Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-330

190 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianrolnik

Damianrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Muzyka, Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2008 - 21:09

Skrzynia biegów C-330 mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.co...er/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto....ser2482.html>>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-330 Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 21:41

Skrzynia biegów C-330 Ja bym radził zrobić remont skrzyni. Ale pewnie nie zrobisz całego to chociaż zobaczyć jak wygląda tryb.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#3 Share Damianrolnik

Damianrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Muzyka, Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2008 - 20:24

Skrzynia biegów C-330 tryby są podobniesz dobre to co może być
U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.co...er/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto....ser2482.html>>>

#4 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 29 marzec 2008 - 20:56

Skrzynia biegów C-330 ja to miałem w mojej corvette czyli C-328. kupujesz taka kulka i sprężynka i zakładasz nowe na listwie zobacz w książce napraw jak to wygląda
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#5 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:22

Skrzynia biegów C-330 Nie chce zakładać tematu więc rekatywuje ten i składam zapytanie.
Mianowicie od około tygodnia w C-355 wujka dzieje się coś ze skrzynią - wrzucając 5 bieg ze skrzyni słychać zgrzyty. Pozostałe biegi wrzuca się bezproblemowo i 'bezhałasowo. Tryb się rozsypał? Zapodajcie swoje teorie. Z góry dziękuje i pozdrawiam :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#6 Share maximus099

maximus099

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 17:28

Skrzynia biegów C-330 Nie widze sensu zakładać nowego tematy ja jak jade 360 pod obciążeniem na 4 biegu to wyskakuje jak sie trzyma ręka to nie wyskoczy co może być przyczyną???

#7 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 17:50

Skrzynia biegów C-330

Nie chce zakładać tematu więc rekatywuje ten i składam zapytanie.
Mianowicie od około tygodnia w C-355 wujka dzieje się coś ze skrzynią - wrzucając 5 bieg ze skrzyni słychać zgrzyty. Pozostałe biegi wrzuca się bezproblemowo i 'bezhałasowo. Tryb się rozsypał? Zapodajcie swoje teorie. Z góry dziękuje i pozdrawiam :D

Ja stawiam na kolo zebet 5tego i 4 ttego biegu ja mialem taki sam przypadek tylko ze na 3cim i 2 gim biegu trzeba sciagnac gurna pokrywe skrzyni i tam zars ida te palce od zmiany bieguw trzeba to powyciagac i z walka zebatego po kturym chodza kola od biegow trzeba posciagac je wszystki i przegladac w jakim sa stanie ale moze tez byc tak ze ten gluwny walek jest wyrobiony ja mialem lozyska igielkowe zmielona na pyl to proponuje zrobic w tedy tuleje teflonowa nawircic w niej malutkie otworki do smarowania i zalozyc tylko mi lozyszka sie zmielily od strony silnika i jak walek ma luzy to wtedy wszystkie zebatki lataja po calej skrzyni i moze rozbic obudowa takze trzeba to zrobic zawczasu

#8 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 12:28

Skrzynia biegów C-330

Ja stawiam na kolo zebet 5tego i 4 ttego biegu ja mialem taki sam przypadek tylko ze na 3cim i 2 gim biegu trzeba sciagnac gurna pokrywe skrzyni i tam zars ida te palce od zmiany bieguw trzeba to powyciagac i z walka zebatego po kturym chodza kola od biegow trzeba posciagac je wszystki i przegladac w jakim sa stanie ale moze tez byc tak ze ten gluwny walek jest wyrobiony ja mialem lozyska igielkowe zmielona na pyl to proponuje zrobic w tedy tuleje teflonowa nawircic w niej malutkie otworki do smarowania i zalozyc tylko mi lozyszka sie zmielily od strony silnika i jak walek ma luzy to wtedy wszystkie zebatki lataja po calej skrzyni i moze rozbic obudowa takze trzeba to zrobic zawczasu

Dzieki wielkie adeq. Nie kontaktowałam się z wujkiem ostatnio, może już zrobił tą skrzynie. Jeżeli nie to Twoja odpowiedź będzie bardzo przydatna dla niego :D Pozdrawiam
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#9 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 10:01

Skrzynia biegów C-330 Witam. Od jakiegoś czasu skrzynia zaczęła głośno pracować. Wcześniej było ją trochę słychać na piątce i wstecznym a teraz jest dużo głośniej na wszystkich biegach oprócz szóstki. Poziom oleju jest prawidłowy ale hałas jest taki jakby skrzynia chodziła na sucho. Hałas pochodzi z przedniej części skrzyni. Jak ktoś miał taki przypadek to proszę o wskazówki co to może być.

#10 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 12:10

Skrzynia biegów C-330 Z tego co napisałeś wnioskuję że może to być któreś łożysko i może jakiś tryb za mocno lub za słabo wchodzić w pracę.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:46

Skrzynia biegów C-330 a co jeśli (u mnie mam tak) jak włączę bieg np 4 to jak puszczę sprzęgło to przy ruszaniu coś urgocze??czy to w skrzyni?? czy to w pół osiach?? czy to luz? czy to wyrobione łożysko?

#12 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:47

Skrzynia biegów C-330 To dzieje się tylko na 4 biegu czy na wszystkich? Jeśli tylko na 4 to przyczyna może być wyrobiony tryb od owego biegu który to już nie trzyma tak jak powinien.

#13 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 11:47

Skrzynia biegów C-330 niestety na wszystkich,
i tylko podczas puszczania sprzęgła.
Albo w skrzyni luz albo w pół ośkach
a słuchać te takie "dyr dyr" bardziej w pół ośkach.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 14:14

Skrzynia biegów C-330 u mnie trochę buczy jak puszczam sprzęgło z 5tki, a mam taki przypadek od nowości to jest że na wstecznym biegu coś jęczy i to bardzo głośno w zwolnicach, kiedys było bardziej teraz mniej ale przez 30 lat tak jęczy i nic się nie dzieje na gwarancji nawet tego robić nie chcieli mówili że to normalne i niektóre c330 tak mają

#15 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 22:10

Skrzynia biegów C-330 A czy można sprawdzić te łożysko w jakim jest stanie bez rozłączania skrzyni od silnika? Tzn. czy po zdjęciu pokrywy skrzyni da się je ocenić w jakim jest stanie?

#16 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 07:10

Skrzynia biegów C-330 ja jak się odnawiało 30tkę od samej nowości to zwolnicę odkręciliśmy... jedyne łożysko to było przy hamulcach...
to nie wiem czy tak wyjdzie ale lepiej będzie odkręcić koło i hamulce i z tej strony zobaczyć.
Ja tam nic nie widziałem i jedynie się domyślam że to "może" jest jakiś tryb na ataku albo jakiś inny tryb ewentualnie tryby w skrzyni ale to buczy w zwolnicach.

#17 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 08:30

Skrzynia biegów C-330 Skoro mówicie że buczy wam w zwolnicach to mogą być tylko siedzące w moście tam gdzie wychodzi półoś lub te drugie łożysko siedzące na od strony koła. Natomisat jeśli to nie te łożyska to pozostają już tylko tryby i za pewne są to te które siedzą w pochwie obok koła.

#18 Share 36O

36O

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 maj 2008 - 15:14

Skrzynia biegów C-330 kup nową... Proste

#19 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 04 maj 2008 - 17:33

Skrzynia biegów C-330 proste, a po co jak mam. To nie tel komórkowy że co rok wymieniam.
Dorośniesz zrozumiesz.
Hm a co do łożysk? zastanawiałem się nad tym ale...
jak zrobię ten problem to napiszę :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 04 maj 2008 - 17:49

Skrzynia biegów C-330 Jak głośno pracuje to wsyp trocin do skrzyni albo z wiadro tawotu;)heh