Skrzynia biegów C-330 To dlatego się ją spawa żeby potem nie rozbierać haha :lol:

#58 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:44

Skrzynia biegów C-330

Przyjdzie kiedyś rozkręcać skrzyń to ciekawe jak rozkręcicie tą pospawaną nakrętkę>?? Brak słów!!!!!!!! Ja zrobiłem tak bo też to miałem.Kupuje się nową nakrętke i nową inną podkładkę nie pamiętam od czego wiem że jest grubsza i ma lepsze zabezpieczenie.Dokręcam na maxa , zabezpieczam z wszystkich stron i nie ma mowy o odkręceniu.Orginalne podkładki zrywa i stąd ta usterka.

Masz racje naprawa po przez zaspawanie nie zawsze jest dobra. Może zakręcę na kleju, zobaczę jak rozbiorę.A nie pamiętasz od czego ta inna podkładka pasuje? Oryginalna jest zgrzewana z dwóch części i może te zgrzewy puszczają??

#59 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 25 luty 2011 - 13:59

Skrzynia biegów C-330 Tak to ta orginalna ........ale sprawdż jak wygląda gwint na wałku i kup nową nakrętke daj nową podkładke , dokręc na maxa z przedłuzką , zabezpiecz z każdej strony i nie ma szans by się odkręciła.Ta podkładka była zgrzewana jedna część grubsza około 2 mm a druga 1 mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 luty 2011 - 16:07

Skrzynia biegów C-330 Nadal mam problem z dostaniem się do tej nakrętki... Rozjechałem ciągnik tak jak do sprzęgła i od strony skrzyni pod łożyskiem dociskowym sprzęgła odkręciłem obudowę ze ślimakiem od linki-pod nią znajduję się tryb napędzający linkę a za nim łożysko-to też trzeba ściągnąć w kierunku przodu ciągnika??Powyżej ściągnąłem docisk sprzęgła i całą reszte która była na tym cienkim wałku który wchodzi do sprzęgła, ale czy ten właśnie wałek też wyjdzie w kierunku przodu ciągnika?? Od góry skrzyni ściągnąłem pokrywę i jeden wodzik. To tyle, proszę jeszcze o pomocne rady;)