Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-330

190 odpowiedzi na ten temat

#121 Share barthav

barthav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 14:25

Skrzynia biegów C-330 Witam,
Przeprowadzam remont skrzyni w 30stce. Jestem na etapie składania widełek wałka Problem tkwi w tym w jaki sposób docisnąć kulkę wraz z sprężynką aby móc bez problemu włozyć wałki na miejsce.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-330 Dzisiaj, 01:53
  •  

#122 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 18:17

Skrzynia biegów C-330 Witam
Problem pojawił się wczoraj-mianowicie C-330M podczas przeczepiania przyczep został tylko na tzw. górnym luzie, nie dało się włączyć dolnego luzu, tzn. od biegów szosowych, a więc też żadnego biegu szosowego, po ściągnięciu dekla wyszło na to że środkowy wodzik na krótko przesuwa się do przodu, w związku z niemożliwością jakiejkolwiek regulacji przegięliśmy delikatnie widełki reduktora, bo według naszej oceny mogły się przegiąć. Pomogło to, wodzik zaczął się przesuwać tyle ile trzeba, biegi wszystkie ok. Dziś okazało się że ciężej wchodzi bieg 5, 6 i wsteczny szosowy. Pytanie-czy widełki mogły z powrotem się przegiąć, czy pomoże ich wymiana na nowe. Czy problem tkwi jednak gdzieś indziej

#123 Share kuki27

kuki27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:00

Skrzynia biegów C-330 witam mam pytanie ile ma cm ta miarka w skrzyni biegow?

#124 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 18:57

Dzisiaj przyprowadziłem c 330 od mechanika, pukało coś w skrzyni na 5 i 6 biegu, mechanik po zdjeciu pokrywy stwierdził odkrecenie się sruby na dolnym wałku, kupiłem nowa podkładke i srube i pare uszczelek i simeringi na sprzegło i skrzynia została złożona. Zaczepiłem rozrzutnik i co stwierdziłem podczas pracy, że w skrzyni puka prawie jak przed naprawą, do tego pożniej glebobryzowałem na 3 i tez coś puka nawet głosniej nisz na 5 i przy małym obciazeniu bardzo słychać podczas ruszania. Na 4 biegu i wstecznym nic nie puka ładnie smiga nie szarpie bo sprzęgło było robione 2 lata temu i teraz podczas rozpaławiania wszystko Ok a na biegach po prawej stronie czyli 2, 3, 5 i 6 coś puka jak by zębatka o obudowe. Co może byc przyczyna które zębatki są zurzyte czy wałki? Mechanik powiedział że nie widział wyszczerbionego trybu.

#125 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 19:38

Skrzynia biegów C-330 Źle złozona skrzynia, jednak 330 która robiłem tez pukała- niby jedno łozysko padło , a nagle sie okazało ze igiełki sie komus wysypały i włozył je tyle ile znałazl - czyli 2 mniej niz powinno byc - wałek sie przez to skrzywił to raz a 2 igielki tak zniszczyły bieżnie ze oba elementy nadawaly sie tylko na złom.
W 330 wieloklin na walkach i na trybach jest raczej trwały wiec luzy zdażają sie tu zadko , jak puka to najpewniej beda łozyska.

#126 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 06 październik 2012 - 23:19

Skrzynia biegów C-330 A co zrobić jak znowu łożyska stożkowe na ataku mają luzy takie że koszyczek można ręką przestawiać, mimo iż 3 lata temu była dociągana nakrętka koronkowa to ona znowu się poluzowała, z lewej strony od dyfra tak samo, a z prawej jest zaspawane lekko, bo tam jak był luz to koło talerzowe odchodziło od zębatki atakującej i nie było napędu. Jest na to jakiś patent czy można lekko 'cyknąć' spawem, bo powiem że się trzyma to przyspawane z prawej strony od dyfra??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#127 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 październik 2012 - 07:34

Skrzynia biegów C-330 Wiesz są różne możliwości, nie koniecznie ona się odkręciła mogłeś za słabo łożyska dobić i teraz się ułożyło tak jak powinno lub nawet za słabo ją dokręciłeś.
Gdzieś czytałem nie wiem czy to jest prawda, ale trzeba tak dobić łożyska i dokręcić nakrętkę aby wałek obracał się dopiero pod naciskiem momentu około 2 Nm

#128 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 07 październik 2012 - 07:56

Skrzynia biegów C-330 Dzięki za odpowiedź, ja w skrzyni jeszcze nie miałem okazji grzebać, więc co zło to nie ja, robił to śp. mechanik, ale nie obwiniam go za to, bo takiego jak on to niestety nie ma już u nas nigdzie. Te podkładki odginane się odbezpieczyły i boję się że znowu zrobi się tak samo, jak temu zaradzić? może jednak delikatnie przyspawać??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#129 Share Andrzej1994

Andrzej1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:46

Skrzynia biegów C-330 Witam. Panowie od pewnego czasu nie mogę włączyć 3 i 5 biegu. Jaka możne być przyczyna i co muszę zrobić aby wszystko działało jak dawniej? Dzieki z góry.

#130 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 październik 2012 - 11:45

Skrzynia biegów C-330 Rozebrać skrzynie.Być może jest uszkodzone koło sębate lub wałek i nie zatrybia się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 październik 2012 - 18:42

Skrzynia biegów C-330 Dlaczego w moim c 330 na wstecznym biegu po równej nawierzchni strasznie wyje coś (chyba w skrzyni) a z górki to już masakra. Jeszcze mam taki problem że przy puszczeniu sprzegła ( nie zawsze ) słysze luz na trybach zanim ruszy kołami

#132 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 763 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 październik 2012 - 14:45

Skrzynia biegów C-330 Sprawdź luz na przekładni głównej.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#133 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:03

Skrzynia biegów C-330 Przy okazji jak robiłem remont podnośnika to przyspawałem nakrętkę koronkową do obudowy dyfra, łożysko tak latało że ręką koszyczek można było przestawiać, bo ta nakrętka już za bardzo nie trzymała. Jest duża poprawa już tak nie wali przekładnia główna przy puszczaniu sprzęgła(jak pisze Maniek101), ale pozostał jeszcze luz na wałku atakującym na tych 2óch łożyskach stożkowych i nie można go już skasować bo nakrętka jest dokręcona do końca, co w taki wypadku zrobić jeździć aż się rozwali/ułamie jakiś tryb czy rozbierać?? Pod tą nakrętkę można dać jakieś podkładki czy wymienić łożyska na nowe + dać podkładki żeby później móc dociągnąć??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#134 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 22 październik 2012 - 20:49

Skrzynia biegów C-330 A ja z innej beczki mam pytanie. Mam 328 zawsze w nim ciężko chodziły biegi zwłaszcza 5 żeby wbić trzeba uderzyć ręką. Jakieś 15 lat temu był robiony remont skrzyni wymieniane praktycznie wszystko i ... dalej tak samo. ostatni zaczęło być jeszcze gorzej, czasami nie da rady w wbić 5 trzeba na 4 ruszyć kawałem( dosłownie cm) i dopiero można 5 wrzucić . Ma ktoś pomysł w czym może być problem ?
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#135 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, majsterkowanie, muzyka, sport.

Napisany 01 marzec 2013 - 09:04

Skrzynia biegów C-330 Witam! Odświeżę temat, zrobiłem tą nakrętkę jak wyżej napisane - wytrzymała ledwo dwa lata, znów jestem w trakcie naprawy, zakręciłem już nową nakrętkę ale ten tryb który wyjąłem (do góry) żeby się do niej dostać nie chce teraz wejść??? Nie wiem dlaczego, wydaje mi się że wszystko zrobiłem tak jak ostatnio a wtedy wszedł jakoś a teraz nie chce? Tak jakby ten wałek w kształcie rurki na który nakręciłem tą feralną nakrętkę z podkładką był za długi? Poradzicie coś?

Pokombinowałem i wszedł ten tryb, a feralną nakrętkę jednak potraktowałem spawarką, jeśli coś się popsuje to raczej i tak generalny remont skrzyni będę robić.

Edytowany przez blizniak1, 16 marzec 2013 - 12:33.

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

#136 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 19:05

Panowie potrzebuje pomocy w mojej 30 na wstecznym 4 i 5 prawdopodobnie to skrzynia wydaje dziwny dzwie k tak jakby cos pocierało o metal na 6 juz nie, nie wiem co sie dzieje

#137 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 19:53

Skrzynia biegów C-330 http://www.agrofoto....4-ursus-c-330m/
http://www.agrofoto....-skrzynia-c330/
http://www.agrofoto....racuje-w-c-330/

#138 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4004 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 07 marzec 2013 - 20:29

Skrzynia biegów C-330 Proponuję odkręcić pokrywę skrzyni i sprawdzić czy na dolnym wałku od strony sprzęgła nie odkręciła się nakrętka .
Temat do przeniesienia do któregoś z wymienionych przez @ mtracz

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2013 - 20:35

Skrzynia biegów C-330 Połączony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:46

Skrzynia biegów C-330 zakładam ten temat gdyz nie robilem skrzyni w 330 i mam takie pytanie czy do wymiany trybu od 5 biegu trzeba rozpolawiac na moscie i silniku ......siałem nawozy i nagle 5 zgineła....pomocy