Skocz do zawartości

Zdjęcie

klucze i grzechotki

203 odpowiedzi na ten temat

#81 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 03 grudzień 2012 - 21:39

klucze i grzechotki Czy te klucze są coś warte http://allegro.pl/ze...2824007718.html ? Warto je kupić czy lepiej dołożyć i kupić takie http://allegro.pl/pr...2841785715.html ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
klucze i grzechotki Dzisiaj, 13:39
  •  

#82 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:21

klucze i grzechotki Styczności oczywiście z tymi z 1 linku nie miałem ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli chcesz bezproblemowo korzystać z takiego kompletu to w takiej cenie nic dobrego nie znajdziesz. Dołóż trochę i kup coś markowego aby nie przeklinać chwili ich zakupu jak Ci się jakaś robota trafi. Chyba, że do drobnych zabaw mogą się jeszcze nadać ale wtedy też dochodzi kwestia nietrzymania rozmiaru bo też tak może być.

Edytowany przez romek6340, 03 grudzień 2012 - 22:22.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#83 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 25 grudzień 2012 - 14:48

klucze i grzechotki w granicach 200-300 zł to dostaniesz coś dobrego co powinno wystarczyć (honiton , yato , coval , itp...)

#84 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:02

klucze i grzechotki

Czy te klucze są coś warte http://allegro.pl/ze...2824007718.html ? Warto je kupić czy lepiej dołożyć i kupić takie http://allegro.pl/pr...2841785715.html ?

z tych drugich mam grzechotkę od zakładania rury połamał się plastik na rączce nawet teraz lepiej bo pasuje rurka 0,5 cala i teraz pracuje z rurką o długości około 0,5 m

#85 Share ffox

ffox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:48

klucze i grzechotki

opłaca się kupić zestaw kluczy YATO 216 el za 500 zł

chodzi i taki zestaw
http://allegro.pl/ze...2768891796.html

i ogólnie jakie macie opinie o kluczach tej marki?

Ja od jakiegoś czasu kompletuję sobie klucze. Kupiłem już trzy zestawy Yato - klucze płaskooczkowe (YT-0362), zestaw nasadek z grzechotką 1/2" (YT-3868) i zestaw nasadek 1/4" (YT-1446). Do tego mam jeszcze jekieś wkrętaki i klucze płaskooczkowe z grzechotką.
Uważam, że klucze tej marki mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie jestem jakimś profesjonalnym mechanikiem, ani nie prowadzę działalności przemysłowej, ale na moje potrzeby są wystarczające.
Generalnie uważam, że wszytkie klucze, które są wykonane ze stali narzędziowej CrV są w miarę dobre.
Kiedyś podpytywałem sprzedawcę o klucze innej, wyższej marki i jak to się ma do Yato i stwierdził, że coraz więcej mechaników do swoich warsztatów kupuje Yato.
Poza tym każda część w zestawie ma swój indeks, co za tym idzie można każdy klucz do zestawu dokupić oddzielnie w razie, gdyby się zepsuł.

PS. Nie jestem sprzedawcą, ani handlowcem Yato - tylko użytkownikiem :-)

Edytowany przez ffox, 05 styczeń 2013 - 18:49.

#86 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:17

klucze i grzechotki ja od 5 lat mam zestaw kluczy Yato 82 czesci i do tego płasko oczkowe Yato 6-32mm złego słowa nie powiem nie raz mnie zaskoczyły urwałem tylko kwadrat od przetyczki przy odkręcaniu koła... :P Płasko-oczkowe nie boja się rury 1,5m, jesli chodzi o grzechotkę jeszcze nie przekręciłem 1/2" ale 1/4" rozleciała się w rekach bez problem wymienili na nową:D bitów nie polecam strasznie słabe kręcą się jak plastelina jeśli chodzi o takie rzeczy polecam king tony klucze pancerne, posiadam też proxxona zestaw 1/2 i 1/4" grzechotki bardzo dobre nie boja się przedłużek z czego popadnie;D man tez płaskie 6-32 proxxona jak dla mnie w porządku ale mogły by być trochę dłuższe, z czegoś większego to tak 2X grzechotka na 3/4 jedna stahlson druga greene nasadk na 3/4 rozmiary od 17 do 77mm sa rózne od takich producentów jak Yato beta king tony honiton Gedore Hazet stahlwille Ks tools Kabos, jonnesway jeszcze żadnej nie urwałem nasadki na 1" tylko do kół tu mam producenta chyba geko, Chcesz cos kupić dobrego i na lata kup sobie zestaw Jonnesway stosunek cena /jakość super mam sporo tych narzędzi głównie udarowe Bardzo dobre. jeśli chodzi o grzechotki to 1/2 polecam proxxon na 1/4 mam beta 900/55 droga ale warto polecić na 3/8 to mam taki zestaw Neo fajne 12-kt ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, Stanleya nie polecam grzechotki ładnie wykonane ale słabe mam 3/8" nie rewelacja nasadki nie wiem mam jaks zestaw stanleya plasko-oczkowy 6-19 dobry do lekkich prac. To chyba tyle co bym mógł powiedzieć w tym temacie :)

#87 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 maj 2013 - 10:37

klucze i grzechotki mam do Was prośbę potrzebuję kilku nasadek do kół (24, 27, 30 i 36) + 2 pokrętła i kilka przedłużek oczywiście muszą wytrzymać współpracę z 1,5m rurą, więc w grę wchodzą tylko klucze 3/4, wskażcie mi proszę jakiegoś dobrego producenta (na allegro są czarne nasadki yato od 20-35zł, w grene nasadki kosztują około 40zł) oraz czy warto kupić te kilka popularnych rozmiarów czy też korzystniej będzie nabyć cały zestaw, z tego co widzę jedno pokrętło to koszt rzędu 30-300zł, proszę o wskazówki

#88 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 28 maj 2013 - 11:07

klucze i grzechotki Do kół zakupiłem klucz vorela tzw. krzyżak http://allegro.pl/mo...3267514020.html
Pomimo nie wygórowanej ceny, klucz sprawdził się przy odkręcaniu kół, nawet wytrzymał przedłużkę z 1,5m rury. Plusem jest możliwość dołączenia nasadki na 3/4" do klucza co daje możliwość odkręcania różnych rozmiarów nakrętek.
Z drugiej strony wspomniany przez Ciebie komplet nasadek na 3/4" możesz użyć nie tylko do kół.

#89 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 maj 2013 - 12:05

klucze i grzechotki z krzyżakiem niestety nie podejdę do innych elementów niż koła, dlatego potrzebuję właśnie nasadki na fajce i przesuwnym pokrętle

#90 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 28 maj 2013 - 13:11

klucze i grzechotki kupilem kiedys w Niemczech w Praktikerze zwykłe marketowe klucze FERM i są nie do zniszczenia tak samo jak zwykly marketowy zestaw wkrękraków. nic sie z nimi nie dzieje juz przez kilkanaście lat w przeciwieństwie od jakich kolwiek kupionych w polsce nawet w kaim samym markecie, wyglada na to że klient w Polsce jest kategorii B jak i wyroby w nim sprzedawane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 30 maj 2013 - 07:58

klucze i grzechotki Kumpel ma zestaw kluczy z Grene. Często razem coś naprawiamy i wiem, że ta ich dożywotnia gwarancja działa. Kiedyś po zerwaniu grzechotki na 1/4 po 15 minutach mieliśmy już nową, bo do Grene mamy 3km. Te klucze są naprawdę wytrzymałe a uszkodzenia pojawiają się raczej po akcjach typu "dawaj, jak nie wytrzyma to przywiozę drugą" :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#92 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 maj 2013 - 09:12

klucze i grzechotki Wypowiem się na podstawie swoich doświadczeń. W ciągnikach i innych maszynach gdzie śruby mają standardowy skok gwintu większość kluczy sobie z nimi poradzi. Natomiast prawdziwym testem dla narzędzi są samochodowe zawieszenia. Śruby minimum 10,9, drobnozwojowe gwinty, średnice śrub np, 12 lub 14 mm a rozmiar klucza 17mm. W takich warunkach tylko najlepsze narzędzia dają radę. Wszystkie marketowe jednorazówki nie wytrzymują nawet jednej śruby. Ostatnio nawet połamałem kilka zestawów Beta przy zawieszeniu w Vito. A Coval wytrzymał. Pokrętło 1/2 cala, klucz 17 i dwumetrowa rura.

#93 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:50

klucze i grzechotki ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić grzechotkę Coval Professional 1/2 cala 72 zęby, cena nieduża bo do 80zł można ją kupić, u mnie wytrzymała ponad dwa lata przy mechanice samochodowej i maszyn rolniczych, rura 1m jej nie straszna była
na daną chwilę użytkuję grzechotkę Yato, i stwierdzam że to nie to samo co Coval
W najbliższym czasie po raz kolejny zakupię Coval Professional 1/2 cala 72 zęby

#94 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:53

klucze i grzechotki

Do kół zakupiłem klucz vorela tzw. krzyżak http://allegro.pl/mo...3267514020.html
Pomimo nie wygórowanej ceny, klucz sprawdził się przy odkręcaniu kół, nawet wytrzymał przedłużkę z 1,5m rury. Plusem jest możliwość dołączenia nasadki na 3/4" do klucza co daje możliwość odkręcania różnych rozmiarów nakrętek.
Z drugiej strony wspomniany przez Ciebie komplet nasadek na 3/4" możesz użyć nie tylko do kół.

Jak widzę ten żółty znaczek vorel-a to aż mnie odrzuca :blink: miałem szczypce segera 2 sztuki, po kilku użyciach poszły na złom a z klucza płasko oczkowego 13 zrobiła się 17 :D
Co do wyżej wymienionego covala to mam zestaw kluczy płasko oczkowych i powiem szczerze nie mają u mnie lekko, często zakładam na nie rurę 0,5m i jeszcze nic nie pękło ani nie zmieniło rozmiaru.

Edytowany przez MFrolnik26, 30 maj 2013 - 09:54.

#95 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:04

klucze i grzechotki Co do firmy Vorel: mam już 2 rok podnośnik żabę 2T Vorel by Toya, jak na razie wytrzymuje wszystko z czym przyszło mu się zmierzyć, daje radę podnieść Ursusa C-360 podstawionego pod tylny most, choć to jest raczej już kres jego możliwości

#96 Share Ostry773

Ostry773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 10:57

klucze i grzechotki Kup nasadki Yato 24, 30, 32 27, 36mm u mnie dają rade pokrętło mam z Castoramy firmy stahlson oraz grzechotkę tej samej firmy, spokojnie mogę polecić koszt w miarę przystępny i jakość ok :)

#97 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 12:02

klucze i grzechotki

Ostatnio nawet połamałem kilka zestawów Beta przy zawieszeniu w Vito. A Coval wytrzymał. Pokrętło 1/2 cala, klucz 17 i dwumetrowa rura.

Coval 1/2 cala u mnie wytrzymał dwa m-ce, przy odkręcaniu koła od przyczepy się przekręcił oczywiście z rurką. Przedtem miałem Proline i wytrzymał dwa lata.
Na koła polecam 3/4 cala i tak jak kolega wyżej pisał.
Obecnie mam już klucz na 3/4 cala troszkę wygięty i parę nasadek już pękło.
Nie oszczędzam kluczy.

#98 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:04

klucze i grzechotki od 16 lat używam klucze BETA i USAG, kupiłem je we włoszech (kosztowały dużo), nasadowe, płasko oczkowe i dwa razy gięte(kopytkowe jak niektórzy nazywają) grzechotki co prawda jednokierunkowe, ale rura 1,5m im nie straszna więc polecam

#99 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:15

klucze i grzechotki Jak ktoś odkręca dwie śruby na miesiąc to każde klucze dadzą radę to raz, a dwa to nie porównuj kluczy produkowanych 15 lat temu do tych produkowanych obecnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:33

klucze i grzechotki A co myślicie o tym : http://allegro.pl/gr...3250982488.html

Edytowany przez Sadek, 09 czerwiec 2013 - 13:00.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878