bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

Identyczny zestaw kingtona (tylko w czarnym kolorze) mam od kilkunastu lat i tylko lekko popękała plastykowa wyściólka w pudełku. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

a jak topexy sie sprawuja przy naprawie maszyn bo naprawde ciezko cos wybrac a tym bardziej niewtopic kasy,a ze siagaczy do lozysk jaka firme polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Styczności oczywiście z tymi z 1 linku nie miałem ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli chcesz bezproblemowo korzystać z takiego kompletu to w takiej cenie nic dobrego nie znajdziesz. Dołóż trochę i kup coś markowego aby nie przeklinać chwili ich zakupu jak Ci się jakaś robota trafi. Chyba, że do drobnych zabaw mogą się jeszcze nadać ale wtedy też dochodzi kwestia nietrzymania rozmiaru bo też tak może być.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

w granicach 200-300 zł to dostaniesz coś dobrego co powinno wystarczyć (honiton , yato , coval , itp...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

opłaca się kupić zestaw kluczy YATO 216 el za 500 zł

 

chodzi i taki zestaw

http://allegro.pl/ze...2768891796.html

 

i ogólnie jakie macie opinie o kluczach tej marki?

 

Ja od jakiegoś czasu kompletuję sobie klucze. Kupiłem już trzy zestawy Yato - klucze płaskooczkowe (YT-0362), zestaw nasadek z grzechotką 1/2" (YT-3868) i zestaw nasadek 1/4" (YT-1446). Do tego mam jeszcze jekieś wkrętaki i klucze płaskooczkowe z grzechotką.

Uważam, że klucze tej marki mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie jestem jakimś profesjonalnym mechanikiem, ani nie prowadzę działalności przemysłowej, ale na moje potrzeby są wystarczające.

Generalnie uważam, że wszytkie klucze, które są wykonane ze stali narzędziowej CrV są w miarę dobre.

Kiedyś podpytywałem sprzedawcę o klucze innej, wyższej marki i jak to się ma do Yato i stwierdził, że coraz więcej mechaników do swoich warsztatów kupuje Yato.

Poza tym każda część w zestawie ma swój indeks, co za tym idzie można każdy klucz do zestawu dokupić oddzielnie w razie, gdyby się zepsuł.

 

PS. Nie jestem sprzedawcą, ani handlowcem Yato - tylko użytkownikiem :-)

Edytowano przez ffox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

ja od 5 lat mam zestaw kluczy Yato 82 czesci i do tego płasko oczkowe Yato 6-32mm złego słowa nie powiem nie raz mnie zaskoczyły urwałem tylko kwadrat od przetyczki przy odkręcaniu koła... :P Płasko-oczkowe nie boja się rury 1,5m, jesli chodzi o grzechotkę jeszcze nie przekręciłem 1/2" ale 1/4" rozleciała się w rekach bez problem wymienili na nową:D bitów nie polecam strasznie słabe kręcą się jak plastelina jeśli chodzi o takie rzeczy polecam king tony klucze pancerne, posiadam też proxxona zestaw 1/2 i 1/4" grzechotki bardzo dobre nie boja się przedłużek z czego popadnie;D man tez płaskie 6-32 proxxona jak dla mnie w porządku ale mogły by być trochę dłuższe, z czegoś większego to tak 2X grzechotka na 3/4 jedna stahlson druga greene nasadk na 3/4 rozmiary od 17 do 77mm sa rózne od takich producentów jak Yato beta king tony honiton Gedore Hazet stahlwille Ks tools Kabos, jonnesway jeszcze żadnej nie urwałem nasadki na 1" tylko do kół tu mam producenta chyba geko, Chcesz cos kupić dobrego i na lata kup sobie zestaw Jonnesway stosunek cena /jakość super mam sporo tych narzędzi głównie udarowe Bardzo dobre. jeśli chodzi o grzechotki to 1/2 polecam proxxon na 1/4 mam beta 900/55 droga ale warto polecić na 3/8 to mam taki zestaw Neo fajne 12-kt ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, Stanleya nie polecam grzechotki ładnie wykonane ale słabe mam 3/8" nie rewelacja nasadki nie wiem mam jaks zestaw stanleya plasko-oczkowy 6-19 dobry do lekkich prac. To chyba tyle co bym mógł powiedzieć w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam do Was prośbę potrzebuję kilku nasadek do kół (24, 27, 30 i 36) + 2 pokrętła i kilka przedłużek oczywiście muszą wytrzymać współpracę z 1,5m rurą, więc w grę wchodzą tylko klucze 3/4, wskażcie mi proszę jakiegoś dobrego producenta (na allegro są czarne nasadki yato od 20-35zł, w grene nasadki kosztują około 40zł) oraz czy warto kupić te kilka popularnych rozmiarów czy też korzystniej będzie nabyć cały zestaw, z tego co widzę jedno pokrętło to koszt rzędu 30-300zł, proszę o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Do kół zakupiłem klucz vorela tzw. krzyżak http://allegro.pl/mocny-klucz-do-kol-krzyzak-24x27x32x34-vorel-57050-i3267514020.html

Pomimo nie wygórowanej ceny, klucz sprawdził się przy odkręcaniu kół, nawet wytrzymał przedłużkę z 1,5m rury. Plusem jest możliwość dołączenia nasadki na 3/4" do klucza co daje możliwość odkręcania różnych rozmiarów nakrętek.

Z drugiej strony wspomniany przez Ciebie komplet nasadek na 3/4" możesz użyć nie tylko do kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z krzyżakiem niestety nie podejdę do innych elementów niż koła, dlatego potrzebuję właśnie nasadki na fajce i przesuwnym pokrętle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

kupilem kiedys w Niemczech w Praktikerze zwykłe marketowe klucze FERM i są nie do zniszczenia tak samo jak zwykly marketowy zestaw wkrękraków. nic sie z nimi nie dzieje juz przez kilkanaście lat w przeciwieństwie od jakich kolwiek kupionych w polsce nawet w kaim samym markecie, wyglada na to że klient w Polsce jest kategorii B jak i wyroby w nim sprzedawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Kumpel ma zestaw kluczy z Grene. Często razem coś naprawiamy i wiem, że ta ich dożywotnia gwarancja działa. Kiedyś po zerwaniu grzechotki na 1/4 po 15 minutach mieliśmy już nową, bo do Grene mamy 3km. Te klucze są naprawdę wytrzymałe a uszkodzenia pojawiają się raczej po akcjach typu "dawaj, jak nie wytrzyma to przywiozę drugą" :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wypowiem się na podstawie swoich doświadczeń. W ciągnikach i innych maszynach gdzie śruby mają standardowy skok gwintu większość kluczy sobie z nimi poradzi. Natomiast prawdziwym testem dla narzędzi są samochodowe zawieszenia. Śruby minimum 10,9, drobnozwojowe gwinty, średnice śrub np, 12 lub 14 mm a rozmiar klucza 17mm. W takich warunkach tylko najlepsze narzędzia dają radę. Wszystkie marketowe jednorazówki nie wytrzymują nawet jednej śruby. Ostatnio nawet połamałem kilka zestawów Beta przy zawieszeniu w Vito. A Coval wytrzymał. Pokrętło 1/2 cala, klucz 17 i dwumetrowa rura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić grzechotkę Coval Professional 1/2 cala 72 zęby, cena nieduża bo do 80zł można ją kupić, u mnie wytrzymała ponad dwa lata przy mechanice samochodowej i maszyn rolniczych, rura 1m jej nie straszna była

na daną chwilę użytkuję grzechotkę Yato, i stwierdzam że to nie to samo co Coval

W najbliższym czasie po raz kolejny zakupię Coval Professional 1/2 cala 72 zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214
Napisano (edytowany)

Do kół zakupiłem klucz vorela tzw. krzyżak http://allegro.pl/mo...3267514020.html

Pomimo nie wygórowanej ceny, klucz sprawdził się przy odkręcaniu kół, nawet wytrzymał przedłużkę z 1,5m rury. Plusem jest możliwość dołączenia nasadki na 3/4" do klucza co daje możliwość odkręcania różnych rozmiarów nakrętek.

Z drugiej strony wspomniany przez Ciebie komplet nasadek na 3/4" możesz użyć nie tylko do kół.

 

Jak widzę ten żółty znaczek vorel-a to aż mnie odrzuca :blink: miałem szczypce segera 2 sztuki, po kilku użyciach poszły na złom a z klucza płasko oczkowego 13 zrobiła się 17 :D

Co do wyżej wymienionego covala to mam zestaw kluczy płasko oczkowych i powiem szczerze nie mają u mnie lekko, często zakładam na nie rurę 0,5m i jeszcze nic nie pękło ani nie zmieniło rozmiaru.

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Co do firmy Vorel: mam już 2 rok podnośnik żabę 2T Vorel by Toya, jak na razie wytrzymuje wszystko z czym przyszło mu się zmierzyć, daje radę podnieść Ursusa C-360 podstawionego pod tylny most, choć to jest raczej już kres jego możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

Kup nasadki Yato 24, 30, 32 27, 36mm u mnie dają rade pokrętło mam z Castoramy firmy stahlson oraz grzechotkę tej samej firmy, spokojnie mogę polecić koszt w miarę przystępny i jakość ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ostatnio nawet połamałem kilka zestawów Beta przy zawieszeniu w Vito. A Coval wytrzymał. Pokrętło 1/2 cala, klucz 17 i dwumetrowa rura.

 

Coval 1/2 cala u mnie wytrzymał dwa m-ce, przy odkręcaniu koła od przyczepy się przekręcił oczywiście z rurką. Przedtem miałem Proline i wytrzymał dwa lata.

Na koła polecam 3/4 cala i tak jak kolega wyżej pisał.

Obecnie mam już klucz na 3/4 cala troszkę wygięty i parę nasadek już pękło.

Nie oszczędzam kluczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

od 16 lat używam klucze BETA i USAG, kupiłem je we włoszech (kosztowały dużo), nasadowe, płasko oczkowe i dwa razy gięte(kopytkowe jak niektórzy nazywają) grzechotki co prawda jednokierunkowe, ale rura 1,5m im nie straszna więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś odkręca dwie śruby na miesiąc to każde klucze dadzą radę to raz, a dwa to nie porównuj kluczy produkowanych 15 lat temu do tych produkowanych obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj